dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    salkometer

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Suwałki
    Kod pocztowy
    16-400
    Posty
    23

    Domyślnie Zakup nowej działki skrzynka elektryczna

    Witam, nie wiem czy dobrze opisze mój problem, ale spróbuje dokładnie jak mogę

    Otóż planuję zakup działki rolnej z miejscowym planem zagospodarowania itd.
    Budowe domu, prawdopodobnie rozpocznę za jakieś 2 lata.
    Obecny właściciel działki podpisał jakiś czas temu umowę (została chyba wystawiona faktura) na postawienie skrzynki elektrycznej przy działce. Skrzynka jeszcze nie jest postawiona.

    Czy w związku z tym, będę musiał płacić za prąd którego nie będę używał? Za tak zwany przesył?
    Z tego co czytam na forach, to po postawieniu skrzynki, zaraz trzeba założyć liczniki, inaczej można dostać karę do zapłaty, czy to prawda?
    Co powinienem zrobić, zeby ewentualnie nie ponosić aktualnie nie potrzebnych dodatkowych kosztów.

  2. #2

    Domyślnie

    Postawienie skrzynki to wykonanie przyłącza, kolejnym etapem jest podpisanie umowy o przesył. Nie ma umowy nie ma płacenia. Oczywiście pokryć trzeba koszty wykonania przyłącza, ale te wziął na siebie poprzedni właściciel. Dodatkowo nawet zawrzesz umowę to można ją zawiesić na jakiś czas i nie płacić. Tak jest w PGE, jak jest u innych nie wiem.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    salkometer

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Suwałki
    Kod pocztowy
    16-400
    Posty
    23

    Domyślnie

    Właśnie PGE będzie stawiać skrzynkę, tak czytam czytam i zrozumiałem ze jak skrzynka pojawi się na działce to automatycznie muszę ponosić koszty tzn przesyłu energii, pomimo ze z niej nie korzystam.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie przesyłu a koszty wykonania przyłącza ktoś musi ponieść. Żeby płacić rachunek za korzystanie musisz podpisać umowę, poprzedzoną odbiorem wykonanego przyłącza tj musi zostać założony licznik, zabezpieczenie, no i określenie trafy ponoć można od razu wnioskować o docelowe przyłącze na taryfę G czyli domową.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Mr A
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Posty
    341

    Domyślnie

    Cytat Napisał salkometer Zobacz post
    Właśnie PGE będzie stawiać skrzynkę, tak czytam czytam i zrozumiałem ze jak skrzynka pojawi się na działce to automatycznie muszę ponosić koszty tzn przesyłu energii, pomimo ze z niej nie korzystam.
    W umowie na wykonanie przyłącza powinien być podany określony czas na podpisanie umowy, nie pamiętam dobrze ale u mnie to było coś koło 3-6 miesięcy. Są też zadeklarowane kary umowne, na jakieś niskie kwoty, aczkolwiek nikt chyba na to nie patrzy. U mnie od wykonania przyłącza do podpisania umowy na dostawę prądu minęły ponad dwa lata - nic nie płaciłem.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    salkometer

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Suwałki
    Kod pocztowy
    16-400
    Posty
    23

    Domyślnie

    Czyli jak dobrze rozumiem, jeżeli skrzynka pojawi się na działce to teoretycznie będę musiał podpisać umowę z dostawca (w ciągu określonego okresu)?

    Z tego co mi pośrednik sprzedaży mówił, to została wystawiona faktura a chyba żadnej umowy nie było podpisanej.
    Ostatnio edytowane przez salkometer ; 01-04-2017 o 08:33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony