Witajcie

Poprosiłabym o informację, czy z tyłu pod zmywarką można poprowadzić giętki przewód gazowy. Po lewej stronie od zmywarki znajdowałaby się płyta gazowa, a gaz idzie z rury od prawej strony. Za zmywarką z tyłu, z dołu jest miejsce na przyłącz - ok. 4.5cm głębokości i 10cm wysokości. Pomyślałam zatem, żeby tamtędy poprowadzić również przewód gazowy. Jeden gazownik powiedział, że nie ma problemu. Drugi, że nie można prowadzić przewodu po podłodze. Spytałam się, jaki przepis to reguluje. W odpowiedzi usłyszałam, ze tak jest mówione na szkoleniach. Gazownik zaproponował wyciecie otworu za zmywarką na wysokosci blatu celem włożenia tam przewodu, ale to jest przecież wielka płyta. Ściana dzieląca z sasiadami. Nie wiem, czy tak można. Poszperałam w internecie i znalazłam inf, że w przypadku gazu ziemnego przewody gazowe powinny być prowadzone w odległości 10cm nad przewodami elektrycznymi. Czy to stąd wynika, ze po podłodze nie można poprowadzić łącza do gazu? Nie wiem, kto ma rację. Muszę w tym tygodniu zamówić zabudowę kuchenną i nie wiem, co mam robić. Proszę o pomoc.