dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mariagruszka

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    4

    Domyślnie Dobór kolorów do sypialni

    Witam serdecznie,
    poradzi może ktoś w doborze koloru do sypiali?
    Sypialnia mała 4x3 m dobrze oświetlona dwa okna, panele ciemniejsze, meble jasne z ciemnymi wstawkami dokładnie meble wójciek summer, sufit biały, pierwsze pytanie czy malować na dwa kolory czy na jeden? Nie lubimy niebieskiego, różu, czerwonego, brązy i pomarańcze mamy w pokoju obok więc też odpada, myślimy o satynowym zielonym, ale nie wiem czy nie będzie za jasno bo meble są jasne. Jak myślicie ?
    Pozdr.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    na jeden kolor, chyba, że macie tak urządzone to wnętrze, że ciemniejszym kolorem można podkreślić na przykład ścianę z łóżkiem (albo jakiś inny mający przykuwać uwagę fragment ściany).
    Z resztą na wizualizacjach producenta mebli stosują na ścianach kolor śmietankowy z czekoladowym lub cappucino.

    Może zastosujcie ciemną przybrudzoną zieleń, jak lubicie mocne kolory?

  3. #3

    Domyślnie

    Czarna, przybrudzona zieleń jest moim zdaniem zbyt nużąca, depresyjna. Lepsze są (moim zdaniem) stonowane kolory.

  4. #4

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    Sypialnia to przede wszystkim miejsce spełniające funkcję wypoczynku i relaksu, dlatego powinniśmy wybierać do niej kolory, które są przytulne, uspokoją nas i wprowadzą w odpowiedni nastrój. Jeżeli chodzi o Państwa pytanie odnośnie dwóch kolorów - moją propozycją jest wybranie koloru z palety barw, np. zieleni oraz drugiego dopełniającego koloru neutralnego.
    Zieleń to kolor spokoju, dlatego to dobry wybór. Moją propozycją jest użycie koloru zdecydowanego ZIELEŃ OPUNCJI na ścianę główną, np. na tej której stoi łóżko. Resztę ścian proponuję pomalować na ECRU, z serii Brązy i beże.

    Pokój w takiej kolorystyce będzie miał swój niepowtarzalny charakter, nie należy bać się zdecydowanych kolorów.

    Wszystkie nasze kolory i produkty można znaleźć na stronie: www.dekoral.pl

    Pozdrawiam kolorowo,
    Ekspert Dekoral

  5. #5

    Domyślnie

    Masz na myśli zieloną milę czy zieloną nadzieję?

  6. #6

    Domyślnie

    Nie chciałabym mieć zieleni w mieszkaniu... Ja postawiłam na biele i szarości.

  7. #7
    Banned
    crle

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Wielkie Gowino
    Kod pocztowy
    22-065
    Posty
    65

    Domyślnie

    Ja mogłabym mieć zieleń w mieszkaniu. Ale nie taką ciemną Baredzo źle czuję się w takich kolorach Jeszcze w klubie ujdzie ale sypialnia jest pomieszczeniem w którym się relaksujemy.Tak więc moim zdaniem warto jest zainwestowac w jasne, wesołe kolorki.

    Świetnie do sypialni pasuje szarość. Jak na tej fotografii:

    Proponuję jeszcze tutaj rzucić okiem - link.
    Ostatnio edytowane przez crle ; 14-06-2017 o 12:22

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Ja mam w kolorze fioletu - więc Tobie nie odpowiada chociaż jest bardzo przytulna i dobrze się wysypiamy
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4983554-fioletowa-sypialnia-643-474.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	22,0 KB
ID:	387022  
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    domzcegly

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-040
    Posty
    2

    Domyślnie

    Zawsze można przetestować, w necie są takie programy do wizualizacji pomieszczeń, i zobaczyć jak się komponuje.

  10. #10

    Domyślnie

    Choćby nasz

    http://koloriwnetrze.pl/wizualizer/#aplikacja

    Pozdrawiam serdecznie,
    Ekspert Dekoral

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Dekoral - ustalcie sobie wreszcie hasła do waszego opłaconego konta, bo za chwilę zacznę kasować reklamowe posty i dam bana za wielokonto.

  12. #12
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Kolor powinien być jeden i jasny, ze względu na niewielką powierzchnię pomieszczenia. Powłoka satynowej farby to dobry strzał, bo odbije trochę światła i optycznie je powiększy. Kolorystyka do sypialni powinna być spokojna, wyciszająca, dlatego proponujemy odcień szarości -558 Srebrzysty blask lub łagodną zieleń -556 Twórcza nostalgia. W razie ogromnej potrzeby, by w pokoju pojawił się mocniejszy akcent kolorystyczny, lepiej jest szukać barwnych dodatków lub jak wspomniał Elfir pomalować tak jedną ze ścian niż myśleć w ten sposób o całym pomieszczeniu.

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony