dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 73 z 73
  1. #61
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Na szczęście nie pasjonuję się monitorowaniem legend, nie mam na to czasu. Swoje (dobre) zdanie na temat PC wyrobiłem sobie dawno temu i nie musisz mnie zachęcać....Wkrótce wrzucę do swojej oferty. Ludziska będą mieli kompleksową usługę grzewczą. Oczywiście szacun za natychmiastowe wsparcie dla Myjka! Dwoi się i troi bidula....Mało kto go słucha...Kominek tu , kominek tam...To musi być frustrujące....
    Zatem bądź ekspertem w swojej dziedzinie i nie wypowiadj się na temat na który nie masz bladego pojęcia. Może pompy ciepła były drogie kiedyś... Na dzień dzisiejszy nie widzę sensu montowania kotła na ekogroszek czy pellet. Sądzę że sezon grzewczy z cwu zamknie się w kwocie 1400zl, spory dom, z kilkoma mostkami, nie najlepsza izolacja itd.

    Co do kominka... Żonie się podoba, palone było 10 razy, ja uważam że wyrzuciłem kasę w błoto.
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    A co do peletu to większy niewypał od gazu.
    Jakiś argument racjonalny mógłbyś przytoczyć dlaczego tak jest? Spodziewam sie, że z braku właśnie normalnych argumentów zrezygnujesz z odpowiedzi na moją prośbę.
    To w końcu którzy "eksperci" mają rację? Ci od "pompiarzy" czy od handlarzy trutkami

  3. #63
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Tjaaaa....Kocioł po lewej, mały kocioł po prawej, a kociołek na środku...mózg Ci się powoli lasuje od tej złości na kominki...
    Nie mam żadnej złości na kominki, tylko na nieopłacalne dla inwestora rozwiązania przez handlarzy albo ignorantów (a czasem dwa w jednym) proponowane.

    Cytat Napisał Stermaj Zobacz post
    Dobrze, że prądu jak na razie nie brakuje tak często i na długo no chyba, że "chwilowy" kataklizm.
    Czy ktoś pamięta co to jest "20 stopień zasilania".
    Proponuję popatrzyć na to wszystko z dystansem i z uśmiechem, nie ma się co sprzeczać, każdy ma jakąś rację ale nie każdemu racja innego pasuje.
    Straszyć brakiem prądu czy wojnami zawsze można -- przecież to nic nie kosztuje, za to ilu łosi się złapie na takie populistyczne pierdzenie...

    Cytat Napisał Magipa Zobacz post
    No i drewno z kominka i pellet chyba nie zatruwa aż tak powietrza jak ekogroszek. no i oprócz tych trujących kotłów planuję regularnie podtruwać otoczenie kiełbasami z grilla
    Paradoksalnie drewno spalane w kominkach truje bardziej niż węgiel. Kominek ma skrajnie mizerną sprawność, brak sensownej kontroli nad spalaniem. To największe trutki na ludzi -- a pierwszymi trutymi będziesz Ty i Twoja rodzina... Dom nie jest dla ludzi lubiących robotę -- chyba że ludzie ją sobie sami zafundują (ja sobie funduję basen ogrodowy). Myślę, że powinnaś jeszcze trochę poczytać o budowlance, bo błędy jakie planujesz będą katastrofalne w skutkach. Wentylacja grawitacyjna zamiast wentylacji mechanicznej (która zaplanowana przy projekcie jest droższa o koszt rekuperatora a daje niesamowity komfort), czy ogrzewany garaż (ruda lubi ciepło i wilgotno, że o rosnących kosztach wykonawczych i kosmicznych stratach ciepła przez wrota nie wspomnę) na wespół z kominami spalinowymi to pewnie tylko początek błędów typowego blokersa (ja też byłem blokersem -- i jak startowałem przygotowania do budowania domu, myślałem zupełnie jak Ty -- na szczęście poczytałem mądrzejszych, bardziej doświadczonych, usiadłem, policzyłem i się wyleczyłem z głupotek) .

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Na szczęście nie pasjonuję się monitorowaniem legend, nie mam na to czasu. Swoje (dobre) zdanie na temat PC wyrobiłem sobie dawno temu i nie musisz mnie zachęcać....Wkrótce wrzucę do swojej oferty. Ludziska będą mieli kompleksową usługę grzewczą. Oczywiście szacun za natychmiastowe wsparcie dla Myjka! Dwoi się i troi bidula....Mało kto go słucha...Kominek tu , kominek tam...To musi być frustrujące....
    Jakby tak interes kominkowy dobrze szedł, to byś nie myślał wcale o dorabianiu gałęzi w postaci PC. Coś musi być na rzeczy. Zresztą żeby się wziąć za PC, to trzeba choć kW od kWh odróżniać i się nie bać matematyki oraz fizyki -- a z tymi elementami, jak widać bez wyjątku, zduni mają od dawna problem.

    Za "wsparcie" nie ma co dziękować -- nie robię tego dla handlarzy, tylko z myślą o inwestorze. Wielu ludzi już się z przedpotopowego ogrzewania spalinowego wyleczyło gdy tylko ruszyli głową -- to rzeczywiście musi być frustrujące.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post


    Paradoksalnie drewno spalane w kominkach truje bardziej niż węgiel. Kominek ma skrajnie mizerną sprawność, brak sensownej kontroli nad spalaniem. To największe trutki na ludzi -- a pierwszymi trutymi będziesz Ty i Twoja rodzina... Dom nie jest dla ludzi lubiących robotę -- chyba że ludzie ją sobie sami zafundują (ja sobie funduję basen ogrodowy). Myślę, że powinnaś jeszcze trochę poczytać o budowlance, bo błędy jakie planujesz będą katastrofalne w skutkach. Wentylacja grawitacyjna zamiast wentylacji mechanicznej (która zaplanowana przy projekcie jest droższa o koszt rekuperatora a daje niesamowity komfort), czy ogrzewany garaż (ruda lubi ciepło i wilgotno, że o rosnących kosztach wykonawczych i kosmicznych stratach ciepła przez wrota nie wspomnę) na wespół z kominami spalinowymi to pewnie tylko początek błędów typowego blokersa (ja też byłem blokersem -- i jak startowałem przygotowania do budowania domu, myślałem zupełnie jak Ty -- na szczęście poczytałem mądrzejszych, bardziej doświadczonych, usiadłem, policzyłem i się wyleczyłem z głupotek) .
    Heh, no tak, zgadzam się, blokersi tak mają, że pragną wszystkiego co w bloku jest niedostępne. Czy to trafne wybory czy głupota? Pewnie masz rację, że kominek to wywalenie pieniędzy w błoto bo zazwyczaj bardzo rzadko używany i pewnie odechce się później rozpalać bo za dużo sprzątania po tym.
    Dlatego mówią, pierwszy dom dla wroga, drugi .... itd...

  5. #65
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mario244

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wysokie Mazowieckie
    Kod pocztowy
    18-200
    Posty
    64

    Domyślnie

    Wczoraj byłem u instalatora pomp. Koszt orientacyjny do mojego domu ok. 150m pow.uzyt pompa 8 lub 10 - ok. 40 tys PC z gruntu.wym i ok.30 tys PC powietrzna.

  6. #66
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Witam
    Myślałem , że już nie będę pisał w tym wątku ale widzę duże ożywienie więc napiszę jeszcze co nieco.
    Piszący w tym wątku i nie tylko zastanawiają się a co będzie jak braknie prądu, czym będę grzał w domku, jak zabezpieczyć się na wypadek tego czy tamtego.
    I powiem słusznie się zastanawiacie, ponieważ dobry gospodarz przynajmniej myśli o tym i zastanawia się co zrobi na wypadek czegoś tam.
    Ja też się zastanawiałem i zastanawiam i podejmowałem różne działania.
    Jak się przyjrzeć to najbardziej doskwiera nam brak prądu.
    Wtedy brak jest oświetlenia, nie działa ogrzewanie, lodówka się rozmraża kuchnia nie działa, bo indukcyjna, brak jest wody jak mammy ze studni i pompujemy za pomocą hydroforu, telewizja, komputer a o internecie już nie wspomnę. Nawet kawy przy działającym kominku się nie napijemy, mimo ciepła i światła wydobywającego się z niego.
    I tu jest pytanie co zrobić?
    A no, trzeba się zastanowić a właściwie zaobserwować jak już mieszkamy jak często brakuje tego prądu w tej okolicy. Jak są to przerwy krótkie no nawet kilkugodzinne ale nie częste wynikające z np. wichur czy opadów śniegu to raczej nie trzeba nic robić ale cierpliwie czekać.
    Wszystko zależy jednak od indywidualnych potrzeb i możliwości i umiejętności.
    Na krótkie zaniki prądu dobre są tak zwane UPSy najlepiej z dodatkowymi bateriami akumulatorów zasilą nam newralgiczne obwody, ale jak przerwy są długie to w zasadzie pozostaje nam tylko generator prądu z silnikiem spalinowym.
    A teraz jaki. Według mojego rozeznania jednofazowy i o mocy ciągłej przynajmniej 3kW a AVRem, czyli z regulacją a właściwie stabilizacją napięcia wyjściowego.
    Umożliwi on nie tylko zasilenie pompek obiegowych kotłów ale i telewizora, komputera, kuchni indukcyjnej, lodówka będzie działać, czajnik zagotuje nam wodę, może nie jednocześnie wszystko ale po kolei.
    Wydatek około 2 tys zł a i przeróbka instalacji aby jednym czy dwoma ruchami przełącznika przełączyć się na agregat, niewielka.
    Trzeba tylko go gdzieś tak umieścić aby można go było "odpalić" nie ruszając go z miejsca czyli wynosić na zewnątrz. Wydech spalin do komina lub innym sposobem odprowadzić na zewnątrz.
    To takie przemyślenia, a sam mam UPSa z dużymi akumulatorami i nie pytajcie czego bo to takie "zbączenie" .

    Pozdrawiam
    Marek

    PS Agregat ma zięć.

  7. #67
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał cristoteles Zobacz post
    Jakiś argument racjonalny mógłbyś przytoczyć dlaczego tak jest? Spodziewam sie, że z braku właśnie normalnych argumentów zrezygnujesz z odpowiedzi na moją prośbę.
    To w końcu którzy "eksperci" mają rację? Ci od "pompiarzy" czy od handlarzy trutkami
    Pelet jest bardzo drogi i do tego mało kaloryczny jedyna zaleta tych pieców to to że same się rozsplają i przez to zyskują trocję na sprawności. Gaz jest niewiele tańszy od prądu jak grzejesz tylko w taniej taryfie a to jest do zrobieniaz samą podłogówką i bardzo dobrze ocieplonym domu.

    Bardzo dobrze ocieplony dom prąd.
    Dobrze/średnio PC
    Dobrze/średnio/słabo ekogroch
    Reszta niema sensu

    Kominki dla klimatu i awaryjnie ogrzewanie. Skłaniałbym się w kierunku kozy łatwiej o mniejszą moc/ mnij miesca zajmuję, łatwa wymiana. Urządzenie niewymagane jak kto woli.

    Zdecydowanie njalepszym rozwiązaniem jest PC
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  8. #68
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Cytat Napisał mario244 Zobacz post
    Wczoraj byłem u instalatora pomp. Koszt orientacyjny do mojego domu ok. 150m pow.uzyt pompa 8 lub 10 - ok. 40 tys PC z gruntu.wym i ok.30 tys PC powietrzna.
    i ??
    30 tys za powietrzną? Sporo. Jakiej firmy?
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  9. #69
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    N


    Straszyć brakiem prądu czy wojnami zawsze można -- przecież to nic nie kosztuje, za to ilu łosi się złapie na takie populistyczne pierdzenie...

    Ale takie rzeczy się zdarzają handlarzu farmazonów
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  10. #70
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Pelet jest bardzo drogi i do tego mało kaloryczny jedyna zaleta tych pieców to to że same się rozsplają i przez to zyskują trocję na sprawności.
    Też tak myślałem jak patrzyłem na samą kaloryczność różnych źródeł energii wg.tego pelet nawet nie podskoczy do ekogrochu sęk w tym, że jak się okres grzewczy zaczyna i kończy czy nawet w sezonie są takie momenty huśtawkowe z pogodą.Wtedy w takim piecu na ekogroch to paliwo się kisi a nie spala a peleciak odpala kiedy jest zapotrzebowanie.Mam teraz porównanie z tamtą zimą której nie było i z tą 2016/17 która nie była może zimą 100lecia ale mrozik mały cały czas trzymał.No i spalanie tym mało kalorycznym paliwem wyszło taniej z utrzymaniem całodobowej temp 22.+/-0,5st jak palenie węglem w śmieciuchu gdzie nad ranem było zimno i różne temperatury w ciągu dnia o syfie w kotłowni i wywalaniu kilogramów popiołu nie wspominając.Także ja osobiście jestem zadowolony z wyboru paliwa jakim jest pelet a przecież posiadam najbardziej obsługowy piec peletowy a są dużo fajniejsze konstrukcje.Nie dla każdego domu wybór pompy ciepła będzie dobrym wyborem zresztą tyczy się to każdego rodzaju ogrzewania.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  11. #71
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mario244

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wysokie Mazowieckie
    Kod pocztowy
    18-200
    Posty
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał link2jack Zobacz post
    i ??
    30 tys za powietrzną? Sporo. Jakiej firmy?
    o ile dobrze pamiętam instalator mówił chyba o Mitsubishi.

  12. #72

    Domyślnie

    Witam,

    A czy zastanawiał się Pan nad wyborem kotła na pellet innego producenta?

    Marka Buderus oferuje szeroką ofertę kotłów stałopalnych z rodziny Logano, które występują w zakresie mocy 12-25kW. Posiadamy kotły z automatycznym podajnikiem paliwa lub przeznaczone do załadunku ręcznego. W kotle mogą być spalane różne rodzaje paliw stałych, takie jak: pellet, ekogroszek oraz węgiel brunatny. Sterownik kotła umożliwia w standardzie kontrolowanie jednego obiegu grzewczego (bez zaworu mieszającego) oraz przygotowanie ciepłej wody użytkowej i obsługę pompy cyrkulacyjnej.
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 09-05-2017 o 07:22 Powód: Link reklamowy niezgodny z regulaminem

  13. #73
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinwlkp2014

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    srem
    Kod pocztowy
    63-100
    Posty
    108

    Domyślnie

    Witam, znajdzie sie ktos kto ma ok 160 m uzytkowej i 50 m innych pomieszczen, w domu z kominem pod piec zaszykowanym, i kominem wentylacyjnym pod lazienki a jednak zamontowal PC PW ? Ja dodam ,ze ogrzewanie podlogowe tylko parter , gora grzejniki. Dom mam nowy ,ale nie wiem co lepsze bedzie dla mnie pelet czy pompa? Nie mam kominka i boje sie zimy ostrej z PC PW. Jak to wyglada w praktyce?
    Pozdrawiam

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony