dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    andrzej_ar

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    79
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie Stary drewniany dom

    Mam okazję kupić dom drewniany z ok. 1940r.
    Fundament z kamienia, wewnątrz przeszedł jako taki remont, pokrycie dachu blachą.
    Ma wszystkie media, zrobioną łazienkę, wprawdzie niewielką ale jest.
    Powierzchnia ok. 100m2
    Na co zwrócić uwagę oglądając dom? Cena to ok. 150tys wraz z działką 25a - czyli równowartość 50m mieszkania w moim mieście.
    Wizualnie, ze zdjęć wygląda nieźle,blisko miasta (ok 5km od centrum) bezpośrednio przy ulicy. Plusem lokalizacji są też przystanki autobusowe, sklep i szkoła a wszystko w odległości 50-500m.
    Dom byłby na kredyt, nie dostanę więcej niż. ok 170tys, - stąd marzenia o domu są mocno ograniczone.
    Wybijcie mi to z głowy albo poradźcie na co zwracać szczególnie uwagę oglądając.
    Z góry dziękuję.

  2. #2

    Domyślnie

    Wad może być co niemiara, zatem może wymienię kilka zalet?
    - prawdopodobnie możesz od razu zamieszkać i wszystko robić powoli i stopniowo
    - odpadają formalności i koszty na wszystkie przyłącza itd.
    - często się okazuje, że masz coś, czego już nie można zrobić, np. lokalizację (odległości od granic i innych budynków), sposób ogrzewania itd.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej_ar Zobacz post
    Dom byłby na kredyt, nie dostanę więcej niż. ok 170tys, - stąd marzenia o domu są mocno ograniczone.
    Wybijcie mi to z głowy albo poradźcie na co zwracać szczególnie uwagę oglądając.
    Z góry dziękuję.
    Zaplacic komus kto sie na tym zna i oceni stan budynku.
    No chyba ze jestes bogaty i stac cie na ryzyko wielkiej finansowej wtopy

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej_ar Zobacz post
    Wybijcie mi to z głowy albo poradźcie na co zwracać szczególnie uwagę oglądając.
    Z góry dziękuję.
    Daruj sobie! Mieszkam teraz w domu, który pasuje do opisanego przez Ciebie budynku. Szybciutko buduję nowy i nie mogę doczekać się przeprowadzki.

    Największe dla mnie uciążliwości to:
    1. hałas - z zewnątrz wszystko słychać, nawet rozmowy na chodniku. Nie wspomnę o wrzasku dzieci podczas przerw w szkole... Wewnątrz domu drewnianego jest duża akustyka, skrzypiące schody, podłogi.
    2. kurz - spomiędzy desek na ścianach, desek na sufitach. Cały czas coś się sypie szparami.
    3. ciemne pomieszczenia - małe okienka i stare drzewa wokół domu robią z jego wnętrz norę.
    4. zimno w zimie - trudno dogrzać nieocieplony drewniany dom, między belkami myszy z pewnością zrobiły sobie używanie i ciągnie zimne powietrze szczelinami.

    Są jeszcze inne uciążliwości, ale że tak powiem "prywatne"
    Poza tym to, co teraz nazywasz plusami, szybko może się przerodzić w minusy, np. obecność sklepu i szkoły w pobliżu to oprócz hałasu także śmieci na chodniku koło domu i w ogrodzie, a także parkujące gdzie popadnie samochody, często zastawiające wjazd. Dom bezpośrednio przy ulicy to porażka.

    Sporo kasy włożyliśmy w remont tego domu, ale trzeba by kolejne tyle jak nie więcej. Jako domek na wczasy super się nadaje, ale nie do mieszkania całorocznego. W pomieszczeniach pod dachem ciężko wytrzymać w upały, a u nas jest dachówka. Pod blachą pewnie jeszcze gorzej.

    Wystarczająco Cię zniechęciłam?
    Jeśli masz ochotę, to prześlij na pw zdjęcia tego domu, możemy z mężem dostrzec coś, czego nie widzisz.

    Pozdrawiam!
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    andrzej_ar

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    79
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi.
    Sam zniechęciłem się po obejrzeniu - nazwijmy to podpicowany jak auto z zachodu na sprzedaż.

    Co mnie zniechęciło:
    - brak fundamentów tylko podmurówka z kamienia obłożona ładnym tynkiem żeby wyglądało że jest dobrze,
    - stare drewniane podłogi (czyli ziemia pod deskami) przykryte panelami żeby ładnie wyglądało,
    - dach zrobiony warstwa na warstwie pokrycia - na papie stara blacha.
    - centralne było ale w zasadzie do wymiany,
    - ciepłą wodę trzeba by zrobić bo owszem była ale zorganizowana w dziwny sposób, no i przy mojej 5cio osobowej rodzince nie ma szans żeby wystarczało.

    Czyli do zrobienia:
    -fundament
    - ocieplenie
    - okna
    - posadzki
    - c.o. i cwu
    Tak naprawdę to licząc koszt remontu tego domu plus cena zakupu robiłaby z tego kwotę dość astronomiczną jak na w dalszym ciągu stary drewniany dom. Przy takim zakresie to lepiej kupić dom w stanie ssz w sumie różnica taka że w starym dałoby się od razu mieszkań a remont rozkładać na raty. I to jeden (choć dość duży i istotny) plus.

    Plusem był budynek gospodarczy z którego pewnie taniej byłoby zrobić dom.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Martons

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    90-906
    Posty
    13

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że taki stary dom z drewna to śliski temat. Można czasem drugie tyle w niego włożyć co zapłaciłeś.

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Pytam

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał mother_nature Zobacz post

    Największe dla mnie uciążliwości to:
    1. hałas - z zewnątrz wszystko słychać, nawet rozmowy na chodniku. Nie wspomnę o wrzasku dzieci podczas przerw w szkole... Wewnątrz domu drewnianego jest duża akustyka, skrzypiące schody, podłogi.
    2. kurz - spomiędzy desek na ścianach, desek na sufitach. Cały czas coś się sypie szparami.
    3. ciemne pomieszczenia - małe okienka i stare drzewa wokół domu robią z jego wnętrz norę.
    4. zimno w zimie - trudno dogrzać nieocieplony drewniany dom, między belkami myszy z pewnością zrobiły sobie używanie i ciągnie zimne powietrze szczelinami.

    W pomieszczeniach pod dachem ciężko wytrzymać w upały, a u nas jest dachówka. Pod blachą pewnie jeszcze gorzej.
    !
    Te uciążliwości są indywidualne,bo czy każdy stary dom jest taki sam ? Pamiętam dom babci w którym był chłód podczas letniego upału a zimą było ciepło,, wnętrze było dobrze oświetlone,bo pokoje były bielone,żadne stare drzewa nie przysłaniały widoku.Nic się nie sypało,bo deski były otynkowane itd.... Widzisz

    Teraz sam realizuje marzenia o drewnianym domu.Kupiłem chałupę po długich poszukiwaniach,zdecydowałem się bo : fundament był wysoki bez żadnych pęknięć,miedzy fundamentem a belkami była izolacja z papy,belki z zewnątrz były w dobrym stanie,dom był w cenie działki. Miałem też na uwadze,że planuje generalny remont. Dopiero odsłaniając ściany od wewnątrz przyszła niemiła niespodzianka - czas pokaże jaki będzie efekt końcowy.
    Gdy bym miał kupować podobny dom w cenach rynkowych to zdecydowanie wolał bym postawić nowy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony