dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Wełna + celuloza

    Witam. Zastanawiam się nad doborem materiału do ocieplenia poddasza. Na skosy planowałem dać 30cm wełny skalnej, natomiast na suficie podwieszanym zachęcony pozytywnymi opiniami kilku użytkowników forum ok 40cm celulozy. Dach dwuspadowy, strych nieocieplony, nieużytkowy, żadnego włazu również nie planuję. Nasyp celulozy wypełni każdą szparę, co w przypadku ułożenia wełny na podwójnym stelażu nie zawsze jest regułą. Czy układ złożony z dwóch rodzajów izolacji będzie funkcjonować prawidłowo? Z góry dziękuję za wszelkie opinie.

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibuch

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kolbudy
    Kod pocztowy
    83-050
    Posty
    464

    Domyślnie

    Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby tak połączyć. Na pewno zyskasz to ,że celulozę dasz tam, gdzie można dać małe zagęszczenie = korzystna cena. Stracisz to, że będziesz miał wełnę tam gdzie będzie bezpośredni kontakt z najwyższą temp. dachu. Pamiętaj o szczelinie wentylacyjnej nad wełną.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    polopolo

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Łowicz Wałecki
    Kod pocztowy
    22-222
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cięzko odpowiedzieć na takie pytanie. Sam zastanawiam się nad celuloza i szukam agrumentów za i przeciw

  4. #4

    Domyślnie

    Mnie martwi jedna sprawa. Sufit mam 40 cm poniżej jętek na konstrukcji dwupoziomowej. Jak przygotować tego typu konstrukcję pod nasyp takiej ilości materiału? Znalazłem w sieci ciekawą dyskusję i dało mi to do myślenia.

    Cyt:

    " Problem polega jednak na czymś innym. Obciążenie które jest dopuszczalne dotyczy KONSTRUKCJI SUFITU, Pan natomiast chce obciążyć płyty g/k warstwą izolacji o ciężarze 16 kg/m². To płyty będą obciążone tym ciężarem, a nie konstrukcja sufitu, a to oznacza prawie na pewno ich oderwanie od profili CD i to niezależnie iloma wkrętami Pan tę płytę przykręci."
    Ostatnio edytowane przez Pnd ; 27-04-2017 o 16:23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony