dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dh8

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-693
    Posty
    3

    Domyślnie Czy to fachowa robota? Płyty g-k.

    Zastanawiam się czy płyty są dobrze przyklejone? Przeglądając różne fora mam wątpliwości. Proszę o pomoc.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170405_183054.jpg
Wyświetleń:	123
Rozmiar:	76,4 KB
ID:	385864

  2. #2

    Domyślnie

    wg mnie

    - brak dylatacji od podłogi
    - łączenia w poziome powinny być przesunięte względem siebie
    - otwory powinny być wycięte w płycie, a nie łatane drobnymi kawałkami, choć może to "tylko" takie nacięcia
    - im więcej łączeń i mniejsze kawałki tym bardziej zmniejsza się wytrzymałość ściany GK i tym bardziej narażona jest na pęknięcia
    - brzegi GK nie powinny być obskubane z kartonu,

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dh8

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-693
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzięki za potwierdzenie moich przypuszczeń. Taki pseudo fachowiec mi się trafił. Mogę tylko dodać bo tego na zdjęciu nie widać że klej powinien być w sposób ciągły rozłożony na brzegach płyt albo chociaż gęściej niż na środku a gdy postukam na brzegach to słychać głuchy oddźwięk.
    Jeszcze jedno pytanie. Płyty są przyklejone na ścianę z przewodami wentylacyjnymi, czy błędem jest zostawianie niezaślepionych otworów po starych kratkach?

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    manfred1

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    New Targ
    Kod pocztowy
    34-400
    Posty
    171

    Domyślnie

    Wg mnie tragedia zaraz przypuszczam do 3 miesięcy pojawią się pęknięcia na "tej" konstrukcji.

  5. #5

    Domyślnie

    Jeżeli to jest płyta klejona do ściany to nic się nie powinno stać, jeżeli by była przykręcana do rusztu było by to niedopuszczalne. Ważniejsze o od tego jest to jaka będzie używana masa do szpachlowania spoin. Wiadome jest to ze im więcej łączeń tym większa możliwość pojawienia się rys, ale wiem też ze swojego doświadczenia ze inwestor później źle patrzy jak zostaje materiał po robocie niewykorzystany. Dla fachowca prościej i szybciej jest przykleić całą płytę niż bawić się w sztukowanie i później szpachlowanie łączeń.

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dh8

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-693
    Posty
    3

    Domyślnie

    Na tej ścianie docelowo pojawi się glazura wiec jak najlepiej zabezpieczyć podłoże i jakiego kleju użyć żeby spać spokojnie?
    Ostatnio edytowane przez dh8 ; 06-04-2017 o 13:02

  7. #7

    Domyślnie

    Zagruntuj płyty i na to klej elastyczny, jak się boisz o pekniecia połóż na ścianę siatkę do dociepleń i zaciągnij ja klejem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony