dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar krzysiek309
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie Obramowanie wkoło okien , a tynkowanie Duży Dylemat

    Mam wkoło okien zrobione ozdobki że styropianu. Wystają one około 1.5 cm od powierzchni ściany. Są obrobione katownikami i w kwietniu zamierzam zrobić tynk zewnętrzny. Gość który ma wykonać usługę zaproponował ich usunięcie ponieważ będzie się tam gromadził brud, który później z deszczem zacznie brudzic ściany. Szkoda mi je ściągać bo dom wyróżnia się od innych, ale z drugiej strony obawiam się, że może mieć rację. Jak to jest w praktyce. Proszę o radę

  2. #2

    Domyślnie

    W praktyce montuje się na górze obróbkę.
    Pozdrawiam
    DACHArz

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar krzysiek309
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Na górze czego, nad oknem? Cała ozdoba miała by być zaciagnieta strukturą, natomiast te wąskie krawędzie przemalowane farbą. Problem w tym, że przed domem mamy jeszcze drogę nieutwardzona i nie chciał bym co roku z myjka latać w koło domu
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tmp-cam-1651571862.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	50,8 KB
ID:	385713  
    Ostatnio edytowane przez krzysiek309 ; 02-04-2017 o 18:17

  4. #4

    Domyślnie

    Na górze okna, na poziomej sztukaterii. Zadaniem obróbki blacharskiej i jej kapinosa jest odprowadzenie i urwanie wody poza kolorem. Wrzuć zdjęcie bo może o czymś innym mówimy...
    DACHArz

  5. #5

    Domyślnie

    Nie zauważyłem zdjęcia. Na górze jest okap to rzadko od góry zacieknie. Te wstawki po bokach odprowadzą wodę na glify i ewentualnie tam może pokazać się brud.
    DACHArz

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    esteta 2

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    95

    Domyślnie

    Ja również sadzę, że nic się nie stanie. Jeżeli masz szerokie okapy to deszcz nawet nie zamoczy ściany.

  7. #7

    Domyślnie

    To kolega deszczu nie widział - nawet jak masz 1,5 m okap to przy wietrze deszczyk zmoczy Ci nie tylko okna ale i ścianę.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar krzysiek309
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Deszcz śmiało wejdzie. Mieszkamy już jakiś czas i przy mocnej ulewie ściany są mokre. Kozwa nie wiem co robić, sporo się przy tym zarobiłem i szkoda tak to zerwać i oczywiście zapłacić za obróbkę każdego okna, a trochę ich jest. A jak by ńa górnej krawędzi zrobić silikon żeby maksymalnie wyrównać powierzchnię?

  9. #9

    Domyślnie

    Gosciu od elewacji poprostu chce sobie oszczędzic pracy
    Pomysl nad tynkiem silikonowym z lepszej polki i nie bedzie zadnego problemu z zaciekaniem i brudem te sztukaterie pomaluj tak samo dobrą farbą silikonową

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar krzysiek309
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Jeszcze jedno pytanko, na jaki tynk się zdecydować. Chciał bym zrobić raz a dobrze. Na rynku jest tyle tego, że wolę spytać ludzi znających temat. Którego producenta polecacie? Gość chce kłaść firmy Caparol
    Ostatnio edytowane przez krzysiek309 ; 04-04-2017 o 11:15

  11. #11

    Domyślnie

    Dobry wybór ale cena z wyższej półki
    raz a porządnie to tylko silikonowy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony