dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    stuck113

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Kołobrzeg
    Kod pocztowy
    78-100
    Posty
    1

    Exclamation znowu płot oszaleję !

    jest masa tych wątków w necie ,ale dalej nie wiem

    otóż : mam z sąsiadem 1,2 m wyskoką zwykłą siatkę na granicy, za czasów kiedy mieszkała tu moja mama patrzeć na nich nie mogła i postawiła drewniany płot 1,5m od granicy tej siatki żeby nie podglądali ,bo to sąsiad z cyklu ciekawski , fakt faktem działka jest duża ,ale jeszcze drzew na niej nie ma za bardzo i faktycznie jest to irytujące ,zero prywatności a dom wolnostojący na wsi ... ;/ I pytanie czy ten drewniany płot po mojej mamie możemy przesunąć pod siatkę z sąsiadami czy musimy ich pytać o zgodę , czy już do końca życia mamy mieć dwa płoty ?!

  2. #2

    Domyślnie

    "...postawiła drewniany płot 1.5 m od granicy tej siatki" - rozumiem postawiła na swojej działce? Jak tak to nie rozumiem w czy problem?. Mogę mieć/lub niemieć dowolną ilość płotów na swojej działce. Chyba że stoi on na działce sąsiada?

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Pytanie czyj jest ten płot z siatki, na czyjej stoi ziemi. Jak Twój, to można go usunąć i postawić inny nawet i betonowy. Warto płot stawiać na swoim terenie, odsunąć te 5 cm od linii granicznej. Ale jeżeli płot jest wspólny, czy sąsiada, to zawsze można postawić drugi płot przy tym istniejącym ... na swoim terenie mogę mieć płotów ile chcę !
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Jeżeli każdy element płotu jest na twojej działce to nie musisz o nic pytać sąsiada tylko robić taki płot jaki ci zamarzy się ( do 2,2m wysokości*)

    *Zgłosić należy budowę lub remont ogrodzeń:
    -od strony dróg, ulic, placów, torów kolejowych i innych miejsc publicznych oraz
    -o wysokości powyżej 2,2 m – bez względu na to, czy są sytuowane od strony drogi, czy od strony działki sąsiada.
    Ogrodzenia, których wysokość nie przekracza 2,2 m, lokalizowane pomiędzy sąsiednimi działkami, nie wymagają ani pozwolenia, ani zgłoszenia.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony