dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Kocioł gazowy - ogrzewanie grawitacyjne

    Dzień dobry,
    stoję przed problemem wyboru fachowca, który wykona instalację ogrzewania w moim mieszkaniu. Do tej pory odwiedziło mnie dwóch fachowców i wydaje mi się, że jednemu z nich powinienem zdecydowanie podziękować za współpracę tylko problem polega na tym, że nie wiem któremu ponieważ nie znam się na temacie ogrzewania dlatego liczę na pomoc.
    Aktualnie w mieszkaniu ok. 60m2 zamontowany jest piec gazowy z otwartą komorą spalania. W instalacji 5 grzejników znajduje się we wnękach o głębokości 26 cm. Górą idzie rura zasilająca natomiast dołem rura powrotna. Rura powrotna była kiedyś poprowadzona (pewnie dla wygody) "przed" wnękami tzn. poprowadzona jest jedna długa rura, a do niej doprowadzone są rurki od grzejników. Nie wygląda to zbyt estetycznie dlatego chciałbym aby zarówno rura zasilająca jak i powrotna "wchodziła" w każdą wnękę i była ukryta pod tynkiem. Aby było jak najmniej kucia chciałbym aby obie rurki poprowadzone były dołem. Rurki mają być w systemie ALU/PEX. Nowy kocioł to Victrix Exa 28 (dwufunkcyjny, kondensacyjny, zamknięta komora spalania - tak przy okazji to czy jest to dobry wybór?). I teraz opinie fachowców:
    1. Takie coś jest możliwe do wykonania ale konieczne jest zamontowanie pompy obiegowej (jeśli kocioł jej nie posiada - może ktoś wie czy posiada?), ponieważ ogrzewanie grawitacyjne nie zadziała. Czyli montujemy kocioł, następnie pompę i dzięki temu możemy "wejść" z rurkami we wnęki.
    2. Nie da się wykonać takiej instalacji. Konieczne jest poprowadzenie rury zasilającej górą tak jak teraz tyle, że ukrytej w ścianie, a rury powrotnej dołem z tym, że będzie ona "wchodzić" w każdą wnękę. Musi tak być aby był odpowiedni obieg grwwitacyjny czy jakoś tak. Na pytanie czy "wchodzenie" we wnęki nie stanowi problemu usłyszałem, że powinno być ok.
    Będę bardzo wdzięczny za wszelkie opinie. Dodatkowo prosiłbym o informację na co powinienem zwrócić uwagę sprawdzając instalację wykonaną przez fachowca?
    Starałem się opisać wszystko co zwróciło moją uwagę ale jako zupełny laik mogłem pominąć coś istotnego co może mieć wpływ na ocenę sytuacji dlatego jeśli potrzebne są jakieś dodatkowe informacje to proszę dać znać, a postaram się udzielić odpowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie

    Kociol ma wbudowaną pompę.Obieg grawitacyjny w takiej instalacji nie ma zastosowania

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    pexy sa tanie wiec mozesz wymienic instalacje, kazdy domowy wiszacy kociol ma pompe

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję za szybkie odpowiedzi. Czyli podsumowując: kupuję nowy piec, zatrudniam fachowca, który poprowadzi rury we wnękach i nie powinno być żadnego problemu z instalacją grzewczą tak? Jeszcze jakby ktoś mógł odnieść się do tego na co warto zwrócić uwagę przy odbiorze gotowej instalacji?

  5. #5

    Domyślnie

    Witam ponownie,
    jeszcze jedno pytanie, a mianowicie jakie powinny być średnice rur w nowej instalacji?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel159 Zobacz post
    Dziękuję za szybkie odpowiedzi. Czyli podsumowując: kupuję nowy piec, zatrudniam fachowca, który poprowadzi rury we wnękach i nie powinno być żadnego problemu z instalacją grzewczą tak? Jeszcze jakby ktoś mógł odnieść się do tego na co warto zwrócić uwagę przy odbiorze gotowej instalacji?
    Witam,

    Jeżeli zastanawia się Pan nad wyborem gazowego kotła kondensacyjnego, zachęcam do zapoznania się z ofertą produktową marki Junkers. Nasze kotły cechują się solidnym wykonaniem, które gwarantuje pewną i bezawaryjną pracę. Posiadamy również fachowy i rozbudowany serwis oraz przyznajemy gwarancję do pięciu lat na zakupiony kocioł.
    W celu doboru kotła o odpowiedniej mocy polecam kontakt z jednym z autoryzowanych instalatorów marki Junkers, których wyszukiwarkę można znaleźć na stronie www.junkers.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod numerem infolinii: 801 900 810
    Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Junkers

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Cytat Napisał pegaziatko Zobacz post
    Nie pisz głupot bo nie każdy ma pompę. Dobre kotły nie mają pompy, bo pompę taką jak potrzebuje instalacja dobiera projektant. W wisielcach producenci montują pompy bo to wyrób kotłopodobny o tak małym zładzie, że producent musi dać pompę by się zabezpieczyć przed uszkodzeniem urządzenia.
    no to który nie ma?

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.618

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant marki Junkers Zobacz post
    Witam,
    .....
    Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Junkers
    Podaj jakiś przykład pytania na które udało się odpowiedzieć.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony