dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 73
  1. #41
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mario244

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wysokie Mazowieckie
    Kod pocztowy
    18-200
    Posty
    64

    Domyślnie

    tak jak napisałem informacje czerpię z róznych for internetowych, a nie z własnego doświadczenie , bo PC nie mam. Rozmawiałem natomiast ze znajoma która ma PC WP i osoba ta twierdziła ze w mroźne dni pompa nie dawała rady . Jaki jest zatem koszt PC ?

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał mario244 Zobacz post
    Z róznych for wynika ,że jesli PC to tylko z gruntowym wymiennikiem ciepła . PC PW jest zbyt mało wydajna w duże mrozy. Znajoma ma i w zimę dogrzewa sie prądem. PC z gruntowym wymiennikiem ciepła to koszt 40-50tys , wiec porównanie do kosztów piec pelletowy +komin ma się srednio. Gdybym miał wolne 40 tys pewnie , a nawet na pewno załozyłbym PC, ale nie mam więc trzeba bedzie nosić woreczki, pytanie tylko z czym groszkiem czy pelletem
    3 skuchy w jednym poście -- to trzeba mieć talent.

    PC PW sobie spokojnie radzą. Trzeba je tylko dobrać odpowiednio. Znajoma pewnie zaoszczędziła 300 zł na OZC, grzeje grunt zamiast domu, pewnie jeszcze kalafiorami i się dziwi.

    PC GW mam zamiar zainstalować u siebie, jak już pisałem, dostałem wyceny na 32-35 tys. zł brutto za komplet CO/CWU z robocizną do domu 180+60m2. Gdybym nie miał pewnych planów wykorzystania gruntu do chłodzenia domu, instalowałbym PC PW -- tę można mieć w porywach za 28.

    Usiądź w końcu, zamiast pisać brednie, i policz ile cię będzie kosztować smok spalinowy z kotłownią. To są koszmarne pieniądze -- niestety ignoranci tego nie uwzględniają, a handlarze trutek spalinowych na takich tylko ręce zacierają.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał mario244 Zobacz post
    tak jak napisałem informacje czerpię z róznych for internetowych, a nie z własnego doświadczenie , bo PC nie mam. Rozmawiałem natomiast ze znajoma która ma PC WP i osoba ta twierdziła ze w mroźne dni pompa nie dawała rady . Jaki jest zatem koszt PC ?
    PC PW - 20-30 tys. zł zależnie od mocy i zasobnika. pompa markowa (np. Panasonic, LG czy Samsung ), o kosztach eksploatacji możesz poczytać w odpowiednim dziale na forum. PC GW też maksymalnie 30 tys. zł (włącznie z kolektorem) - pompa polska lub chińska (zaletą jest prostota i cena). oczywiście mówimy o całkowitych kosztach instalacji.

    nigdy bym nie dał 13 tys. zł za kocioł na paliwo stałe (a gdzie zasobnik, instalacja, dodatkowe pomieszczenie, komin). jeśli uczciwie policzyć koszt kotłowni na paliwo stałe, to wg mnie lepiej zrobić tak jak ja - zamiast wydawać na kotłownię wydać kasę na energooszczędność (izolacja, brak mostków, dobra stolarka, WM) i grzać grzałką. jeśli do tego dołożyć odpowiednią orientację względem stron świata to masz tak jak u mnie - dom 185 m2, grzane 123 m2 - do tej pory za ten sezon wydałem na ogrzewanie 707 zł. albo zamiast kotłowni kupić PC. albo gaz, chociaż wg mnie to nieopłacalne rozwiązanie.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    3 skuchy w jednym poście -- to trzeba mieć talent.

    PC PW sobie spokojnie radzą. Trzeba je tylko dobrać odpowiednio. Znajoma pewnie zaoszczędziła 300 zł na OZC, grzeje grunt zamiast domu, pewnie jeszcze kalafiorami i się dziwi.

    PC GW mam zamiar zainstalować u siebie, jak już pisałem, dostałem wyceny na 32-35 tys. zł brutto za komplet CO/CWU z robocizną do domu 180+60m2. Gdybym nie miał pewnych planów wykorzystania gruntu do chłodzenia domu, instalowałbym PC PW -- tę można mieć w porywach za 28.

    Usiądź w końcu, zamiast pisać brednie, i policz ile cię będzie kosztować smok spalinowy z kotłownią. To są koszmarne pieniądze -- niestety ignoranci tego nie uwzględniają, a handlarze trutek spalinowych na takich tylko ręce zacierają.
    Jak Ty mi działasz na nerwy z tymi tekstami o ignorantach i trutkach spalinowych.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mario244

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wysokie Mazowieckie
    Kod pocztowy
    18-200
    Posty
    64

    Domyślnie

    Dlaczego zatem eksperci zalecają zastosowanie dodatkowego źródła ciepła obok PC WP ? W domyśle oczywiście chodzi o to że w duże mrozy ogrzewanie pc jest nieoplacalne

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał mario244 Zobacz post
    Dlaczego zatem eksperci zalecają zastosowanie dodatkowego źródła ciepła obok PC WP ?
    Którzy eksperci? Podaj przykład eksperta.

    Cytat Napisał mario244 Zobacz post
    W domyśle oczywiście chodzi o to że w duże mrozy ogrzewanie pc jest nieoplacalne
    Tacy to ekspierdzi widać, ignoranci względnie handlarze trutkami spalinowymi.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał mario244 Zobacz post
    Dlaczego zatem eksperci zalecają zastosowanie dodatkowego źródła ciepła obok PC WP ? W domyśle oczywiście chodzi o to że w duże mrozy ogrzewanie pc jest nieoplacalne
    Bo to są eksperci prawdziwi, a nie typu Myjk z forum muratora....Tracisz czas...

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Bo to są eksperci prawdziwi, a nie typu Myjk z forum muratora....Tracisz czas...
    Napisał handlarz, sprzedający dodatkowe źródła ciepła w postaci przedpotopowych spalinowych trutek. Nie tracisz widać czasu.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 03-04-2017 o 11:30
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Napisał handlarz, sprzedający dodatkowe źródła ciepła w postaci przedpotopowych spalinowych trutek. Nie tracisz widać czasu.
    Arturka nie ma jest ArturkoMyjk.

    Nieważne czym ogrzewas zzawsze warto mieć awaryjne ogrzewanie niezależne od prądu i gazu a idelany jest tu kominek czy koza
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 03-04-2017 o 12:51
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Arturka nie ma jest ArturkoMyjk.

    Nieważne czym ogrzewas zzawsze warto mieć awaryjne ogrzewanie niezależne od prądu i gazu a idelany jest tu kominek czy koza
    Panowie awaryjnie proponuję kufajki, walonki i gumofilce, będzie najtaniej i oryginalnie.
    To tak do śmiechu i wyluzowania.
    Każdy swój "ogonek" chwali a nawet jak go jeszcze nie ma tylko jest do niego przekonany.
    Mój "ogonek" to gaz, używam go ponad 50 lat. Rozważałem też inne ogrzewanie jak pompa ciepła, ale nie mam gdzie zrobić gruntowego wymiennika ponieważ mam małą działkę. Myślałem o odwiertach pionowych ale też nie mam za bardzo gdzie.
    Pompa powietrze woda, już, już miałem kupić na eksperymenty ale policzyłem, że przy temperaturach poniżej 0*C nie wyciągnie pewnie COPa więcej jak 3 a dla gazu mam prawie 3 (zresztą pisałem o tym), więc dałem sobie spokój.
    Ostatecznie wymieniłem leciwy już kocioł gazowy (przerabiany wielokrotnie w ramach eksperymentowania) na kondensujący i jestem zadowolony.
    Gazu nigdy jeszcze nie brakło a prądu czasem brakowało ale najwyżej 8 godzin więc przy moim bunkrze (duża pojemność cieplna) temperatura nie spada tak szybko. Z resztą zawsze można ubrać się awaryjnie w kurtki zimowe i buty .

    Pozdrawiam
    Marek
    Ostatnio edytowane przez Stermaj ; 03-04-2017 o 15:03

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stermaj Zobacz post
    Panowie awaryjnie proponuję kufajki, walonki i gumofilce, będzie najtaniej i oryginalnie.
    To tak do śmiechu i wyluzowania.
    Każdy swój "ogonek" chwali a nawet jak go jeszcze nie ma tylko jest do niego przekonany.
    Mój "ogonek" to gaz, używam go ponad 50 lat. Rozważałem też inne ogrzewanie jak pompa ciepła, ale nie mam gdzie zrobić gruntowego wymiennika ponieważ mam małą działkę. Myślałem o odwiertach pionowych ale też nie mam za bardzo gdzie.
    Pompa powietrze woda, już, już miałem kupić na eksperymenty ale policzyłem, że przy temperaturach poniżej 0*C nie wyciągnie pewnie COPa więcej jak 3 a dla gazu mam prawie 3 (zresztą pisałem o tym), więc dałem sobie spokój.
    Ostatecznie wymieniłem leciwy już kocioł gazowy (przerabiany wielokrotnie w ramach eksperymentowania) na kondensujący i jestem zadowolony.
    Gazu nigdy jeszcze nie brakło a prądu czasem brakowało ale najwyżej 8 godzin więc przy moim bunkrze (duża pojemność cieplna) temperatura nie spada tak szybko. Z resztą zawsze można ubrać się awaryjnie w kurtki zimowe i buty .

    Pozdrawiam
    Marek
    Dla gazowników awaryjnie polecam kominek gazowy na butle 11 kg....


    To oczywiście uwaga w nawiązaniu do tematu głównego tego wątku...

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Dla gazowników awaryjnie polecam kominek gazowy na butle 11 kg....
    Zdecydowanie lepiej na tę okazję zakupić mały kocioł gazowy, schowany gdzieś w kotłowni, z wyrzutem bocznym żeby nie ładować jałowo kasy w komin. W cenie kominka gazowego i komina szpecącego dom, a naturalnie na wypadek braku prądu, kupi się jeszcze dodatkowo jakiś UPS i generator prądu pozwalający nie tylko na ogrzanie CAŁEGO domu (a nie tylko salonu) na wespół z kotłem gazowym, ale także oświetlenie by nie siedzieć jak jaskiniowiec przy świecach.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Zdecydowanie lepiej na tę okazję zakupić mały kocioł gazowy, schowany gdzieś w kotłowni, z wyrzutem bocznym żeby nie ładować jałowo kasy w komin. W cenie kominka gazowego i komina szpecącego dom, a naturalnie na wypadek braku prądu, kupi się jeszcze dodatkowo jakiś UPS i generator prądu pozwalający nie tylko na ogrzanie CAŁEGO domu (a nie tylko salonu) na wespół z kotłem gazowym, ale także oświetlenie by nie siedzieć jak jaskiniowiec przy świecach.
    Tjaaaa....Kocioł po lewej, mały kocioł po prawej, a kociołek na środku...mózg Ci się powoli lasuje od tej złości na kominki...

  14. #54
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Generator prądu i mały UPS... Generator zapewne na benzynę .... najlepiej dwusuwowy silniczek z PRC ...
    Darek B

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Zdecydowanie lepiej na tę okazję zakupić mały kocioł gazowy, schowany gdzieś w kotłowni, z wyrzutem bocznym żeby nie ładować jałowo kasy w komin. W cenie kominka gazowego i komina szpecącego dom, a naturalnie na wypadek braku prądu, kupi się jeszcze dodatkowo jakiś UPS i generator prądu pozwalający nie tylko na ogrzanie CAŁEGO domu (a nie tylko salonu) na wespół z kotłem gazowym, ale także oświetlenie by nie siedzieć jak jaskiniowiec przy świecach.
    Tylko to nie załatwia sprawy ile przechowasz butli i akumulatorów?? Drewna i brykietu możesz mieć na cały sezon. Mi 55Ah 12V wytrzymał ok 6h(kamery, alarm, kocioł i kolektory) Jak już będzie bardzo źle to i mokre z lasu zajumolisz i napalisz. A do butli co napierdzisz? .
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 03-04-2017 o 17:54
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Panie i Panowie
    Jak prądu braknie to pompa ciepła nie będzie działać ani kocioł gazowy ani kocioł na pelet czy inne smrodotwórcze paliwo, nawet kominkiem nie zawsze da się ogrzać całego domu jak nawiewy są "na wentylator".
    Dobrze, że prądu jak na razie nie brakuje tak często i na długo no chyba, że "chwilowy" kataklizm.
    Czy ktoś pamięta co to jest "20 stopień zasilania".
    Proponuję popatrzyć na to wszystko z dystansem i z uśmiechem, nie ma się co sprzeczać, każdy ma jakąś rację ale nie każdemu racja innego pasuje.
    Człowiekowi najpierw potrzebne jest jedzenie potem ubranie a dopiero potem lokum czyli mieszkanie, dom ..... .
    A w całym życiu najważniejsza jest zgodna RODZINA
    I tym akcentem kończę.

    Pozdrawiam
    Marek
    P.S.
    Ciekawe czy wątkotwórca jeszcze czyta te wypociny.

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stermaj Zobacz post
    Panie i Panowie
    Jak prądu braknie to pompa ciepła nie będzie działać ani kocioł gazowy ani kocioł na pelet czy inne smrodotwórcze paliwo, nawet kominkiem nie zawsze da się ogrzać całego domu jak nawiewy są "na wentylator".
    Dobrze, że prądu jak na razie nie brakuje tak często i na długo no chyba, że "chwilowy" kataklizm.
    Czy ktoś pamięta co to jest "20 stopień zasilania".
    Proponuję popatrzyć na to wszystko z dystansem i z uśmiechem, nie ma się co sprzeczać, każdy ma jakąś rację ale nie każdemu racja innego pasuje.
    Człowiekowi najpierw potrzebne jest jedzenie potem ubranie a dopiero potem lokum czyli mieszkanie, dom ..... .
    A w całym życiu najważniejsza jest zgodna RODZINA
    I tym akcentem kończę.

    Pozdrawiam
    Marek
    P.S.
    Ciekawe czy wątkotwórca jeszcze czyta te wypociny.
    A czyta , tylko nie miałam czasu żeby wdać się w dyskusje.

    Ja wybrałam poprostu pellet, to nic że się narobie trochę. Dom jest dla ludzi lubiących robotę. Jak będę stara i już nie będę miała siły na noszenie pelletu to wybuduje inny mały, bo ten jak dzieci pójdą na swoje będzie za duży.
    A za te kilkanaście czy kilkadziesiąt lat pewnie technika pójdzie do przodu tak, że ogrzewanie PC będzie tak powszechne jak teraz ekogroszek. Być może wtedy się na to zdecyduje. Na razie nie jestem wpełni przekonana, a sprawy finansowe co jest tańsz? Są tak sprzeczne opinie.....
    A kominek będę miała z nawiewem w razie braku prądu. Bez turbiny, a jak do jakiegoś pomieszczenia nie dojdzie to spędzimy rodzinnie czas w salonie bezpośrednio przy kominku.
    Ja poprostu chcę się trochę narobić. Teraz mieszkam w mieście gdzie mam ciepłą wodę ze ściany, ciepłe kaloryfery i mały balkon.... A mnie energia rozpiera.....

    No i drewno z kominka i pellet chyba nie zatruwa aż tak powietrza jak ekogroszek. no i oprócz tych trujących kotłów planuję regularnie podtruwać otoczenie kiełbasami z grilla

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Bo to są eksperci prawdziwi, a nie typu Myjk z forum muratora....Tracisz czas...
    prawda jest taka, że awaryjne źródło ciepła stanowi w PC PW grzałka. na tych kilka godzin w nocy z temperaturą poniżej -25°C raz na kilka lat nikogo finansowo boleć nie będzie, szczególnie w nowym energooszczędnym domu. to na pewno mądrzejsze rozwiązanie niż słuchanie legend o PC z ust monterów kominków czy kotłów węglowych.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    prawda jest taka, że awaryjne źródło ciepła stanowi w PC PW grzałka. na tych kilka godzin w nocy z temperaturą poniżej -25°C raz na kilka lat nikogo finansowo boleć nie będzie, szczególnie w nowym energooszczędnym domu. to na pewno mądrzejsze rozwiązanie niż słuchanie legend o PC z ust monterów kominków czy kotłów węglowych.
    Na szczęście nie pasjonuję się monitorowaniem legend, nie mam na to czasu. Swoje (dobre) zdanie na temat PC wyrobiłem sobie dawno temu i nie musisz mnie zachęcać....Wkrótce wrzucę do swojej oferty. Ludziska będą mieli kompleksową usługę grzewczą. Oczywiście szacun za natychmiastowe wsparcie dla Myjka! Dwoi się i troi bidula....Mało kto go słucha...Kominek tu , kominek tam...To musi być frustrujące....

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    prawda jest taka, że awaryjne źródło ciepła stanowi w PC PW grzałka. na tych kilka godzin w nocy z temperaturą poniżej -25°C raz na kilka lat nikogo finansowo boleć nie będzie, szczególnie w nowym energooszczędnym domu. to na pewno mądrzejsze rozwiązanie niż słuchanie legend o PC z ust monterów kominków czy kotłów węglowych.
    Widzisz tylko do kominka/ kozy podchodzę jak do użadzenia które ma zapewnić mi jakiś komfort jak kocioł czy pompa klęknie albo wrazie jakiegoś kryzysu do tego fajna zabawka jak traktuje się to rekreacyjnie. Nigdy nie traktowałem kozy jako ogrzewania jak nawali transformator przez 8h.



    A co do peletu to większy niewypał od gazu.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony