dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Wady i zalety wybranego przez nas projektu

    Cześć,
    Jest to mój pierwszy post na tym forum więc na początku proszę o trochę wyrozumiałości Razem z żoną w tym roku będziemy "Bociankami" czyli planujemy budowę naszego domu. Bardzo bardzo zainteresował nas ten projekt (gabinet jest bardzo ważny) ale z uwagi na brak doświadczenia w budowie zwracam się do Was z pytaniem "Czy już na podstawie tego projektu zauważacie jakieś jakiego wady ? Co może być trudne do jego realizacji ?
    No i czy uważacie że systemem gospodarczym 400 TPLN wystarczy ?

    https://www.extradom.pl/projekt-domu-tycjan-murowana-beton-komorkowy-KRD2716

  2. #2

    Domyślnie

    Jak dla mnie dom jest idealny.
    Sami planujemy budować podobny indywidualny (około 150 m2) opierając się na Homekoncept 32 (https://www.homekoncept.com.pl/produ...al_information) ale to dlatego, że mamy wąską działkę (22,5 m). Jakbyśmy mieli szerszą na pewno też zrobilibyśmy łazienkę i ubikacje na środku domu jak w Twoim.

    Jedyne co mi się rzuca w oczy to:
    1. Trochę mały garaż - poza samochodem nic tam nie zmieścisz - my mimo iż w projekcie zakładano 24 m2 poszerzamy do 28.
    2. brak garderoby- może zamiast jednej łazienki (tej mniejszej) da się zrobić garderobę? A WC dla gości zrobić wejście od korytarza?

    Koszty ciężko stwierdzić bo wszystko zależy od wykończenia.... my liczymy max 500 PLN ale sami nic nie będziemy robić. Po prostu po kolei szukać wykonawców. Budowę chcemy rozłożyć na 3 lata.

  3. #3

    Domyślnie

    garaż malutki i poszerzyłabym odrobinę wiatrołap kosztem spiżarki

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Za 400tys moze byc ciezko.. buduje prawie identyczny wielkosciowo dom i gdyby nie prace wlasne i odpowiedni wybor technologii nie byloby szans. Do tego dochodzi koszt wszystkiego co wokol domu - ogrodzenie kostka trawnik etc.
    Garaz troche maly i kosztem mniejszych pokoi wcisnalbym gdzies garderobe.
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Garaż zdecydowanie za mały. Skończy się tak, że w garażu będą graty typu rowery, kosiarka, myjka ciśnieniowa itp. a samochód na zewnątrz. Dwustanowiskowy albo niewiele mniejszy trzeba robić.

    Dwie łazienki IMO wystarczą - dodatkowy klopik zbędny. Powiększyłbym kosztem klopika i korytarza pokój.

    Niby fajnie, że gabinet jest daleko od sypialni i potencjalni goście nie będą zaglądali do części prywatnej, ale to półśrodek, bo i tak muszą przejść przez salon. Przesunąłbym szafę w wiatrołapie naprzeciwległą ścianę dopasowując do tego drzwi i zrobił wejście do gabinetu z wiatrołapu. Chyba, że to miałby być taki całkiem prywatny gabinet, gdzie nie przyjmuje się gości/klientów.

    Kotłownię bym rozrysował dokładniej w 3d. Bo ma robić za komunikację, a to chyba będzie bardzo niewygodne, jak pojawi się tam kocioł, zasobnik, pewnie rekuperacja, umywalka itd. Ciężko będzie tam przejść.

    Nieregularna bryła powoduje większe koszty budowy i ogrzewania.

    Trudno ustawić sensownie względem stron świata. Najbardziej nadaje się na działkę z wjazdem od północy. Ale wtedy masz gabinet od północy - trochę ciemno i ponuro bez słońca, a tam pewnie sporo czasu ktoś będzie spędzał w dzień.

    Ja mam wjazd od południa i długo kombinowałem jak tu ustawić dom z garażem, i jedyne rozwiązanie to IMO oderwanie garażu od domu.

  6. #6

    Domyślnie

    Bardzo dziękuje za pomoc
    Cenne wskazówki które na pewno weźmiemy pod uwagę wprowadzając małe korekty do tego projektu.
    Istotne chyba jest to że interesuje nas ten projekt w wersji " Odbicie lustrzane " gdyż taras chcemy mieć po lewej tylnej części domu/
    Chcemy też WC 4,1 m zaadaptować właśnie na garderobę z "wejściem" od hallu może troszkę ja zmniejszając na korzyść łazienki. Znacznie to ograniczy spacery po domu po wyjściu z garażu czy nawet wiatrołapu.
    Nie zauważyliśmy także wcześniej iż potencjalnym problemem może być wielkość garażu. Ale można go przedłużyć o 1m kosztem pokoju nad kotłownią.
    No i żona nie chce kuchni "zamkniętej" chcemy zlikwidować ścianę oddzielająca ja od pokój dziennego zostawiając tam "wyspę "

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony