dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Czym pomalować granit?

    Dzień dobry,

    nie zauważyłam nigdzie wątku typu "Przedstaw się", więc tutaj kilka słów.

    Jestem Ada i założyłam tutaj konto, ponieważ podjęłam się remontu starego mieszkania, które wynajmuję. Oczywiście za wszystko płaci właściciel, a ja wedle umowy mogę zrobić w nim wszystko według własnego upodobania. Jest w nim sporo niezrozumianych przeze mnie rozwiązań, które częściowo już zmieniłam, ale zostało kilka, które kłują w oczy.

    A wątek ten o... podłodze w kuchni. Ktoś wpadł na pomysł wyłożenia kuchni wielkimi granitowymi płytami o szorstkiej powierzchni... Wygląda jak wielka płyta chodnikowa. (Zdjęcia postaram się wrzucić później.) Żyjemy z chłopakiem w biegu, więc nie zawsze zdejmuje się u nas buty, a granit robi się coraz ciemniejszy i coraz trudniej go umyć. Doszłam więc do wniosku, że warto byłoby go przemalować i zmienić jego powierzchnię na łatwą do szybkiego umycia. I tutaj proszę o pomoc. (Nie znalazłam wcześniej podobnego wątku, może nie umiem szukać.)

    Czym taką podłogę przemalować? Jakie farby, lakiery czy inne podobne mogą się nadać do pokrycia tego abstrakcyjnego pomysłu? Planuję zrobić szachownicę w kolorach biały - lawendowy, bo taki wzór będzie bardzo pasował do kuchni, którą tworzę na wzór prowansalski.

    Myślałam o farbie olejnej, ale przyznam, że wyjątkowo jej nie lubię.

    Za pomoc z góry dziękuję.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Farby do kafelków

  3. #3
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Malowanie granitu to dosyć karkołomny pomysł. Granit jest bardzo twardym kamieniem i nie chłonie, dlatego impregnacja nie byłaby tutaj rozwiązaniem… Zabrudzenia na podłodze spowodowane są z pewnością jego chropowatą powierzchnią. Farba do płytek ceramicznych (trzeba sprawdzić parametry ścieralności) lub farba do podłóg mogłaby być rozwiązaniem, także żywica epoksydowa (co jest znacznie droższym pomysłem).

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony