dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Wylewka podłogi blok z wielkiej płyty

    Witam. Kupiłem mieszkanie w bloku z wielkiej płyty które potrzebuje remontu. Jestem na etapie wymiany podłóg w całym mieszkaniu stopniowo jak demontowalem panele płyty moim oczom ukazała się ogromną ilość czarnego piachu pod płytami. Piach mam usunięty. Moje pytanie musze wyrównać podłogę do bruzd w których prowadzone są kable wysokość 5-6cm ale nie chce dodatkowo obciążać budynku. Wiec myślę o warstwie styropianu 3cm a na niego wylewka betonowa 2.5-3cm albo zamiast wylewki płyty OSB. Co według bardziej doświadczonych jest lepszym rozwiązaniem?

  2. #2

    Domyślnie

    wylewka 3cm jest za mała i popęka. W życiu płyty OSB nie dawałbym w domu , w którym miałbym mieszkać( ze względu na formaldehyd ) Daj 2cm styropianu i 4 cm wylewki zbrojonej siatką.
    Teraz budując zacznę od dymu z komina

  3. #3

    Domyślnie

    Też przymierzam się do zrobienia nowej wylewki w bloku z wielkiej płyty.
    Przed przystąpieniem do pracy obejrzałem film niejakiego Maria na YT (https://www.youtube.com/watch?v=LPGlmMqMzKc), ale mam zastrzeżenia co do jego pracy (aby nie napisać że to jest jakiś partacz).
    Nie wiem dlaczego położył on wylewkę bezpośrednio na wielkiej płycie? a w dodatku zagruntował płytę przed położeniem wylewki.
    We wszystkich mieszkaniach w blokach z wielkiej płyty pod wylewką widziałem chłabinki, płyty parciane, itp. Czyli materiały po których wylewka może się ślizgać. Domyślam się, że owe materiały nie znalazły się tam przypadkiem, a zostały tam specjalnie umieszczone aby uwzględnić pracę ścian w bloku. Płyty poruszają się więc wylewka popęka jeśli będzie przyklejona bezpośrednio do płyty.

    Dlatego myślę, że idealnym rozwiązaniem jest położenie na płycie cienkiej warstwy twardego styropianu (2cm), a na styropian położyć przynajmniej 4cm wylewki i zabezpieczyć ją siatką zbrojeniową z ocynkiem. W ten sposób wylewka powinna służyć wiele lat i nie popęka z czasem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony