dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Zmiana planu zagospodarowania przestrzennego - droga

    Witam, właśnie do wglądu ukazał się nowy projekt planu zagospodarowania przestrzennego mojej miejscowości. Martwi mnie jedna rzecz a mianowicie droga przyległa do mojej działki była oznaczona symbolem KDD co oznacza że jest to Droga kategorii gminnej – klasy dojazdowej:

    Ustalenia komunikacyjne:
    a) drogi istniejące i projektowane zgodnie z rysunkiem planu,
    b) szerokości w liniach rozgraniczających zmienne, jak w pkt 1, zgodnie z rysunkiem planu,
    c) drogi o szerokościach nienormatywnych – poniżej 10,0 m powinny być realizowane jako drogi pieszojezdne,
    d) nawierzchnia utwardzona.

    Ustalenia w zakresie infrastruktury technicznej
    a) w liniach rozgraniczających dróg przebiegają istniejące sieci: wodociągowa, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, elektroenergetyczna i telekomunikacyjna,
    b) na odcinkach nie posiadających uzbrojenia dopuszcza się projektowanie i uzbrojenie dróg w ww. sieci.

    W chwili obecnej w nowym MPZP chcą zmienić na symbol KDW - teren dróg wewnętrznych.

    Ustalenia komunikacyjne
    a) drogi istniejące i projektowane zgodnie z rysunkiem planu,
    b) szerokości w liniach rozgraniczających zmienne, jak w pkt 1, zgodnie z rysunkiem planu,
    c) drogi o szerokościach nienormatywnych – poniżej 10,0 m powinny być realizowane jako drogi pieszojezdne,
    d) nawierzchnia utwardzona.

    Ustalenia w zakresie infrastruktury technicznej
    a) w liniach rozgraniczających dróg przebiegają istniejące sieci: wodociągowa, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, elektroenergetyczna i telekomunikacyjna,
    b) na odcinkach nie posiadających uzbrojenia dopuszcza się projektowanie i uzbrojenie dróg w ww. sieci.

    Czyli niby to samo, chociaż jak wygląda to przyszłościowo z zagospodarowaniem takiej drogi. Jakie obowiązki ma zarządca drogi gminnej klasy dojazdowej, a jakie drogi wewnętrznej, czy w obu przypadkach cała odpowiedzialność spada na właściciela- gminę? Dodam, że w chwili obecnej znajduje się tam pole bez jakiejkolwiek drogi. Czy będę mógł wystąpić do gminy o wyznaczenie owej drogi?

    Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Zmienia to obowiązywanie Kodeksu Drogowego. I że przecięcie takiej drogi z drogą publiczną nie będzie skrzyżowaniem.

    Zazwyczaj ludzie się przejmują i protestują przy planowaniu drogi publicznej, bo często wymaga to od nich oddania kawałka swojej działki na poszerzenie drogi. Może tu były protesty i przy okazji zmiany kategorii drogi zmniejszyli jej szerokość?

  3. #3

    Domyślnie

    Jedynym właścicielem gruntów przy tym kawałku drogi jestem ja, więc o żadnych protestach nie ma mowy. Bardziej mi chodzi jakie konsekwencje niesie za sobą taka zmiana, jak będzie później z utwardzeniem, oświetleniem, odśnieżaniem. Właściciel się nie zmieni lecz sama zmiana klasy drogi zmniejsza obowiązki gminy (właściciela)?

  4. #4

    Domyślnie

    Zmiana zasadniczo polega na tym, że droga wypada z ustawy o drogach publicznych: czyli nie ma wymogów technicznych dla takiej drogi, nie potrzeba planu remontowego, nie obowiązuje "akcja zima".
    Dużo bardziej niekorzystnie dla Ciebie.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał forgetit Zobacz post
    Zmiana zasadniczo polega na tym, że droga wypada z ustawy o drogach publicznych: czyli nie ma wymogów technicznych dla takiej drogi, nie potrzeba planu remontowego, nie obowiązuje "akcja zima".
    Dużo bardziej niekorzystnie dla Ciebie.
    Czy mógłbyś podpowiedzieć mi w jakiej ustawie znajdę dokładne informacje na ten temat?
    Wertowałem ustawę z 25.03.1985 o drogach publicznych. Nie mogę się doszukać dokładnej wzmianki o drogach dojazdowych/wewnętrznych

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Skoro wypada spod niej, to ich tam nie ma. Obowiazki dotyczące dróg publicznych nie dotyczą wewnętrznych.

  7. #7

    Domyślnie

    Czy ta projektowana droga wewnętrzna w całości przebiega po Twoim gruncie i łączy się z drogą publiczną? Dużym problemem będzie jeśli droga wewnętrzna nie będzie miała połączenia z drogą publiczną.

  8. #8

    Domyślnie

    Wszystko poszło po mojej myśli. Oparłem się na tym, że droga wypadnie spod ww ustawy, oraz, że stracą działki na wartości po wniosku o zmianę został on pozytywnie rozpatrzony pozdrawiam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony