Witam

Pozwolę sobie w tym wątku zapytać o podpowiedź na temat typów pompy ciepła do wykonanych obliczeń. To że teraz celuje w pompę PW nie było od początku oczywiste. Na początku miał być gaz, 16cm styropianu w podłodze i 6cm wylewki ale gazu nie podłączę stąd też ukłon w kierunku pompy ciepła. Podział przestrzeni w podłodze na teraz to 14cm styropianu + 8 cm wylewki. Chciałem grzać akumulacyjnie ale to będzie musiało wystarczyć, mniej styropianu już nie chcę dawać, najwyżej w zimie pompa więcej popracuje w dzień. Bufor wodny odrzuciłem ale nie wiem czy słusznie. Jak dotychczas żadna ze znanych mi osób nie korzysta z pompy ciepła ale wielu używa gazowych pieców kondensacyjnych Vaillanta i większość chwali sobie serwis. Tak też początkowo typowałem moją przyszłą pompę ciepła - Vaillant Arotherm VWL 400V i wewnętrzny moduł Unitower. Żeby dobrać odpowiednią moc zleciłem wykonanie obliczeń (ASOLT). Projektowe obciążenie cieplne budynku wyszło 7,8 KW bez CWU - zakładam że ok 200l na 4 osoby. No i teraz pytanie. Jak do tego zapotrzebowania dobrać odpowiednią moc pompy ciepła. Bardzo proszę o informację jaką pompę powinienem wybrać. Ja się skupiłem na jednej i zapewne już się nakręciłem, tracąc z pola inne pewnie lepsze firmy i modele. Jestem otwarty na wasze sugestie i propozycję i liczę na waszą pomoc. Na całość pompy ze zbiornikiem CWU chciałbym wydać max 30-32 tys