dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie projekt JULIA 2 pracownia DOM DLA CIEBIE

    Witajcie

    Planuje rozpocząć budowę domu dwurodzinnego za niewielkie pieniądze. Zakładam projekt budynku jak najbardziej prostego i taniego w budowie. proszę o porady czy dam radę temat ugryźć.

    Wklejam projekt domu, który odpowiada mi po kilku zmianach, choć prawdopodobnie coś podobnego zaprojektuję indywidualnie, bo zmiany też swoje kosztuję, dom stawiany bedzie na szkodach górniczych więc i tak trzeba konstrukcje wzmocnić a znajomy architekt nie będzie sie marnował.

    https://www.domdlaciebie.com.pl/proj...a-ii,1051.html

    Generalnie w miejscu garażu powstanie drugi salon z kuchnią. Wraz z sypialnią na parterze i łazienką w miejscu kotłowni utworzy mieszkanie seniora.
    Na piętrze sypialnie zamienią się stronami domu, zlikwidowana zostanie jedna łazienka.
    Generalnie ok 125m2 powierzni.

    Z luksusów zakładam tanią, popularną, markową dachówkę ceramiczną na deskowaniu, okna trzyszybowe oraz podłogówkę w całym domu (łącznie z drabinkami w łazienkach. ) Dach zostanie podniesiony i 1 - 2 pustaki. Będzie bezokapowy. Maks 2 okna dachowe, w łazience i otwartym pokoju/gabinecie. Doświetlenie pokojów będzie realizowane przez szersze okna. Bez jaskółki nad wejście.

    Nie planuje kominka. Piec będzie gazowy kondensacyjny więc komina zdaje sie jako takiego też nie potrzebuje.

    Wyposażenie domu będzie maksymalnie proste. Meble kuchenne za 3500 zł, najtańszy sprzęd AGD, jedna pralka na dwa mieszkania. W drugim mieszkaniu płyta indukcyjna dwupalnikowa, itp. kafelki za 30-50zł, najtańsze meble łazienkowe IKEA jedynie drzwi wewn. na 3 zawiasach i futryny regulowane. Wnętrza przerabiane nie raz, ze dwa mieszkania w ostatnich 3 latach wykończałem.

    instalacja elektryczna maksymalnie prosta. Zadnych sufitów podwieszanych , taśm ledów itd... ot punkty na środku pokoju czy nad stołem. Czysty std.
    Część prac jak malowanie wewłasnym zakresie.

    I na taki dom mam ok 320 tys zł.

  2. #2

    Domyślnie

    Rozumiem, że działkę masz i 320 tys. na budowę?

    moim zdaniem jesteś w stanie to zrealizować natomiast musisz skrupulatnie szukać wykonawców i okazji. Na pewno odpada system zlecony. Materiały kupuj osobno - najlepiej na jesień lub zimę - wtedy są o 10-20% taniej niż na wiosnę lato.

    Wprowadzisz się bez ogrodu, bruku, i pewnych wykończeń ale ważne by się wprowadzić... później będziesz wykańczał najwyżej resztę

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony