dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Pomoc w doborze mocy oraz firmy kotła

    Witam!
    Panowie poszukuje kotła z podajnikiem na pellet. Jeszcze nie wiem czy skorzystać z dotacji swojej Gminy i wziąść kocioł piątej klasy, czy kupić sobie koscioł bez dotacji z dodatkowym rusztem żeby móc czasem spalić jakieś zrębki drewna (troche takich odpadów drzewnych mam bo Teść bawi się w wolnych chwilach w stolarkę)
    Nie mniej jednak podstawą jest obliczenie zapotrzebowania na ciepło domu.
    Z tym mam problem ponieważ pół domu jest drewniane(stara część) a pół murowane.
    Drewna nie trzeba ocieplać, natomiast część murowana jest docieplona styropianem.
    Domek ma wymiary 10 x 10 i jest podpiwniczony.
    Ogrzewany jest parter oraz poddasze użytkowe.
    Na poddaszu są skosy. Myślę że powierzchni użytkowej ogrzewanej będzie ok 150 m2 plus CWU z bojlerem 300L.
    Jaką moc pieca dobrać do takiego domku?
    jaki ewentualnie piec polecacie ?
    zastanawiałem się nad firmą Defro.
    może coś podpowiecie ?
    Dzięki z góry za pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Witam,

    Zachęcam Pana do zapoznania się z ofertą kotłów marki Buderus. Znajdują się w niej kotły z rodziny Logano na paliwa stałe z automatycznym podajnikiem, które są jednocześnie przystosowane do spalania pelletu, węgla oraz drewna opałowego. Kotły posiadają szeroki zakres mocy, więc będą odpowiednie dla większości instalacji w budynkach. W celu doboru kotła o odpowiedniej mocy zachęcam do kontaktu z jednym z naszych autoryzowanych instalatorów, których wyszukiwarkę można znaleźć na stronie www.buderus.pl.
    Więcej informacji o samym kotle znajduje się na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/produkty/kateg...a-paliwa-stale.
    W razie pytań pozostaję do dyspozycji.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony