dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 45
  1. #21

    Domyślnie

    10-20% nasion wzeszło (maks 1-2cm)!, wierzę, że większości się uda
    Najbliższy tydzień ma być z przelotnymi opadami, a temperatury w ciągu dnia mają oscylować w okolicy 20 stopni. Przez ten tydzień będę na szkoleniu i liczę, że po powrocie mogę w końcu rozejrzeć się za kosiarką. Co polecacie na taki areał???

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jakieś Al-Ko z napędem. 1200 zł musisz wydać....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #23

    Domyślnie

    Stan obecny (wysiew 22-25 kwietnia), zdjęcia niżej 18.05.2017:




  4. #24

    Domyślnie

    Stan obecny (wysiew 22-25 kwietnia), zdjęcia niżej 18.05.2017:
    (Na zdjęciach dobrze widać granice rzadszej i gęściejszej trawy - jest to efekt eksperymentowania z siewnikiem) - mam nadzieje, że to się uda poprawić poprzez dosiew.






    Ostatnio edytowane przez dawiddur ; 18-05-2017 o 18:49

  5. #25
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Zdecydowanie taka która nie wymarza .... Jak patrze i widzę co zostało po zimie... szkoda gadać ...
    Darek B

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Zdecydowanie taka która nie wymarza .... Jak patrze i widzę co zostało po zimie... szkoda gadać ...
    O czym Ty kolego piszesz ??? Nie pal tyle w kominku !!! Kolega dawiddur wysiewał w kwietniu 2017, jaka zima
    PS. jeszcze jeden dowód szkodliwości palenia w kominkach - szkodzi na zdolność czytania ze zrozumieniem.

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Zdecydowanie taka która nie wymarza .... Jak patrze i widzę co zostało po zimie... szkoda gadać ...
    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    O czym Ty kolego piszesz ??? Nie pal tyle w kominku !!! Kolega dawiddur wysiewał w kwietniu 2017, jaka zima
    PS. jeszcze jeden dowód szkodliwości palenia w kominkach - szkodzi na zdolność czytania ze zrozumieniem.
    Kolega Darek patrzy w przyszłość i sugeruje trawę która za rok nie wymarznie - tak to zinterpretowałem.
    Ale ja też mogę mieć problemy z czytaniem ze zrozumieniem , jednak mój trawnik też czuje tą zimę dlatego jak co rok wertykulacja areacja i nawóz z Yary
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  8. #28

    Domyślnie

    Najwidoczniej masz rację w sprawie czytania ze zrozumieniem- wg mnie czas przyszły od słowa zostać to zostanie, a nie zostało ( czas przeszły ) , ale co ja tam wiem., nawet kominka nie mam

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Najwidoczniej masz rację w sprawie czytania ze zrozumieniem- wg mnie czas przyszły od słowa zostać to zostanie, a nie zostało ( czas przeszły )
    Czepiasz się nadmiernie po roku wrócimy do tematu wysiewu i post ten nabierze wartości.

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    nawet kominka nie mam
    Na mnie nie licz w tym miesiącu dofinansowałem już schronisko dla piesków w Gliwicach.
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  10. #30

    Domyślnie

    ...ale o czym Wy do diabła?! Trawy przybywa z każdym dniem, niestety troszkę zaniedbałem podlewanie, ale jak mogę to naprawiam ten temat. W mojej ocenie w chwili obecnej co najmniej 3/4 nasion wzeszło. Niestety mimo wysiewu siewnikiem pokrycie nie jest równomierne. Dosiew i regularne koszenie tego co już rośnie pomoże?

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    Czepiasz się nadmiernie po roku wrócimy do tematu wysiewu i post ten nabierze wartości.


    Na mnie nie licz w tym miesiącu dofinansowałem już schronisko dla piesków w Gliwicach.
    O następny wróżbita nam na forum się objawił
    Ps. ja wolę koty ( mądrzejsze i mniej chałaśliwe ).

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawiddur Zobacz post
    ...ale o czym Wy do diabła?! Trawy przybywa z każdym dniem, niestety troszkę zaniedbałem podlewanie, ale jak mogę to naprawiam ten temat. W mojej ocenie w chwili obecnej co najmniej 3/4 nasion wzeszło. Niestety mimo wysiewu siewnikiem pokrycie nie jest równomierne. Dosiew i regularne koszenie tego co już rośnie pomoże?
    Jakby 3/4 nasion wzeszło to miałbyś łan trawy . Oczywiście że podlewanie, regularne koszenie, nawożenie, dosiewanie pomoże ale to wymaga czasu .
    Ps, lato zweryfikuje trawnik .

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    surgi - autor pisał jaką zastosował gęstość siewu, by mieć pewność, że 2/3 nasion dałoby łan?

  14. #34

    Domyślnie

    Jakbyś droga Elfir przeczytała ze zrozumieniem to byś odkryła że autor napisał iż wydał na trawę BARENBRUG WATERSAVER 1000 PLN - do sprawdzenia np.ceneo - daje to ok. 45 kg nasion , zalecane przez producenta 1kg na 40m2 = 1800 m2 , autor podawał iż ma ok 2000 m2 ziemi do obsiania . Trudne do zrozumienia ? No chyba nie dla moderatora

  15. #35

    Domyślnie

    Dokładnie to coś pomiędzy 1800, a 2000m2. Nasion faktycznie kupiłem 45kg.
    Na części działki mam "łany", ale perzu Regularne koszenie "załatwi" ten cholerny perz?

  16. #36

    Domyślnie

    Perz to chwast, który rozrasta się przez kłącza, koszenie na niego nie działa.

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Jakbyś droga Elfir przeczytała ze zrozumieniem to byś odkryła że autor napisał iż wydał na trawę BARENBRUG WATERSAVER 1000 PLN - do sprawdzenia np.ceneo - daje to ok. 45 kg nasion , zalecane przez producenta 1kg na 40m2 = 1800 m2 , autor podawał iż ma ok 2000 m2 ziemi do obsiania . Trudne do zrozumienia ? No chyba nie dla moderatora
    Czyli opisywany "łan trawy" dałoby skiełkowanie 100 % normy siewu a nie 3/4.
    Na dodatek autor posiał mniej niż powinien na te 2000 m2.
    Bo powinien posiać 50 kg.
    Natomiast 3/4 z 45 kg to 33,75 kg.

    Nie wiem jak chcesz uzyskać łan siejąc dawkę 33 kg zamiast 50 kg.

  18. #38

    Domyślnie

    Dlaczego o trawniku w tym dziale? Pytam poważnie, bo chce się dopytać o swój trawnik. Zakładać tutaj czy na ogrodach?

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Czyli opisywany "łan trawy" dałoby skiełkowanie 100 % normy siewu a nie 3/4.
    Na dodatek autor posiał mniej niż powinien na te 2000 m2.
    Bo powinien posiać 50 kg.
    Natomiast 3/4 z 45 kg to 33,75 kg.

    Nie wiem jak chcesz uzyskać łan siejąc dawkę 33 kg zamiast 50 kg.
    To ze jesteś moderatorem Elfir nie upoważnia Cię do zaklamywania rzeczywistosci. Kolega wyraźnie napisał ze ma coś pomiedzy 1800 a 2000m ( skąd masz wiedzę ze to jest 2000m2 ??). Ponadto wyraźnie napisał ze wysiał 45kg nasion . Skąd Twoje 33kg?..? Chyba nie chcesz powiedzieć ze wg ciebie 100% wysianego ziarna wzejdzie. Gdyby tak było to producent zalecałby nie 1kg na 35-40m2 tylko na np. 60 czy więcej.
    Ps. Twoja Twojsza nie jest Twojsza niż moja mojsza.

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ty tak napisałeś.
    Ty napisałeś, że po 3/4 wysianych nasion powinien mieć łan.
    A 3/4 z 45 kg to właśnie 33 kg.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony