dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1

    Domyślnie Wykończenie mieszkania, weryfikacja cennika

    Witam,

    Przede mną remont mieszkania deweloperskiego. Mam kogoś*z polecenia, kto najpewniej robi wszystko dobrze. Wszystko byłoby super, ale mam wątpliwość czy te ceny nie są*trochę*oderwane od rzeczywistości.

    Chodzi szczególnie o prace z wykońćzeniem ścian i sufitów. Bo to największy koszt. Mowa o mieszkaniu 95m2.

    Mam tu wymienione gruntowanie ścian i sufity 90m x 4zł
    Szpachlowanie ścian i sufitów (podwójne z tego co wiem) 90m x 28zł
    Gruntowanie ścian i sufity pod malowanie 90 x 6zł
    Malowanie ścian i sufitu dwukrotne 90 x 14zł
    Rozdział kolorów 22mb x 4zł
    Panele podłogowe 14zł za metr. Listwy panelowe 6zł.

    Dodam jeszcze, że ściany w mieszkaniu są praktycznie gładkie, poza jakimiś*ubytkami. Nie wiem natomiast jak całościowa równośc tafli względem siebie. Ale chyba nie wymaga to kosmicznego nakładu pracy w wyrównanie tego. Aczkolwiek mówię, nie znam się. Mimo wszystko ceny 28zł za metr szpachlowania nigdzie nie znalazłem. Raczej spotyka się*nawet od 10zł, a średnia to 15-18zł raczej z tego co widze. Więc to spora przepaść.

    Przy tych cenach wychodzi, że salon wielkości 29 metrów za samą robociznę wyniesie 5500zł wliczając parę innych dodatkowych prac jak demontaże gniazdek, grzejników. I tyle. A dojdzie jeszcze oświetlenie, być może jakieś podwieszenia.

    To samo tyczy się łazienki, która ma niespełna 8m2. Kafle 70zł metr to jeszcze chyba akurat znośna cena. (35m ścian - ma nietypowy kształt daje już 2450zł). Samo cięcie narożników kątami to 1040zł za 22mb x 40zł). Obróbka okna kaflami to 360zł. Ale suma robi się*6500zł za robociznę za łazienkę.

    Szukam dobrej jakości wykonania, ale czy te ceny nie są aby przesadzone nawet jak na dobrego doświadczonego fachowca? Szczególnie to szpachlowanie ścian. Nie znam się na tym ale próbując googlowac nigdzie nie trafiłem na tak wysoką cenę za szpachlowanie ścian. Do tego za "głupie" gruntowanie często widuje się*ceny na poziomie 1-3zł za metr. Jestem bardzo ciekaw co sądzą o tym inni fachowcy, tu na forum.

    Bardzo jestem ciekaw opinii szczególnie kombinacji szpachlowania, malowania i gruntowania pod obie czynności. Czy to nie jest aby cena z sufitu? Sam nie wiem co o tym myśleć. Zdaję*sobie sprawę, że są*fachowcy biorący połowę tych stawek, dolny zakres skreślam bo nie wiadomo jakiej jakości można się spodziewać. Ale mam tez niepoleconych fachowców, którzy za całe mieszkanie, z dodatkowymi pracami obstawiają okolicę 24 tysięcy złotych. Już z przenoszeniem punktów elektrycznych, oświetleniem, całą elektryką, ewentualnymi sufitami w slaonie. Tutaj bez tych prac wychodzi prawie 30 tysięcy. Głowię*się*cały czas czy mimo tego, że to ktoś*zaufany.. czy nie jest to cena absurdalna z sufitu.

    Chętnie usłyszę co o tym sądzą osoby doświadczone w branży.
    Ostatnio edytowane przez jrd ; 12-04-2017 o 15:07

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony