dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Zapach kanalizy z syfonu brodzika

    Witam, mam problem taki jak w temacie. Zapach czuć tylko podczas brania kąpieli. Czy syfon brodzikowy jest dobrze zainstalowany?
    Poniżej zdjęcie syfonu:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zsyfonbrodzik.jpg
Wyświetleń:	827
Rozmiar:	81,3 KB
ID:	385819

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Zainstalowany dobrze, szczelnie co widać - może czas coś zrobić np go wyczyścić?
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję, w takim razie spróbuję z NAOH. 20% roztwór wystarczy do rozpuszczenia brudu w syfonie?

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Dostęp masz - zamiast chemii lepiej rozbierz i wyczyść syfon ręcznie. Potem złóż i ewentualnie coś wlej, żeby przeczyścić rury za syfonem.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Potwierdzam, lepiej rozebrać i oczyścić, stosowanie sody kaustycznej na tym etapie prac nie jest wskazane.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #6

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kanalizacja.jpg
Wyświetleń:	222
Rozmiar:	11,1 KB
ID:	385891
    Hej . CHciałem podłączyc sie pod temat. Mam problem z brzydkim zapachem z kanalizacji poprzez odpływ liniowy pod prysznicem
    1)Problem pojawil sie po ponad roku uzytkowania instalacji po wyczyszczeniu włosów z odpływu
    2)Kiedy na dole w lazience w zlewie/umywalce spuszczam wode to slychac pod koniec splywania wody jakby gdzies na górze cos stukało....
    3)Na obrazku przedstawilem jak wyglada rozprowadzenie kanalizacji u mnie + odpowietrzenie wykonane z rury 70mm.(na zielono)
    4)Nie mam żadnych syfonów w domu ale zauwazcie ze nie mialem ich przez ponad rok czasu i nie bylo problemu ze smrodem z brodzika/prysznica
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kanalizacja stary uk.lad.jpg
Wyświetleń:	179
Rozmiar:	12,1 KB
ID:	385890  

  7. #7

    Domyślnie

    -Wiem ze mozna zastosowac zawory napoweitrzajace ale do tej pory ich nie bylo i bylo wszystko ok.
    -czy widzicie jakies bledy w wykonaniu odpowietrzenia kanalizy?
    -jak to poprawic?

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Jak to "nie mam żadnych syfonów w domu"? Rozwiń temat - jak masz podłączoną do kanalizacji np umywalkę/zlew?

    Ten odcinek łączący piony na poddaszu to nie jest dobre rozwiązanie - wyprowadź pion 110 od kibelka do samego dachu i zamontuj dodatkowy kominek. Ten drugi pion, jeśli na dole ma średnicę 110 to taką powinien iść do kominka dachowego.
    To, że wcześniej problemu nie było, może wynikać z tego, że w rurach gromadzi się osad i zwęża przekroje ( a i tak w odpowietrzeniu przynajmniej jednego pionu masz je zwężone do 75 zamiast 110) co zmniejsza napowietrzenie oraz spowalnia przepływ. Osad sam w sobie też "kumuluje" smrodek.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Mr A
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Posty
    341

    Domyślnie

    Cytat Napisał tommi3737 Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kanalizacja.jpg
Wyświetleń:	222
Rozmiar:	11,1 KB
ID:	385891
    4)Nie mam żadnych syfonów w domu ale zauwazcie ze nie mialem ich przez ponad rok czasu i nie bylo problemu ze smrodem z brodzika/prysznica
    Widocznie to nie ma zadnego znaczenia U moich rodziców ujawniło się po ladnych kilku latach mieszkania, to samo u tesciów.

  10. #10

    Domyślnie

    Dla potomnych zostawię informację, że u mnie winowajcami smrodu okazały się drzwi kabiny. Podczas wymiany zaczęła wypływać z nich cuchnąca woda.

  11. #11

    Domyślnie

    U mnie z kolei jest taka sytuacja że jeśli jest problem z kanalizą, jeśli woda nie spływa w którymś miejscu tak jak trzeba, to wtedy również czuć nieprzyjemny zapach z syfonu brodzika. Rzadziej umywalki. No i wtedy pozostaje używanie popularnego kreta żeby całość przeczyścić i uporać się z zapachem szamba na jakiś czas
    Reklama jest płatna na Forum.

  12. #12

    Domyślnie

    U mnie temat sie wyjasnił... mianowicie okazalo sie ze to odwodnienie liniowe ma taki specjalny plastik ktory unosi sie do gory kiedy naplynie woda a opada kiedy splynie. Podczas czyszczenia ten plastik zablokowal sie na gorze i tak pozostal. Przez to naplywalo powietrze z kanalizacji. Wyjąłem ten plastik, umylem i juz jest ok-opada automatycznie blokujac powrot powietrza do pomieszczenia. Dodam ze znajdowal sie on pod kratką zbierającą włosy i inny brud. Nie wiedzialem ze jest tam jakis mechanizm i sie go wyjmuje.

    Generalnie ten odplyw liniowy jest tak skonstruowany że nie ma w nim wogole typowego syfonu zatrzymującego wode i powietrze. Ta funkcje spelnia ten plastik o ktorym mówie.

    Pozdrawiam i dzieki za pomoc.

    Przemo1 nie mam zadnych napowietrzaczy w domu(napisalem syfonow ale chodzilo mi o napowietrzacze). Co do dokladania czegokolwiek w dachu to w tym momencie jest to dosc mocno utrudnione. Ale problem na ten moemnt nie istnieje.
    Ostatnio edytowane przez tommi3737 ; 25-04-2017 o 22:09

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony