dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie Biały 9016 czy 9003?

    Cykaj, cykaj, czekam z niecierpliwością.

    Dziś nanosiliśmy ostatnie korekty do projektu wykonawczego okien i mam straszny dylemat z kolorem. Wcześniej wybraliśmy 9016 ale zaczęłam się zastanawiać czy nie powinnam zmienić go na 9003. Mamy drewniane okna ze szprosami w stylu retro, elewacja będzie w kolorze pieczarkowym więc może lepiej jak okna będą jednak śnieżnobiałe (9003)?
    W tym samym kolorze będzie też moja mini weranda na wejściu i drzwi zewnętrzne. 9016 wydawał się bardziej szlachetny od 9003, ale może jest za żółty?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MITK_elewacja.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	37,8 KB
ID:	387302 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Pomiar-Model_wejście.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	387303
    Ostatnio edytowane przez nuxe ; 22-04-2017 o 21:09

  2. #22

    Domyślnie

    Jak dla mnie okna zdecydowanie białe. Z zewnątrz świeżo i ładnie na tle elewacji, a od środka i tak będą stonowane, bo albo w cieniu, albo sztuczne światło, więc ta biel nigdy nie będzie od środka wyglądać na idealnie białą. Trochę jak z firankami, ładne są kremowe, ale...

    Ładne wejście Załóż wątek, będę śledzić

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    Dostaliśmy próbki 9003 i 9016. Myślałam, że kolor 9003 będzie taki jak kartka papieru, a tymczasem na drewnie nie jest śnieżną bielą tylko bardzo, bardzo jasnym kremem. No i zrezygnowaliśmy z 9016 - bo jest jasny ale niestety żółtawo-szary. Idealny dla nas kolor okien to RAL 9003.

    A kinkiety daliśmy na dwóch wysokościach - tam gdzie będzie galeria zdjęć rodzinnych to h = 220 cm, a pozostałe na h = 180 cm.
    Niedługo dostanę projekty wnętrz to się okaże czy tak jest w porządku.

    Sawadi, czekam na Twoje drzwi...

    A taką gałkę znalazłam do drzwi wejściowych:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Gałka.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	77,7 KB
ID:	387729 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Gałka_drzwi.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	65,3 KB
ID:	387730
    Ostatnio edytowane przez nuxe ; 28-04-2017 o 21:17

  4. #24

    Domyślnie

    ładna gałka
    miałam urwanie głowy w tym tygodniu, ale pamiętam

  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie Garderoba - na którą stronę otwieranie drzwi?

    Jutro elektryk ma dostać plany, a mnie nagle w środku nocy naszły wątpliwości co do garderoby.
    Zastanawiam się na którą stronę powinny otwierać się drzwi w garderobie. Teraz po otwarciu zasłaniają okno ale mam łatwy dostęp i widok na wszystkie szafy. Tylko, że jeśli na ścianie z oknem będę chciała dać komodę, to będzie trudno z niej korzystać gdy będą otwarte drzwi. No i też szkoda mi zasłaniać okna. Garderoba jest mała, ma 8 m2, wymiary 250 x 325 cm.

    Czy może zmienić te drzwi, tak aby po wejściu widzieć ładną komodę i okno? Jest to o tyle ważne, że muszę wiedzieć po której stronie umieścić włączniki światła.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Garderoba_drzwi_prawe.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	92,8 KB
ID:	387915 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Garderoba_drzwi_lewe.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	92,9 KB
ID:	387916

  6. #26

    Domyślnie

    W pierwszej wersji jest ergonomicznie zgodnie z ciągiem, łatwo otwiera sie drzwi do garderoby i wchodzi, ale skrzydła faktycznie zasłonią okno i utrudnią dostęp do szafy.

    Druga wersja wydaje się lepsza, ale wchodzenie do garderoby idąc z korytarza, będzie mało wygodne, bo trzeba będzie podążać za otwierającym się skrzydłem, choć można się do tego przywyczaić. No i otwarte skrzydła nieco utrudnią poruszanie się po garderobie, ale można pomyśleć o zwężeniu drzwi do 70 cm.

    Chyba wybrałabym 2 wersję.

    Może drzwi przesuwne?

    Rozumiem, że ściany już stoją.

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    Zostawiłam wersje pierwszą, zrobimy z sypialni do garderoby drzwi dwuskrzydłowe.
    Mamy natomiast babola z elektryką, a dokładnie z gniazdkami. Wg projektu miały być po "dwa gniazda w podwójnej puszcze i ramce", które ja rozumiałam, że będzie coś takiego: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gniazdo_podwójne.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	6,5 KB
ID:	389648, a ostatecznie będzie tak jak na zdjęciu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Podwójne gniazdka.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	389649
    Niby nie ma problemu, ale teraz np. w holu i w salonie będę miała na widoku pełno gniazdek. Gdybym wiedziała, że tak będzie, to bym zrobiła po jednym pojedynczym, bo po co mi ich tyle? Uff,
    Ostatnio edytowane przez nuxe ; 21-05-2017 o 15:08

  8. #28

    Domyślnie

    Geniusze instalacji.
    Jesli bedzie Cie to wnerwialo przez kolejne lata, to niech zmienia puszki i zamontują to co chciałaś albo jedna do zaślepienia i zatankowania. Przy całości zmiana puszek to niewielki koszt, a będziesz miała tak jak chciałaś.

    Do dziela.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony