dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie murłaty

    Wykonawca tynków zaczął już zabudowę murłaty bloczkami z gazobetonu. Między bloczkiem a murłatą powstała w ten sposób szpara o szerokości ok 2cm. Nie ma już raczej możliwości dać tam wełny bez rozbiórki. Dać tam pianki czy zostawić? Będzie tego z 20m.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Może zostać te 2 cm. Drewno pracuje.

    Ile cm te bloczki? Ścianka kolankowa?
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  3. #3

    Domyślnie

    Wełne kładziesz na murłacie i dotykasz styropianu z elewacji. Tam od środka nic nie wciskaj bo nie ma to sensu

  4. #4

    Domyślnie

    Bloczki są zdaje się 30x20x5. Ściana kolankowa ma 90cm

  5. #5

    Domyślnie

    Ja dałem pomiędzy murłatę a bloczek styropian 2 cm, ale to już na etapie murowania

  6. #6

    Domyślnie

    U mnie nie trzyma się stały wymiar jak obszedłem. Jedynie tam pianki wtrysnąć i liczyć, że nie wywali bloczków

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Odysss

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    mazury
    Posty
    279

    Domyślnie

    a na co stawia te bloczki ? ja robilem na klej do plytek, dalem pianke w srodek.

  8. #8

    Domyślnie

    Nie mam pojęcia czym to kleili. Coś lekko żółtawego. Postaram się tam jakoś piankę wtrysnąć.

  9. #9

    Domyślnie

    Z tą pianą to ostroznie bo mozesz tylko zaszkodzić poprostu przyloz sie do ocieplenia murłaty wełną od góry i to wystarczy
    nie wiem dlaczego inwestorzy maja takie uposledzenie ze wszystkie dziurki trzeba zapianować

  10. #10

    Domyślnie

    Bo inwestorzy płacą kupę kasy za materiał i robociznę często biorąc na siebie kredyty, które nie łatwo jest spłacić w tym kraju, a bez tego mało kto mogły pozwolić sobie na własny dom i spodziewają się żeby to wszystko nie poszło na marne, bo ktoś będzie to wykonywał na odpier...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony