Witam

Mam prośbę o informację czy jest możliwe podłączenie dwóch sterowników elektronicznych do różnych urządzeń, na jednym trzyżyłowym kablu? Chodzi konkretnie o sterownik iSense do kotła gazowego De Dietrich MCR3 oraz sterownik do pompy ciepła Calico tej samej firmy. Oba te sterowniki podłącza się dwużyłowym przewodem odpowiednio do kotła i pompy. Problem w tym, że mój elektryk wypuścił z kotłowni na parter tylko jeden przewód z trzema żyłami. Nie wyobrażam sobie prucia ścian w nowo wybudowanym domu, aby dołożyć drugi przewód, wpadłem więc na pomysł, żeby wykorzystać to, co mam w ten sposób, że dwie żyły przewodu będą podłączone do gniazd w kotle i pompie ciepła, a ostatni - trzeci przewód będzie niejako "współdzielony" przez oba urządzenia. Wychodzę z założenia, że skoro zarówno kocioł, jak i pompa komunikują się ze sterownikami pokojowymi przez dwużyłowe przewody, to jeden z tych przewodów musi być przewodem sygnałowym, a drugi masą. Biorąc na logikę, masa może być wspólna dla różnych urządzeń, ale nie jestem pewien czy to będzie działać. Czy ktoś może doradzić jak rozwiązać mój problem? Chcę mieć sterownie zarówno kotłem, jak i pompą ciepła z pokoju, ale aby to zrobić normalnie, potrzebowałbym dwóch kabli dwużyłowych (albo jednego czetrożyłowego), tymczasem mam tylko 3 żyły. Z góry dziękuję za pomoc.