dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie System Caparol -imitacja deski

    Witam, robię elewację systemem Caparol i chciałbym taras zgodnie z projektem obłożyć imitacją deski, ale nie widzę jej w Caparolu. Czy deska Caparolu występuję pod inną nazwą handlową? Ew. jaką imitację polecacie? chodzi o kolor dąb bagienny (ciemny brąz!). Pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Układ warstw dla imitacji deski:
    warstwa zbrojona z siatka
    Caparol Putzgrunt610
    Caparol Fibrosil (na tym materiale odciska się wzór deski) - może być podbarwiony, ale sam materiał nie jest ostatecznym kolorem
    TopLasur NQG barwiony jako powłoka wierzchnia
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki fighter1983! Zaskoczenie, ale z wypowiedzi wynika, że nie ma jako takiej deski fizycznej do przyklejenia, natomiast fachman wspomniał mi o płytach grubości 2mm -zapewne miał na myśli inną firmę, bo żeby to "wymalować" to trzeba być chyba artystą....
    Dodatkowo jest jeszcze problem, styropian ma g=20cm, a widzę 2 technologie naklejania imitacji desek:
    1. na styropian tej samej grubości -wg mnie mniej fachowo
    2. na styropian (okno) o mniejszej grubości np. o 1cm -wtedy bardziej licuje z elewacją, ale gdzie kupić styropian g=19cm? Producenci mają w ofercie, ale dla małego zamówienia ignorują zamówienie... Okno na styropianie g=15cm, jest raczej zbyt dużą wnęką, tym bardziej że deska ma 2mm.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    a no nie ma.
    2 strony 39/40 troche zahacza o ta imitacje.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...j-firmy/page39
    nie jest to trudne do zrobienia, wiec nie trzeba byc artysta.
    wiem bo ja do artysty i zmyslu estetycznego mam tyle co baletnica do kilofa a jednoczesnie paradoksalnie pomimo kilkuset tysiecy m2 obsluzonych elewacji i wszelkich rozwiazan z tym zwiazanych nie polozylem wlasnorecznie w zyciu wiecej niz 20m2 tynku a efekt deski mi wyszedl (sa tam zdjecia, w tym deski)

    czy sie podoba czy nie - jest to kwestia gustu, jedno jest pewne - wychodzi kazdemu spod reki inaczej.

    Odnosnie samej technologii - tak wg mnie bezwzglednie powloka imitujaca powinna byc cofnieta w stosunku do powierzchni elewacji, ale nie chodzi tu o estetyke a o walory uzytkowe. generalnie nalezy unikac i w miare mozliwosci eliminowac sytuacje, gdzie woda ma szanse wplynac pomiedzy warstwy materialu a taki system "doklejony" daje jej takie mozliwosci. a jak woda wplynie... to juz nie jest fajnie, bo wplynie, pozniej zamarznie, rozmarznie kilkaset razy w ciagu jednego roku (przejsc przez 0 w ciagu roku tyle jest w naszym klimacie) a to z kolei powoduje zamarzanie wody, zwiekszenie jej objetosci i tworzenie sil scinajacych wszystko co przyklejone...
    wiec estetyka takiego "dolepionego" rozwiazania to jedno a funkcjonalnosc to drugie.
    nie mozesz 19cm to daj 18 - to juz w miare standard... lepiej cofnac wiecej niz nie cofac wcale. albo chlopaki... tara w reke i tarujemy z 20 na 18-19cm. styropian nie zelbet mostowy zeby trzeba bylo do tego jakichs super nakladow sil/czasu/narzedzi/pieniedzy wkladac
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki, w międzyczasie zorientowałem się, że przy taśmach 3mm, będą one licować z klejem i barankiem elewacji, więc w tedy chyba nie potrzeba podcięcia...

    Ale czy te taśmy 3mm dadzą taki sam efekt jak panele ok. 1cm?
    Ostatnio edytowane przez Adaxis ; 12-04-2017 o 20:58

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    dadza.
    Bo na 1cm panelu i tak 7mm to styropian. chodzi tylko o materiał który jest nośnikiem.
    Wstawiam właśnie na stronę Greinplasta... strasznie mozolnie mi to idzie
    grunt+klej/fuga+panel+bejca wyjdzie niecale 120 brutto/m2.
    http://astrobud.pl/imitacja-drewna,cp85/,,/l2/pl.html
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  7. #7

    Domyślnie

    Rozejrzałem się i widzę, że najlepszy efekt optyczny dają deski, które mają jednak jakąś grubość, np ok. 1 cm. Najlepiej wychodzi chyba Rodeo a potem Dekordeska. Rodeo jest osadzone na niebieskim styrodurze. Styrodur stosuje się na fundamenty, czy pod tymi deskami będzie on miał dobre właściwości i lepsze niż zwykły styropian?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    Układ warstw dla imitacji deski:
    warstwa zbrojona z siatka
    Caparol Putzgrunt610
    Caparol Fibrosil (na tym materiale odciska się wzór deski) - może być podbarwiony, ale sam materiał nie jest ostatecznym kolorem
    TopLasur NQG barwiony jako powłoka wierzchnia
    Przymierza się do chyba najtrwalszej (mam nadzieję) imitacji deski -pytanie: czy do yych prac wystarczy normalny "Kaziu", czy potrzeba raczej ręki trochę jakby artysty? Obawiamy się zwykłych wykonawców, którzy niekoniecznie czują bluesa i będą fizycznie odciskali, itd.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel.w Zobacz post
    Przymierza się do chyba najtrwalszej (mam nadzieję) imitacji deski -pytanie: czy do yych prac wystarczy normalny "Kaziu", czy potrzeba raczej ręki trochę jakby artysty? Obawiamy się zwykłych wykonawców, którzy niekoniecznie czują bluesa i będą fizycznie odciskali, itd.
    artysty moze nie, wychodzi kazdemu, i kazdemu inaczej, ale wychodzi.
    ale przed atakiem na scianie sugerowalbym zmarnowac troche materialu na pocwiczenie na plycie gk.. pociac plyte 260*120 na 3 rowne kawalki, zagruntowac PG610 i do dziela
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  10. #10

    Domyślnie

    fighter1983 -dzięki za pokrzepienie może się zdecyduję, chociaż patrzenie na tą robotę zapewne doprowadziłoby mnie do zawału...
    Jak próbowałem coś ustalać i dogadywać się, to spece gadają coś w deseń, że sztuka rodzi się w bólu i w nieładzie i że na sztukę patrzy się z daleka i że będzie Pan zadowolony, ufff
    Jednak na pewno komuś to wychodzi lepiej i zgrabniej a innym inaczej albo gorzej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony