dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Aranżacja domku dla 4 osobowej rodziny

    Witam wszystkich forumowiczów,

    Po raz drugi zwracam się do was o pomoc. Przy aranżacji pierwszego mieszkania okazaliście się wielkim wsparciem. Służyliście mi swoją wiedzą i głównie na waszym doświadczeniu powstały projekty a później realizacje mojej kuchni i łazienki.
    Również tym razem przy aranżacji domu chciałem prosić was o pomoc. Jestem właśnie w trakcie zakupu bliźniaka, który będzie gotowy w przyszłym roku. Obecnie mogę wprowadzić różnego rodzaju modyfikacje. Począwszy od zmiany lokalizacji ścian działowe, modyfikacji wielkości pomieszczeń ich usytuowaniu itd. Kończąc na zmianach w instalacji energetycznej, kanalizacyjnej itd.
    W związku z powyższym proszę was o pomoc w aranżacji przestrzeli aby była przyjazna i funkcjonalna w życiu codziennym.

    Poniżej załączam rzuty poszczególnych pięter lokalu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie parter.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	106,9 KB
ID:	386465
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Untitled.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	93,7 KB
ID:	386467


    Co chciałbym osiągnąć:
    - myślę nad zmianą usytuowania pralki, obecnie parter aby w jej miejsce zainstalować prysznic
    - pomieszczenie gospodarcze na dole, w celu wstawienia pralki, alternatywa mało realna bo nie ma pomysłu
    - garderoba na górze
    - rozmieszczenie urządzeń(umywalka, wanna, prysznic, toaleta) w łazienkach

    Z góry dziękuje za każdą rade, pomysł.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    pralka powinna być przy sypialniach.

    Na dole zostaw tylko wc. Prysznic i tam masz na pietrze, a dzięki temu można wstawić jakąś szafę do wiatrołapu
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 12-04-2017 o 16:43

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie



    piec przenieść do wc (nad sedesem lub obok umywalki)

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Dobudowac pion wod-kan

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar agrafffka
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Mazowsze
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    75

    Domyślnie

    A ja zgadzam się z Elfir. Pralka przy sypialniach - tam się rozbieramy. Ja teraz mam pralkę na dole. Wieczorem nikomu nie chce się zejść, żeby ją włączyć. No i suszenie. Noszenie prania na górę do łazienki też jest nie fajne.

  6. #6

    Domyślnie

    Po pierwsze dziękuje wam za każdy wpis w temacie.

    Zmiany zaproponowane przez Elfin są tak daleko idące iż wiążą się z kompletną przebudową. Co jest dla nas na tym etapie po prostu za drogie. Rozwiązania są kuszące, jak chociażby wyodrębniona łazienka z garderobą. Jednakże w chwili obecnej przy znacznym wkładzie finansowym na dom, plus jego przyszłe wykończenie niestety nierealne.
    Wspomnę tylko, że dom nie kupujemy na kredyt więc musimy liczyć każdą złotówkę dwa razy. Developer bardzo chętnie wykona każdą zmianą w lokalu, jak również za każdą z nich pobierze opłatę.
    Wobec tego, obecnie szukamy udogodnień, przeróbek kosmetycznych, które w mniejszym stopniu ingerują w pierwotny projekt. Raczej mając na celu poprawić funkcjonowanie lokalu i które będą w naszym zasięgu finansowym. Ponieważ zamiast wydawać znaczącą kwotę na przebudowę wolimy przeznaczyć je chociażby na dodatkowe ogrzewanie podłogowe w łazience na piętrze.
    W temacie pralki chciałem uzyskać info. jakie usytuowanie pralki jest bardziej praktyczne i korzystne do używania przez domowników - parter czy piętro. Jak również w pierwszym zamyśle przeniesienie pralki do góry miało wygospodarować przestrzeń pod prysznic w łazience na dole(mam w domu trzy kobiety).
    Ja widzę następujące plusy i minusy rozwiązań. Parter, w okresie letnim bliskość tarasu i wywieszania prania na zewnątrz oraz więcej miejsca w górnej łazience. Minusy, brudna odzież musiałaby być przetrzymywana w toalecie odwiedzanej przez gości, brak możliwości instalacji prysznica. Piętro, odpada nam problem z skrytym przechowywaniem odzieży ponieważ jest to łazienka użytkowana wyłącznie przez domowników. Plusem jest również bliskość do pralki z każdego pokoju. Minusem jest znoszenie prania w okresie letnim na taras oraz zabranie przestrzeni.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ok, ale napisałeś o modyfikacjach instalacji i ścian działowych, więc pomodyfikowałam

    Łazienka na poddaszu jest naprawdę wielka i dobrze byłoby ją podzielić na dwie mniejsze.
    Albo przenieść piec grzewczy na górę. Bo na parterze jest mało miejsca i na łazienkę z pełnym programem - czyli sedes + prysznic, i piec (bez zasobnika?) i szafę w wiatrołapie.

    Na pewno można wykorzystać miejsce pod schodami jako schowek na odkurzacz, szczotkę, wiadro, szufelkę i mini-spiżarkę. I to nie będzie kosztowna zmiana. Skoro deweloper liczy sobie zbyt drogo przeróbki, to ściankę i drzwi możesz sobie wstawić po wybudowaniu.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 13-04-2017 o 19:27

  8. #8

    Domyślnie

    Przepraszam, po Twoich pierwszych postach Elfin zorientowałem się, że opisałem sprawę za mało precyzyjnie. Jak najbardziej możemy modyfikować wszystko, tylko im bardziej odbiega to od pierwotnego projektu tym wyższe koszty.
    Na początku przyjmijmy najmniej kosztowne rozwiązanie, jakbyś je rozplanowała? Czyli mała łazienka z sedesem, umywalka, prysznicem. Wymiary pomieszczenia to 120x 217. Prysznic 90x90 w miejscu pralki, czy na całą ścianę.
    Duża łazienka z prysznicem, wanną, umywalką, pralką, sedesem bez pieca.
    Co do pieca, developer zakłada lokalizację albo w wiatrołapie jak w załączonym rysunku albo w małej łazience nad sedesem.
    Jak najbardziej przestrzeń pod schodami planujemy zabudować i podzielić ja pomiędzy mini spiżarnią a schowkiem na rzadziej potrzebne rzeczy.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie wiem czy uda wam się podzielić tę przestrzeń pod schodami na dwa schowki. U siebie też myślałam, że pod schodami będę miała większą przestrzeń na wysoką szafę gospodarczą i spiżarkę. Weszła tylko spiżarka oraz jest nieco miejsca o wysokości 0,2- 1,2 m na jakieś szuflady zabudowane pod schodami.
    Tylko u ciebie na planie schody oddziela gruba ściana, która nie wygląda na działową ale na nośną?

    Jak będziecie mieć piec w wiatrołapie, to w zasadzie nie bardzo jest gdzie trzymać kurtki, buty, szaliki dla czteroosobowej rodziny.
    Piec będzie przepływowy bez zasobnika? Czyli albo zmywanie, albo kąpiel?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 14-04-2017 o 17:58

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał kingvince Zobacz post
    Na początku przyjmijmy najmniej kosztowne rozwiązanie, jakbyś je rozplanowała? Czyli mała łazienka z sedesem, umywalka, prysznicem. Wymiary pomieszczenia to 120x 217. Prysznic 90x90 w miejscu pralki, czy na całą ścianę.
    Duża łazienka z prysznicem, wanną, umywalką, pralką, sedesem bez pieca.
    Masz jakiś pomysł na układ?
    Piec Brotje PWHC tylko nie wiem jaki dokładnie model?

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Wielu pomysłów nie można mieć, bo tylko jeden układ w zasadzie tam się zmieści
    Sedes i umywalka obok siebie, na wprost drzwi i tam gdzie teraz sedes - kabina.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Wielu pomysłów nie można mieć, bo tylko jeden układ w zasadzie tam się zmieści
    Sedes i umywalka obok siebie, na wprost drzwi i tam gdzie teraz sedes - kabina.
    Jaki układ w łazience na piętrze? Przy założeniu, że będzie znajdować się w niej pralka.

  13. #13

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    pralkę możesz wstawić zamiast drugiej umywalki

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony