dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Odpowiednim sprzętem zrobią wszystko. Ale jak wiadomo odpowiedni sprzęt kosztuje a jak kosztuje to odwierty też kosztują.

  2. #22

    Domyślnie

    Odnoszę wrażenie, że na żwiry nie potrzeba żadnego hiendowego sprzętu.
    To czym wiercono u mnie wyglądało jak sklecone ze śfagrem w stodole.

    Odpowiednia płuczka, trochę samozaparcia i w żwirku idzie jak złoto.
    Dom 240 m2 grzanych podłóg (kubatura ok 600 m3) PU 194,66m2 + garaż 55,25 m2 (kubatura ok 228 m3) PU 55,25m2 też grzany.
    Materiały DOM suporeks 24 cm + 20 cm styropianu, dach 30 cm wełny, posadzka 15 cm styropianu GARAŻ suporeks 24 cm + 15 cm styropianu, dach 20 cm wełny, posadzka 10 cm styropianu.
    Pompa ciepła HCT ProLine15 kW. Wentylacja grawitacyjna.
    Rok 2014 4133 kWh / 1536,87 zł
    Rok 2015 3929 kWh / 1348,76 zł
    Rok 2016 4481 kWh / 1532,61 zł
    Rok 2017 5067 kWh / 1732,79 zł

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał mysti Zobacz post
    Witajcie,
    Zaczynam budowę domu na południu Polski i jestem na etapie wyboru ekipy, która wykona kompletny montaż gruntowej pompy ciepła.

    Mieszkam w miejscowości, przez którą w bliskiej odległości od mojej działki (kilkaset metrów) przepływa Wisła. Usłyszałem dzisiaj, że mogę mieć problem z odwiertami metodą płuczkową z racji niewielkiej różnicy poziomów między działką a rzeką. Po prostu odwierty po dokopaniu się do poziomu rzeki mogą być zasypywane żwirem uniemożliwiając dalsze prace. Dlatego zaproponowano mi zamiast dwóch odwiertów po 90 metrów np. 6 odwiertów po 30 metrów. Czy takie rozwiązanie ma sens?

    Sprawdziłem dostępne mapy topograficzne okolicy i rzeczywiście okazuje się, że rzeka jest raptem 3-4 metry niżej od poziomu mojej działki.

    Działka jest nieduża, nie mam możliwości rozłożenia poziomego kolektora. Czy mogę zatem zapomnieć o pompie?

    Pozdrawiam
    Witam,

    Pytanie o możliwości wykonania odwiertu należy przede wszystkim skierować do specjalistycznej firmy wykonawczej, która bazując na wiedzy, doświadczeniu oraz wizji lokalnej jest w stanie zaproponować optymalne rozwiązanie. W kwestii samych odwiertów większą wydajność uzyskamy z tych o większej głębokości, przy ich mniejszej liczbie.Natomiast technicznie nie ma problemów z wykonaniem większej ilości odwiertów o mniejszej głębokości.
    Jeżeli będą problemy z wykonaniem odwiertów, alternatywnym rozwiązaniem jest zastosowanie powietrznej pompy ciepła, która pobiera ciepło niskotemperaturowe bezpośrednio z otoczenia budynku.
    W razie pytań – jestem do dyspozycji.

    Pozdrawiam,
    _______________________________
    Konsultant marki Junkers

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony