dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Montaż deszczownicy podtynkowej i wc

    Witam
    Ze względu na mój ograniczony budzet na wykonczenie mieszkania, jetem zmuszony samemu zamontować deszczownice podtynkowa i wc podtynkowe. Szukam poradników jak do tego się zabrać. Na YT ubogo.
    Poratuje ktoś ?
    Pozdrawiam i będę wdzięczny za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    czym to chcesz łączyć? miedz? zgrzewane? ale pex?

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Z WC to nie ma problemu, każdy ma instrukcje.
    Zalezy gdzie go będziesz stawiał, ale masz na nim znaczek 1m, czyli od tego znaczka w doł do góry płytki ma być 1m, jak nie ma to odkręcasz śruby przy nogach i regulujesz wysokość, tak żeby był ten 1m do znaczka od góry płytki i żeby stelaż stał w poziomie.

    Następnie dobrze jest stelaż tak ustawić żeby miał kąt np. ze scianą, jak masz proste sciany to kątownik itp, jak powykuwane to musisz jakoś długa łatę przyłożyć i np. z jednej i drugiej strony łaty metrem do ściany odmierzyć równe odległości - generalnie żeby kąt był, a nie jakieś jaja.

    teraz możesz sobie poznaczyć miejsa na otwory na podlodze i scianie. do podlogi mozesz przykręcić, a potem jeszcze uchwytami przy scianie pion wyregulujesz,
    Oczywiście pamiętaj o odplywie, żeby Ci między nogę a scianę rura 110 weszla chyba ze masz idealnie od spodu wyjscie.

    Ma być poziom, pion, i kąt.
    Potem jak już tam masz w instrukcji mocujesz z lewej, z prawej lub od góry wejscie na wode do zbiornika - rozni producenci z roznych stron wyjscia.
    Pamiętaj żeby to spiąć NA KRÓTKO, czyli bezpośrednio rurką, a nie jakimis wężykami. W srodku masz zaworek i tam zakręcasz wode zeby nie leciala.

    Jak masz juz wylaną wylewkę i na niej go ustawiasz lub na starych plytkach POD nogi mozesz od razu sobie wrzucić profil U5, będzie Ci go potem latwiej zabudować.
    Jak z boku jest sciana i nie mial bys dobrego podejscia do zamocowania profila to i na sciane to U5 mozesz wrzucic po wczesniejszym ustawieniu pionu łatą ze stelazem.

    Na to idą dwa regipsy.
    Generalnie reszte masz w instrukcji.
    Jakbys muszle montowal i przycisk TO pomalu zebys sobie zaduzo rurki nie podciął.

    Co do baterii podtynkowej. Tez masz instrukcje, gdzie co ma wchodzic, gdzie ciepla, gdzie zimna woda, gdzie wyjscie na słuchawkę a gdzie pod deszczownie.
    Wazne jest zeby to wszystko SOLIDNIE ustawic, tzn. zeby nie wystawala za bardzo ze sciany, zeby nie bilo w bok, tyczy sie to baterii ale rowniesz wyjscia pod deszczownie u gory, bo potem pod plytkami to juz nie naprostujesz ani pionu, ani poziomu i Ci bedzie krzywo coś bić na przyklad i bedzie brzydko wygladac lub montaż reszty nie będzie mozliwy.

    Przypatrz sie na obrazku czy np. sluchawka nie idzie w linii równej z mieszaczem od baterii, chyba ze wolisz inaczej.
    Oczywiscie do zestawu mozesz miec dolaczona instrukcje i dwa kolki - to oczywiscie bedzie malo : ) mala poziomica, ustaw to i zapianu po wczesniejszym dobrym sklinowaniu, lub zarzuc z pierwszego jakas szybko wiążącą zaprawą najlepiej na bazie cementu i po jakimś czasie dorzuc reszte, zeby bylo prosto i się trzymało.
    Przyjzyj sie ile co ma wystawac ze sciany juz po OSADZENIU plytki.

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki zaodpowiedz. Zrobiłem wszystkie wykucia na przesunięcia hydrauliczne i montaż deszczownicy. Nurtuje mnie teraz sposób montażu mieszacza. Delikatnie za głęboko wykulem i nie mieści się w przedzialelce min-max ( dobrze rozumiem ze płaszczyzna już z płytką musi być w tym przedziale ? Czym go najskuteczniej sklinować ? Czy od razu skręcić wkretami do ściany?
    I jeszze kwestia z wodą do wc. Zrobiłem bruzde w scianie na doprowadzenie wody na wysokości 60 cm. Woda wchodzi z tyłu stelaża, A on będzie zabudowany więc nie ma chyba potrzeby aby wodę prowadzić wewnątrz ściany, mogę rurkę przymocowac do ściany ? Czy będzie to niezgodne ze sztuką ?

  6. #6

    Domyślnie

    Możesz po wierzchu, ale czasem dobrze dać uchwyt jakby RURA podczas napełniania zbiornika miała BICIE od ciśnienia i mogły by odgłosy dochodzić. Czasem nawet ją przypianowują tylko.

    Nie wiem co tam masz w instrukcji, różni producenci, różne cuda wymyślają. Jak masz za głęboko to musisz coś podłożyć, poklinuj gwożdziami, nie wiem czym ... gruzem, styrodurem i zapianuj wstepnie tak żeby piana rozprężając się nie poprzestawiała, albo złap delikatnie jakąs zaprawą z cementem, ewentualnie dorzuć do niej gipsu to szybciej złapie, mógłby być i sam klej gipsowy ale w takie miejsce lepiej gipsu nie dawać. Jak wstepnie złapie to zapianuj czy zatynkuj na amen zeby bylo stabilne

    Możesz też spróbować takie coś. Wpisz sobie w google: uchwyt stalowy do rur.

    Możesz to na dole i góry mieszacza wkręcić i złapać tam co od dołu i góry rura przychodzi, i wkręcając uchwyt głebiej w plastikowy kołek w scianie regulujesz sobie głębokość - może zrozumiesz co mam na mysli.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Skrecanych złączek bym nie dawał w miejscach gdzie nie ma dostępu ostatnio w całej chałupie takie wymieniłem na prasowane dobre skręcane znowu sporo kosztują te które w ymienialem to była tania hinszczyzna.

  8. #8

    Domyślnie

    Prasowane pewniejsze jak skrętka to fakt, ale może przy wodzie użytkowej źle nie będzie, gorzej jak ktoś centralne ogrzewanie tym chce robić - w sensie skręcanym pexem i jeszcze np. piec węglowy do tego

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Ja mam mieszacz podtynkowy na PEX skręcanym, odpukać od 10 lat jest OK. Tylko zawsze warto na wejściu do domu zamontować reduktor ciśnienia wody. U mnie w wodociągu potrafi czasami nawet do 8 bar podskoczyć - to może być zabójcze dla złączek.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony