dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Pilarka stolowa jako szlifierka

    Witam,

    Czy ktos kiedys probowal zalozyc ta tarcze:
    http://www.narzedzia24.info/stalowa-...00x30x60t.html
    razem z takim papierem:
    https://www.obi.pl/osprzet-do-szlifi...c-40/p/6133052

    Na pie stolowa np
    http://www.oleole.pl/pilarki-tarczow...FUi3Gwod98YKEA

    Teoretycznie nie widze przeciwwskazan. Papier docisniety tym samym pierscieniem co tarcza powinien chyba wytrzymac. Czy ktos kiedys tego probowal? Moze ktos zna powod dla ktorego tak nie nalezy robic? Albo moze ktos wie o dedykowanych tarczach z rzepem do tego typu pily?

    Takie rozwiazanie by mi bardzo pomoglo.

    Z gory dzieki za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie ma problemu chyba dorobić tarczę z tworzywa i do niej mocować papier ścierny, wszystko można przerobić pod swoje potrzeby, tylko trzeba robić to z głową. Z tarczą do drzewa trzeba uważać bo jak stracisz puszka to nawet możesz tego nie poczuć. Dlatego lepiej by było zamontować tarcze bez zębów.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Zamiast tarczy zębatej lepiej - bezpieczniej - już użyć tarczy do cięcia ze szlifierki kątowej (sprawdź tylko obroty swojej piły, czy nie przekraczają max dopuszczalnych dla takiej tarczy, żeby Ci się nie rozsypała). Możesz też na taką tarczę nakleić rzepa i masz gotowca
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  4. #4

    Domyślnie

    Tarcza korundowa do ciecia nie jest przystosowana do nacisków bocznych i może pęknąć podczas pracy.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78 Zobacz post
    Tarcza korundowa do ciecia nie jest przystosowana do nacisków bocznych i może pęknąć podczas pracy.
    Korund to tylko jeden z kilku materiałów ściernych stosowanych do produkcji tarcz, w tym wypadku mało istotny - ważniejsze jest spoiwo, trzeba szukać tarcz z oznaczeniem BF (żywiczne wzmocnione) ew B (żywiczne):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Tarcza.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	54,0 KB
ID:	386028

    Tak, oczywiście nie jest to dedykowane rozwiązanie, ale możliwe. Brak możliwości obciążeń bocznych dla tarcz do cięcia to częste uogólnienie, tarcza do cięcia też może mieć normowaną (≥290N) wytrzymałość na boczne obciążenie - mój błąd, że nie rozwinąłem. Trzeba szukać odpowiednio oznaczonej tarczy (zwykle piktogram nie przekreślonej szlifierki ustawionej skośnie do powierzchni), kiedyś najczęściej były to tarcze o grubości min 3,2mm, teraz już są takie o grubości 2,5mm:

    http://www.dronco.pl/component/conte...h-tarczy-jedna
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 07-04-2017 o 22:11
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  6. #6

    Domyślnie

    Hej,

    Wielkie dzieki za odzew i pomysly. Mi sie to z zebami rowniez od poczatku nie podoba ale jak je zaczne pilowac to nie ma szans zeby to dobrze wywazyc.
    Tarcza do ciecia wydaly mi siedobrym pomyslem ale okazalo sie zaraz ze nie ma tarcz z otworem 30mm a taki mam w pile. Powiekszanie otworu nie wchodzi w rachube bo to sie wszystko rozleci zanim wystartuje.

    Chyba ze znacie takie tarcze - moze w jakichs specjalistycznych sklepach wystepuja?
    Jesli nie to bede probowal z tarcza zebata suuuper ostroznie.

    pzdr

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Z otworem 30mm znajdziesz na pewno diamentowe - bezpieczniejsze niż zębate - jak popytasz znajomych płytkarzy/kamieniarzy to może dostaniesz zużytą gratis.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tarcza-diamentowa-350-x-30-mm.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	72,4 KB
ID:	386051
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  8. #8

    Domyślnie

    Hej,

    No wlasnie mnie olsnilo.

    Zamowie po prostu u slusarza takie metalowe kolko z otworem 30mm w srodku. Proste. Potem poexperymentuje z rzepem, dam znac jak poszlo.
    Tylko sie teraz jeszcze zastanawiam czy blacha 2 czy 3 mm lepiej.
    2 bedzie wagowo bardziej zblizona do normalnej tarczy za to 3 sztywniejsza - ale czy ten dodatkowy ciezar nie uszkodzi silnika?

    pzdr

  9. #9

    Domyślnie

    A moze to wyciac z aluminium. Wtedy i 4mm pewnie mogly by byc?

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Aluminium nie bardzo - jest podatne na wyginanie. Najlepiej by było użyć starej tarczy zębatej, trochę większej średnicy-tak, aby po usunięciu zębów miała potrzebną średnicę.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  11. #11

    Domyślnie

    Kiedyś do pilarki własnej produkcji miałem tarczę wykonaną ze sklejki 8 mm , średnica tarczy 45 cm , na bok naklejone płótno ścierne - działało .

  12. #12

    Domyślnie

    Podsumowujac
    Zamowilem kolko aluminiowe 4mm na e-blaszki.pl, ta to rzep samoprzylepny z allegro i na to papier scierny - dziala super.

    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony