dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 10
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 186
  1. #161

    Domyślnie

    Cytat Napisał setla Zobacz post
    Gromadzimy: http://dombezpieczny.com/kategorie_p.../drzwi-i-okna/
    Potwierdzimy ten Adpol i damy znać.
    Oj, chyba nie potwierdzicie, bo tam nawet nie ma z kim rozmawiać - próbowałem czegoś się dowiedzieć, a tam odebrał jakiś facet z informacją, że oni tylko na eksport sprzedają i... po prostu odłożył słuchawkę.. Mają świadectwo badań na okna w klasie RC4 z ramą dębową. I chociaż twierdzą, że mają te okna z szybą P8B, którą stosuje się w klasie RC6, to badań na to żadnych nie mają. Trochę lipa, ale przyznam, że RC4 też robi wrażenie - w oknach tworzywowych nie do uzyskania.

  2. #162
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar setla
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-259
    Posty
    84
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    RC 4 przebadane. Okna w klasie RC 5 i RC 6 nie istnieją, po prostu funkcjonują jako koncept okna. Nie są sprzedawane, nawet w ofercie ich nie ma.
    DomBezpieczny.com - zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny

  3. #163

    Domyślnie

    A czy spotkał się ktoś z oknami w wyższej klasie niż RC4 ?

  4. #164
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar setla
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-259
    Posty
    84
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał blokno Zobacz post
    A czy spotkał się ktoś z oknami w wyższej klasie niż RC4 ?
    W ubiegłym roku byłam na targach Security w Essen. Swoje stoisko miał tam niemiecki VdS. Nawet oni - jako nowość i ewenement - pokazywali okno RC 4.
    DomBezpieczny.com - zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny

  5. #165

    Domyślnie

    A ja mam pytanie o sensowność fixów z szybą P4. Na parterze będę miał większość okien nieotwieranych, pomyślałem że zaoszczędzone na okuciach kontaktronach i klamkach pieniądze przeznaczę na szybę P2 lub P4.

    Tylko dotarło do mnie, że nadal będzie jedno otwierane okno - drzwi tarasowe, do których nie można dokupić nawet klamki z kluczykiem. Postrzegam to tak że złodziej i tak wejdzie przez drzwi tarasowe, nawet nie będzie próbował wybić fixa. Czyli całość inwestycji w P4 jest nieopłacalna.

    Co o tym myślicie? Jak zabezpieczyć drzwi HS?

  6. #166
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marmax

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    214

    Domyślnie

    Do drzwi HS są klamki z wkładkami:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170711_191338.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	85,2 KB
ID:	394623

  7. #167

    Domyślnie

    O, bardzo ciekawe rozwiązanie! Muszę dopytać czy każdy producent ma to w ofercie.

  8. #168
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar setla
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-259
    Posty
    84
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał PrzyszłyBudowniczy Zobacz post
    A ja mam pytanie o sensowność fixów z szybą P4. Na parterze będę miał większość okien nieotwieranych, pomyślałem że zaoszczędzone na okuciach kontaktronach i klamkach pieniądze przeznaczę na szybę P2 lub P4.

    Tylko dotarło do mnie, że nadal będzie jedno otwierane okno - drzwi tarasowe, do których nie można dokupić nawet klamki z kluczykiem. Postrzegam to tak że złodziej i tak wejdzie przez drzwi tarasowe, nawet nie będzie próbował wybić fixa. Czyli całość inwestycji w P4 jest nieopłacalna.

    Co o tym myślicie? Jak zabezpieczyć drzwi HS?
    To ja znów powtórzę: system zabezpieczeń jest tak skuteczny, jak skuteczny jest jego najsłabszy element. Jeśli drzwi tarasowe są najsłabszym ogniwem, nawet P8 w fixach nie pomoże. Ale jeśli Hs-y będa wyposażone np. we wspomniane klamki z wkładką, to złodziejowi pewnie łatwiej będzie wybić szybę. Zawsze też można zastosowac czujniki zbicia szyby, na wszelki wypadek.
    DomBezpieczny.com - zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny

  9. #169

    Domyślnie

    Cytat Napisał PrzyszłyBudowniczy Zobacz post
    O, bardzo ciekawe rozwiązanie! Muszę dopytać czy każdy producent ma to w ofercie.
    Na pewno każdy mieć może.. nie jest to szczyt techniki okuciowej, a dla każdego dostępne..

  10. #170
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar setla
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-259
    Posty
    84
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Tym razem to ja szukam porady: czy ktoś z Was miał do czynienia z folią ochronną naklejaną na szyby?
    Po naklejeniu szyba po pierwsze staje się lekko nieprzezierna, a po drugie - nie do wyeliminowania są skazy, niewielkie bąbelki itd. Czy jest sposób na to, żeby w zasadzie nie było jej widać?
    DomBezpieczny.com - zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny

  11. #171

    Domyślnie

    Cytat Napisał PrzyszłyBudowniczy Zobacz post
    Tylko dotarło do mnie, że nadal będzie jedno otwierane okno - drzwi tarasowe, do których nie można dokupić nawet klamki z kluczykiem. Postrzegam to tak że złodziej i tak wejdzie przez drzwi tarasowe, nawet nie będzie próbował wybić fixa. Czyli całość inwestycji w P4 jest nieopłacalna.

    Co o tym myślicie? Jak zabezpieczyć drzwi HS?
    Wystarczy zwykły rygiel zamówiony u ślusarza. Duży wybór ma w ofercie firma ABUS - można znaleźć w marketach.

  12. #172
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar setla
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-259
    Posty
    84
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał blokno Zobacz post
    Wystarczy zwykły rygiel zamówiony u ślusarza. Duży wybór ma w ofercie firma ABUS - można znaleźć w marketach.
    Jest też bardzo fajny i łatwy do zamontowania Defas.
    DomBezpieczny.com - zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny

  13. #173

    Domyślnie

    Cytat Napisał setla Zobacz post
    Tym razem to ja szukam porady: czy ktoś z Was miał do czynienia z folią ochronną naklejaną na szyby?
    Po naklejeniu szyba po pierwsze staje się lekko nieprzezierna, a po drugie - nie do wyeliminowania są skazy, niewielkie bąbelki itd. Czy jest sposób na to, żeby w zasadzie nie było jej widać?
    Folia powinna być bez skaz - jak to folia, zawsze może się zarysować - ale fabrycznie powinna być bez skaz. Co do "bąbelków" to kwestia techniki naklejania. Ja naklejałem stosując wodę, a dodatkowo zmiękczałem ją Ludwikiem - żadnych śladów powietrza, ale oczywiście trzeba dobrze to wycisnąć zaczynając "ściąganie" od środkowej części płaszczyzny. A co do przezierności, to chyba każda folia spowoduje jej lekki spadek - szyba wydaje się być bardziej matowa - ale to naprawdę jest niemal niezauważalne..

  14. #174
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar setla
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-259
    Posty
    84
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał blokno Zobacz post
    Folia powinna być bez skaz - jak to folia, zawsze może się zarysować - ale fabrycznie powinna być bez skaz. Co do "bąbelków" to kwestia techniki naklejania. Ja naklejałem stosując wodę, a dodatkowo zmiękczałem ją Ludwikiem - żadnych śladów powietrza, ale oczywiście trzeba dobrze to wycisnąć zaczynając "ściąganie" od środkowej części płaszczyzny. A co do przezierności, to chyba każda folia spowoduje jej lekki spadek - szyba wydaje się być bardziej matowa - ale to naprawdę jest niemal niezauważalne..
    No tak - to rzeczywiście może być kwestia techniki, czyli wprawy Ale na priva dostała informację od jednego z Forumowiczów (szkoda, że się nie ujawniasz ), że bąbelki same powinny zniknąć po jakimś czasie. Prawdopodobnie są tam resztki wody, a nie powietrze i w końcu powinno odparować. I wiecie co? Tak się chyba dzieje
    DomBezpieczny.com - zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny

  15. #175

    Domyślnie

    wody, wody... a którędy niby ta woda miałaby odparować? przez szkło czy przez folie?

  16. #176
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar setla
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-259
    Posty
    84
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Przez folię. Nie pytaj, nie wiem, jak to działa. Ale najważniejsze, że działa.
    DomBezpieczny.com - zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny

  17. #177

    Domyślnie

    Cytat Napisał setla Zobacz post
    Przez folię. Nie pytaj, nie wiem, jak to działa. Ale najważniejsze, że działa.
    Nie bardzo to sobie wyobrażam, ale jeśli piszesz, że działa, to pewnie działa..
    A jak postępy w zabezpieczaniu okien? Dzieje się?

  18. #178
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar setla
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-259
    Posty
    84
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    więcej dzieje się w drzwiach, ale to temat na inny wątek. W oknach mamy zamontowaną roletę prawdziwie przeciwwłamaniową, o której lada chwila będę pisać w dzienniku budowy. Postępy można śledzić tutaj: http://forum.muratordom.pl/blog.php?242397
    DomBezpieczny.com - zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny

  19. #179
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar setla
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-259
    Posty
    84
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał setla Zobacz post
    więcej dzieje się w drzwiach, ale to temat na inny wątek. W oknach mamy zamontowaną roletę prawdziwie przeciwwłamaniową, o której lada chwila będę pisać w dzienniku budowy. Postępy można śledzić tutaj: http://forum.muratordom.pl/blog.php?242397
    Roleta już jest i sprawdza się bardzo dobrze. Teraz przechodzimy do fazy majsterkowania. Relacja tuż, tuż
    DomBezpieczny.com - zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny

  20. #180

    Domyślnie

    Ten drążek przed wyłamaniem pewnie zabezpieczy, ale przed wybiciem szyby nie.. A skoro nie jest zabezpieczony, to pewnie po wybiciu szyby można go po prostu wysunąć. Może i tańsze rozwiązanie, ale skuteczność chyba niewielka..

Strona 9 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony