dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 51
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 1003
  1. #301

    Domyślnie

    W całym wątku brakuje mi tematu obciążalności termostatów.
    Będę miał kable w PF i chcę wrzucić Devibasic 20s o mocy 4565 W.
    Jest też opcja z napięciem 400 V !?

    Orientujecie się czym sterować takimi kablami?

    Opcja I - 230V
    Opcja II- 400V


    Co do typowych mocy to devireg smart jest ciekawą opcją, 5 stref czasowych na dobę temperatury ustawianej komfortowej, sterowanie czujnikiem podłogowym + powietrza, licznik pobranej energii oraz apka na tel.

  2. #302
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar J&D
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Tarnowskie. Góry
    Kod pocztowy
    42-680
    Posty
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    No właśnie nie. Te tanie to pokrętełko. Te troszkę droższe jeszcze wyświetlają temperaturę i ikonkę, czy grzeje. Tylko fizycznie nim kręcąc możesz zmienić temperaturę.
    Te, które znalazłem, co dają sie zaprogramować to tak od 250zł wzwyż. Oczywiście interesuje mnie sterowanie wyłącznie temperaturą podłogi (jako zabezpieczenie przed przegrzaniem) bo chodzi o ciepłą podłogę, a nie powietrze. Dlatego podaj mi plizz jaki znalazłeś z takimi możliwościami za 130zł.
    Co prawda parę dni minęło ale masz
    http://allegro.pl/termostat-dotykowy...571376175.html
    Ostatnio edytowane przez J&D ; 17-02-2018 o 21:28

  3. #303

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gnomo Zobacz post

    Orientujecie się czym sterować takimi kablami?
    Zasadniczo stycznikiem. Same termostaty nie służą do przewodzenia wielkich prądów mimo iż producenci chwalą się ze ich może 6, 10 czy 16A pociągnać.

  4. #304
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gnomo Zobacz post
    W całym wątku brakuje mi tematu obciążalności termostatów.
    Najczęściej 16A. Bywa 10A. Ale trzeba uważać, bo są też wersje do wodnej podłogówki czy innych zastosowań z 3A.
    Jak chcesz więcej, to przez przekaźnik o większej obciążalności trzeba przepuścić.

    Cytat Napisał J&D Zobacz post
    Co prawda parę dni minęło ale masz klikl
    Link nie działa.

  5. #305
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar J&D
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Tarnowskie. Góry
    Kod pocztowy
    42-680
    Posty
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Najczęściej 16A. Bywa 10A. Ale trzeba uważać, bo są też wersje do wodnej podłogówki czy innych zastosowań z 3A.
    Jak chcesz więcej, to przez przekaźnik o większej obciążalności trzeba przepuścić.



    Link nie działa.
    Jest poniżej

    http://allegro.pl/termostat-dotykowy...571376175.html

  6. #306
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Proponujesz mi ubogiego chińczyka z histerezą 1* za 170zł (bo trzeba czujkę podłogową jeszcze dorzucić i przesyłkę) zamiast chińczyka na wypasie z WiFi za 120zł z przesyłką?

    Miał mieć histerezę mniejszą chyba?

  7. #307
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar J&D
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Tarnowskie. Góry
    Kod pocztowy
    42-680
    Posty
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Proponujesz mi ubogiego chińczyka z histerezą 1* za 170zł (bo trzeba czujkę podłogową jeszcze dorzucić i przesyłkę) zamiast chińczyka na wypasie z WiFi za 120zł z przesyłką?

    Miał mieć histerezę mniejszą chyba?
    I ma 0,5'.
    Prosty i skuteczny, raz ustawiony robi swoje. U mnie jeden taki zarządza na całych 146m2 tj parter i piętro i to skutecznie.

  8. #308
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Wszystko to badziewie...
    No ale ma Wi-Fi dla bajeru...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  9. #309
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Wszystko to badziewie...
    No ale ma Wi-Fi dla bajeru...
    Stara dobra szkola

  10. #310
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał J&D Zobacz post
    I ma 0,5'.
    I jesteś pewien, że z opisanej na Allegro domyślnej wartości histerezy 1* można zmieniać w dół?

  11. #311
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    I jesteś pewien, że z opisanej na Allegro domyślnej wartości histerezy 1* można zmieniać w dół?
    Histereza minimalna 0,5*...
    To znaczy np nastawa 22* powoduje załączenie ogrzewania przy 21,5* a wyłączenie przy 22,5*...

    We wszystkich tych sterownikach ciepło generowane przez stycznik wewnątrz obudowy powoduje kantowanie wskazań i problemy ze stabilnością temperatury w pomieszczeniach ...
    Badziewie...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  12. #312
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar J&D
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Tarnowskie. Góry
    Kod pocztowy
    42-680
    Posty
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Histereza minimalna 0,5*...
    To znaczy np nastawa 22* powoduje załączenie ogrzewania przy 21,5* a wyłączenie przy 22,5*...

    We wszystkich tych sterownikach ciepło generowane przez stycznik wewnątrz obudowy powoduje kantowanie wskazań i problemy ze stabilnością temperatury w pomieszczeniach ...
    Badziewie...
    Zgadza się, nie jest najwyższych lotów, czujnik powietrza robi błąd (chyba M.A.G. je przerabiał). Ma też kalibrację czujnika temperatury.
    Ja mam to wpięte pod zewnętrzny (w posadzce) i tu dokładność wskazań jest ok. Ważne ze działa tak jak chcę. Tu nie są potrzebne wodotryski, co mi po tym że mam podgląd w ustawienia jak wprowadzone zmiany dopiero się ujawnią za 12-24h może dłużej... im prościej tym lepiej.
    Ostatnio edytowane przez J&D ; 17-02-2018 o 23:41

  13. #313
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał J&D Zobacz post
    Tu nie są potrzebne wodotryski, co mi po tym że mam podgląd w ustawienia jak wprowadzone zmiany dopiero się ujawnią za 12-24h może dłużej... im prościej tym lepiej.
    Nieliczny świadomy

  14. #314
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Ale znowu nasuwa się pytanie po ch...Wam jakieś sterowniki skoro reakcja domu na nie nawet o 0,5st.C będzie dopiero za kilkanaście godzin ?

  15. #315
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ale znowu nasuwa się pytanie po ch...Wam jakieś sterowniki skoro reakcja domu na nie nawet o 0,5st.C będzie dopiero za kilkanaście godzin ?
    U mnie reakcja jest po ok 0,5 godz a osiągnięcie zadanej temperatury po ok 2 godz...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  16. #316

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ale znowu nasuwa się pytanie po ch...Wam jakieś sterowniki skoro reakcja domu na nie nawet o 0,5st.C będzie dopiero za kilkanaście godzin ?
    To jest atrakcyjna opcja dla tych, którzy przy okazji sterowania ( jakie by nie było dokładne) lubią wiedzieć na bierząco jaka jest aktualna temp. w określonych pomieszczeniach/strefach.
    Z poziomu telefonu ( czyt. w każdej chwili).

    Bajer bajerem ale wifi to wygoda a że nie musi to kosztować za dużo a dostępność aplikacji łatwa to w czym problem?

    Samo sterowanie nie musi być kosmiczną technologią ale należy korzystać z dostępnych rozwiązań z indywidualnych powodów a kazdy może mieć inny.

  17. #317
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar J&D
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Tarnowskie. Góry
    Kod pocztowy
    42-680
    Posty
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gnomo Zobacz post
    To jest atrakcyjna opcja dla tych, którzy przy okazji sterowania ( jakie by nie było dokładne) lubią wiedzieć na bierząco jaka jest aktualna temp. w określonych pomieszczeniach/strefach.
    Z poziomu telefonu ( czyt. w każdej chwili).

    Bajer bajerem ale wifi to wygoda a że nie musi to kosztować za dużo a dostępność aplikacji łatwa to w czym problem?

    Samo sterowanie nie musi być kosmiczną technologią ale należy korzystać z dostępnych rozwiązań z indywidualnych powodów a kazdy może mieć inny.
    Gorzej jak będziesz mieć jakiegoś negatywnego sąsiada lub wielbiciela i z hakuje ci system a pod andkiem to nietrudno.

  18. #318

    Domyślnie

    Cytat Napisał J&D Zobacz post
    Gorzej jak będziesz mieć jakiegoś negatywnego sąsiada lub wielbiciela i z hakuje ci system a pod andkiem to nietrudno.
    I co zrobi?
    Podejrzy temperature?
    To zmieni hasło i po zabawie.

  19. #319
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar J&D
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Tarnowskie. Góry
    Kod pocztowy
    42-680
    Posty
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał brencik Zobacz post
    I co zrobi?
    Podejrzy temperature?
    To zmieni hasło i po zabawie.
    Tylko że oprócz podglądu temperatury masz też funkcję zmień, włącz, wyłącz, itp. Nie jestem przeciwnikiem postępu, ale trochę rozsądku w tym szaleństwie, tym bardziej że przy systemach akumulacyjnych wszelkie zmiany maja swój czas.

  20. #320

    Domyślnie

    A te sterowniki to podłącza się do istniejącej sieci Wi-FI, czy sterownik ma własną "sieć" i trzeba się do niej podłączyć? Bo jak to drugie to jest to tragedia.

Strona 16 z 51

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony