dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Filip80

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Skąd
    Poznań
    Posty
    156

    Domyślnie Kilka pytań przed izolacją domu

    Witam,

    za miesiąc będę miał izolowany dom, mam kilka pytań, pomożecie ?


    a) Styropian grafitowy 25 cm grubości Termoorganiki - dobry wybór ? czy jest coś tańszego godnego uwagi ?

    b) Kołkować ?

    c) Czy uzupełnić szczeliny w murze ? czy nie ma to znaczenie przy tej grubości ?

    d) Wykonawca proponuje:

    1.Dokładne oczyszczenie i gruntowanie powierzchni.
    2.Przyklejenie styropianu (grubość 25 cm - jedna warstwa)
    3.Wtopienie lub montaż narożników.
    4.Przymocowanie styropianu za pomocą kołków z zastosowaniem zaślepek.
    5.Wypełnienie szczelin pianką.
    6.Wtopienie siatki podtynkowej na całej powierzchni oraz przy oknach i drzwiach.
    7.Położenie tynku silikonowego (kolor biały)
    8.Zamonotwanie parapetów zewnetrznych.

    Coś dodać ? będę wdzieczny za każdą pomoc.

    Dziękuję

  2. #2

    Domyślnie

    Też się przymierzam do termo organiki, ale z tego co widzę jeśli chodzi o styropian to chyba żaden producent nie jest idealnym wyborem. Płyty są albo nierówne albo krzywo docięte. Do ocieplenia można zamówić płyty frezowane na zakładkę to daje szczelniejsze połączenie i mniej mostków termicznych. Ale oczywiście trzeba dopłacić do m2.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Filip80

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Skąd
    Poznań
    Posty
    156

    Domyślnie

    Nikt nie pomoże ?

  4. #4

    Domyślnie

    polecam knaufa, ale wychodzi dosc drogo w porownaniu z termoorganika. Sam wazylem paczki ktore przyjechaly i wazyly wiecej niz pisali

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Filip80

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Skąd
    Poznań
    Posty
    156

    Domyślnie

    Kołkować?

    Mam w murze szczeliny, czy uzupełnić je czymś przed izolacją?

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Ja u siebie nie kołkowałem (z tym, że mam styropian biały 15cm), większe szczeliny uzupełniałem pianą.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Coraz częściej ekipy nie kołkują, u siebie zakołkuje tylko poziomie powierzchnie (pod balkonem i gzyms pod dachem.
    Dla mnie 25cm to już przesada. Mam nadzieje że masz duże okna bo światło bardzo ograniczasz. Byleś kiedyś w domu z takimi grubymi murami? Widok z okna nie jest specjalnie fajny.
    Jakiekolwiek producenta styropian byś nie kupił to prawie zawsze zdarzają się krzywe płyty. Myśle że jeśłi masz możliwość to przy skłądowaniu styropianu trzeba jak najszybciej rozciąc paczki. U siebie zauważyłem że styro składowany w paczkach przez dłuższy okres ma tendencje do wykrzywiania się (robi sie delikatny banan).

  8. #8

    Domyślnie

    Jak wysunie okna w warstwę ocieplenia to 25 cm styro nie będzie przeszkadzać w widoku przez okno. A z pewnością da większy komfort zimą i latem.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Oczywiście, że można nie kołkować płyt do ścian. Faktem jest, że większość inwestorów decyduje się tylko na klejenie styro. Fachowcom robota szybciej idzie, trudno się im dziwić, że polecają takie rozwiązanie. Odnośnie krzywych płyt, moje 25-tki kupiłem w 4 miesiące przed terminem prac na ścianach. Przez ten okres zdążyły poleżeć w paczkach i w momencie rozpakowywania żadna z nich nie odbiegała od normy. Styro należy wysezonować, w lecie bardzo często docierają wprost z fabryki na budowę jeszcze ciepłe. Wtedy właśnie dochodzi do niespodzianek...
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Filip80

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Skąd
    Poznań
    Posty
    156

    Domyślnie

    Murarz się nie postaral i trochę mini szczelin powstało. Czy uzupełnić szczeliny w murze ? czy nie ma to znaczenia przy tej grubości izolacji ?

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Dla szczelności budynku najlepiej będzie załatać wszystkie szczeliny w murze.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Termo Organika
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-117
    Posty
    205
    Termo Organika Sp. z o.o. www.termoorganika.pl

    Domyślnie

    Produkty Termo Organiki cechuję wyjątkowa jakość. Wszystkie parametry deklarowane na opakowaniu zawsze odzwierciedlają realne właściwości produktu.
    Potwierdzają to m.in rekomendacje ITB oraz kontrole GUNB ( zawsze przechodziliśmy je pozytywnie!!!)

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał Termo Organika Zobacz post
    Produkty Termo Organiki cechuję wyjątkowa jakość. (...)
    A może warto wprowadzić do sprzedaży produkt o lepszej stabilności wymiarowej. Względne zmiany długości, szerokości i grubości do 2% w temperaturze 700C sztywnych komórkowych tworzyw sztucznych wytworzonych przez formowanie granulek spienionego polistyrenu to raczej średni standard - parametr w kodzie wyrobu: DS(70,-)2. A może to ze względu na ten "wyjątkowy" parametr takie ocieplenie trzeba kołować i sklejać pianką na obwodzie ?
    W porównaniu do fasadowych płyt ze skalnej wełny mineralnej do jest 2 x więcej.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony