dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    berserker888

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Jędrzejów
    Kod pocztowy
    28-300
    Posty
    7

    Domyślnie Droga gminna wewnetrzna problem

    Witam wszystkich. Do mojej działki dochodzi droga gminna wewnetrzna. Jakies 30 metrow od drogi glównej. Mam problem poniewaz okazało sie ze droga ta na calej swojej dlugosci nie posiada szerokosci 4,5metra. Droga ta biegnie pomiedzy dwowa działkami prywatnymi. Warunki zabudowy sa juz wydane dla mojej dzialki ale pod warunkiem, ze spelnie warunki . Droga w najwezszym punkie ma 4,20. Co z tym fantem zrobic gdzie sie udac?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Emek81
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Może najpierw pogadać z sąsiadami jeżeli jest możliwość poszerzenia jej to dogadać się z nimi o służebność? Gorzej jak mają już zagospodarowany ten teren . Nie znam się za bardzo na przepisach więc nic innego do głowy mi nie przychodzi.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Spokojnie - droga jest gminna, czyli jest wytyczona przez geodetę wynajętego przez Urząd, który wytyczył drogę wg ich wskazówek. Być może ta droga już była wcześniej tej szerokości co teraz i po prostu nikt jej nie korygował, a na planie zagospodarowania wpisano 4,5m.
    Jaki dokładnie masz zapis w WZ - napisali tam coś w stylu: " warunkiem zgody na budowę jest poszerzenie istniejącej drogi wewnętrznej do 4,5m"?
    Czy raczej : "Komunikacja działki z drogą gminną zapewniona przez istniejącą, wewnętrzną drogę dojazdową 4,5m"?

    Moim zdaniem w ogóle się tym nie zajmuj - to przecież nie Twoja droga i nie masz prawa jej poszerzać. Jak gmina stwierdzi, że jest za wąsko (wątpię) to niech sama dochodzi, gdzie jest błąd.

    Ty pamiętaj tylko o tej mniejszej o 30cm szerokości, jeśli będziesz zlecał projektowanie jakiegoś uzbrojenia (przyłącza) do swojego budynku idącego w tej drodze.
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 29-03-2017 o 10:11
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    berserker888

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Jędrzejów
    Kod pocztowy
    28-300
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dziękuję panowie za podpowiedzi. Problem niestety jest. W WZ pisze że droga nie w każdym miejscu ma wymagana szerokość 4,5 m. Warunkiem do uzyskania pozwolenia na budowę jest poszerzenie tej drogi przez inwestora oraz udokumentowanie tego w jaki sposób zostało to dokonane. Dziś był geodeta i zmierzył że w najwyższym miejscu jest 4,19. Niestety nie da rady żeby podciągnął to do wymaganych 4.50. długość tej drogi to tylko 15 metrów od drogi publicznej. A ta droga jest droga gminna wewnętrzna i prowadzi tylko do mojej działki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony