dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bolojank

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-239
    Posty
    2

    Domyślnie Podłoga Jodełka Francuska

    Jesteśmy świeżo po położeniu przez parkieciarzy w naszym mieszkaniu deski trójwarstwowej w kształcie jodełki francuskiej marki Chapel Parket, deska olejowana, dąb bielony podwójnie przyciemniany. Deska łączona po dłuższym boku na pióro i felc fabrycznie gotowe w deskach oraz po krótszym boku na pióro obce.
    Niestety podłoga nie jest idealnie równa ,powstały po połozeniu nierówności na łączeniach między deskami w płaszczyźnie podłogi, sięgające nawet do 1.5mm, przez co jest wrażenie w wielu miejscach podłogi ostrych krawędzi, chodząc boso są łatwo wyczuwalne.
    Moje pytanie jest takie czy są dopuszczalne tego typu nierówności? Czy podłoga po położeniu nie powinna być idealnie gładka jak tafla lodu?Czy to nie jest błąd w sztuce?
    Obawiam się że za jakiś czas powstaną uszczerbienia w tych miejscach w wyniku przesuwania mebli , czy też nawet podczas codziennego użytku.
    Co mogło być przyczyną powstania tych nierówności? Czy błąd parkieciarzy czy też wina samych desek?
    Czy istnieje jakiś sposób który by "usunął" te nierówności?
    Poniżej w załącznikach zdjęcia podłogi
    Proszę wszystkich o cenne wypowiedzi , dziekuję
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170410_145348.jpg
Wyświetleń:	374
Rozmiar:	87,2 KB
ID:	386614Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170410_145721.jpg
Wyświetleń:	251
Rozmiar:	64,4 KB
ID:	386615Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170413_215021.jpg
Wyświetleń:	325
Rozmiar:	81,2 KB
ID:	386616Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170413_215434.jpg
Wyświetleń:	255
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	386617Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170413_215454.jpg
Wyświetleń:	211
Rozmiar:	72,8 KB
ID:	386618

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    Nie widze tu nic niepokojacego . Bardzo ładna podłoga a takie uskoki na łaczeniach to normalna rzecz przy gotowych podłogach i parkietach .
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bolojank

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-239
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ale przecież takie uskoki lub nierówności sięgające do 1.5mm będą powodować po jakimś czasie paskudne uszczerbienia, więc skąd odpowiedź że wszystko jest w normie? Norma ma być "kanciasty" parkiet po położeniu, który powoduje dyskomfort w użytkowaniu??

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    Cytat Napisał bolojank Zobacz post
    Ale przecież takie uskoki lub nierówności sięgające do 1.5mm będą powodować po jakimś czasie paskudne uszczerbienia, więc skąd odpowiedź że wszystko jest w normie? Norma ma być "kanciasty" parkiet po położeniu, który powoduje dyskomfort w użytkowaniu??
    Takie uroki gotowca ( bez cyklinowania na miejscu) takie nierówności to nie błąd w sztuce i nie doszukiwałbym się winy parkieciarza .Nieraz wystarczy luźniejszy łączenie ( pióro -wpust ) aby doszło do takich nierówności . Stad większość gotowców posiada fabryczną fazę V-fuge która niweluje efekt nierównoći
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  5. #5

    Domyślnie

    V-fuga nic do tego nie ma, bo na krótkim łączeniu i tak ja obetniesz.

    Nie wiem, czy to jest dobrze, czy nie, ale dla mnie niedopuszczalne.
    W kazdym razie jesli juz bym kładł gotową deske trójwarstwową, w jodełkę, to deski musiały by bys pod katem 90st., tak aby uzyc fabrycznych zamków.
    Dla mnie, jaka by nie była podłoga, to musi być lustro, żadnych występów i szczelin.


  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    V-fuga nic do tego nie ma, bo na krótkim łączeniu i tak ja obetniesz.

    Nie wiem, czy to jest dobrze, czy nie, ale dla mnie niedopuszczalne.
    W kazdym razie jesli juz bym kładł gotową deske trójwarstwową, w jodełkę, to deski musiały by bys pod katem 90st., tak aby uzyc fabrycznych zamków.
    Dla mnie, jaka by nie była podłoga, to musi być lustro, żadnych występów i szczelin.
    Bez przesady! Normy obowiązujące i wytyczne odbioru maja tolerancję wymiarów, kątów, spadków etc. Zachowanie tych tolerancji w wykonanym dziele kwalifikuje go jako dobrze wykonane.
    Fuga na krótszym boku niweluje optycznie wrażenie szerokich szczelin. Te boki są obcinane jedynie przy ścianach...
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał bolojank Zobacz post
    Ale przecież takie uskoki lub nierówności sięgające do 1.5mm będą powodować po jakimś czasie paskudne uszczerbienia, więc skąd odpowiedź że wszystko jest w normie? Norma ma być "kanciasty" parkiet po położeniu, który powoduje dyskomfort w użytkowaniu??
    jeżeli to jest Chapel to sprawa zrozumiała. Chappel tak ma... w innym przypadku takie szpary są niedopuszczalne. Trochę więcej staranności zapobiegło by takim widokom. Na zdjęciach z planu nie widać dramatu...
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mezibu75

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-527
    Posty
    4

    Thumbs up

    U mnie jest dokładnie to samo. Tragedia. Jodła która kosztuje kilkaset złotych za metr (cennikowo ponad 500 zł) kaleczy nogi. Chapel umywa ręce, twierdząc, że wszystko jest ok, mimo że nie jest. Jeśli deska ma zadziory to jest wina konstrukcyjna deski. To nie jest parkiet, który może mieć tolerancję normatywną bo przecież się go cyklinuje. Gotowa deska ma być taka jak na wystawie w sklepie. U mnie jest taka, że nadaje się do pieca!!!
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0761 (1).jpg
Wyświetleń:	156
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	420836Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0763 (1).jpg
Wyświetleń:	200
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	420837
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0753 (1).jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	420835  

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mariett

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Jeziorowskie
    Kod pocztowy
    00-862
    Posty
    12

    Domyślnie

    Masakra! Wraz z mężem zastanawialiśmy się właśnie nad takim parkietem. Dobrze że trafiłam na ten wpis

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariett Zobacz post
    Masakra! Wraz z mężem zastanawialiśmy się właśnie nad takim parkietem. Dobrze że trafiłam na ten wpis
    każda okładzina podłogowa podlega procesom produkcyjnym, które podlegają normom. Normy posiadają tolerancje wymiarów. W związku z tym podczas ich montażu dochodzi do w sumie drobnych, niewielkich "uchybień". Bardzo często nonszalancja, brak profesjonalizmu, niska płaca i akordowa praca generują znacznie większe mankamenty a często i wady. Tak jest z wszystkimi powtarzam okładzinami podłogowymi. Liczy się profesjonalizm przy produkcji i wykonawstwie już na etapie montażu.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Tak może wyglądać detal podłogi za 50 PLN a nie za 500 PLN.

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    Dziekuję za ten wpis. Jestem ciekawa czy udało się poprawić te nierówności na podłodze Chapel Parket. Czy taka sytuacja jest normą dla tego producenta?

    Właśnie poszukuję podłogi w jodełkę francuską. Rozważam Color Floor oraz Jawor. Na co zwrócić uwagę żeby nie było takich szpar?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony