dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Zagiel przeciwsloneczny - wyginajace sie slupy - jak usztywnic?

    Witam,

    Mam problem - zamontowałem w zeszłym roku żagle przeciwsłoneczne do specjalnie dla tego celu wkopanych słupów i niestety slupy te nie wytrzymują naciągu jaki generują żagle i mocno mi się wyginają. Spowodowane to jest pewnie ich długością - miedzy tarasem a miejscem zakotwienia slupów mam duza różnicę poziomów dlatego słupy mają aż 6m długości. Ponad powierzchnie ziemi wystają niepełne 5m.
    Słupy wykonane są z nierdzewki, średnica około 80mm, grubość ścianki to 2mm.

    Moje pytanie - jak to usztywnić? Najłatwiej byłoby zalać betonem - czy ma to sens? Ile taki beton będzie schnąc?

    Za wszelkie podpowiedzi z góry dziekuje.

    Kamil
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170409_065008381.jpg
Wyświetleń:	278
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	386121  
    http://www.pkbud.eu/ wykonawca mojego dachu.... raczej nie polecam

  2. #2

    Domyślnie

    Każdy element ma pewną elastyczność i będzie się giął.
    Jeśli chcesz zmniejszyć ugięcie - dodaj odciągi. Pytanie, czy naprawdę chcesz mieć słupy proste jak drut.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    ekokamil, beton pomoże w niewielkim stopniu i to na chwilę ( niestety pokruszy się od powstających naprężeń wewnątrz rury). Rura ma za małą średnicę i za małą grubość ścianek. Jedyne co to zmniejszyć wysokość rury ( trochę pomoże) i zastosować system odciągów ( pomoże, ale będzie wyglądać idiotycznie i żona wywali cię z domu)

  4. #4

    Domyślnie

    Martin5 oraz Firewall bardzo dziękuję za podpowiedzi. Czy nawet jeśli beton się pokruszy to i tak nie będzie usztywniana rury? Najchętniej bym wsadził do środka jakiś profil o przekroju prostokąta... Tylko jak to zrobić na wysokości 5 metrów

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał ekokamil Zobacz post
    Martin5 oraz Firewall bardzo dziękuję za podpowiedzi. Czy nawet jeśli beton się pokruszy to i tak nie będzie usztywniana rury? Najchętniej bym wsadził do środka jakiś profil o przekroju prostokąta... Tylko jak to zrobić na wysokości 5 metrów
    beton nic ci nie pomoze.
    profilu nie jestes w stanie zamocowac w srodku zeby. pomoga jedynie odciagi albo maszt o wiekszej srednicy. mechaniki nie oszukasz

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar stefek1980
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    100-dzieniec
    Posty
    122

    Domyślnie

    Dwa pytania.
    Jaką wielkość ma żagiel, ile m2?
    Oraz z czego jest wykonany, tzn. Jaka gramatura materiału?

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar stefek1980
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    100-dzieniec
    Posty
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał stefek1980 Zobacz post
    Dwa pytania.
    Jaką wielkość ma żagiel, ile m2?
    Oraz z czego jest wykonany, tzn. Jaka gramatura materiału?
    Podeślij też kilka zdjęć jak obecnie masz zawieszony żagiel, jak wygląda taras, postaram się pomóc.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony