dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zxs

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    9

    Domyślnie Brama wjazdowa - bardzo mało miejsca

    Witam,
    Nie bardzo mam jak i gdzie sam sprawdzić.

    Proszę o informację czy w moim przypadku będzie się dało zainstalować bramę przesuwną z napędem, taką bez szyny na rolkę jeżdżącą po podjeździe.

    Parametry:

    - Zabudowa szeregowa, więc garaż przy krawędzi i brama zaczynać się będzie od krawędzi działki.
    - Szerokość działki: 7,6 mb
    - Długość od garażu do płotu: 6mb
    - Długość samochodu: 4,7mb więc do bramy pozostaje około 1mb
    - Dwa samochody w domu więc jeden zawsze na podjeździe.
    - Furtka bez znaczenia – założy się jakieś elektroniczne zabezpieczenie przed zniszczeniem a otwierać się nie musi przy otwartej bramie.

    Brama rozwierna odpada bo przy takiej działce, choćbym nie wiem jak uważał na pewno kiedyś uderzy mi w samochód i chyba nie dam rady jej zamknąć.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Powiedzmy brama 3 m + 40 % na przeciwwagę = 4,2 m
    Można zastosować krótszą przeciwwagę i nieco poszerzyć wjazd (np. do 3,5 m).

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Powiedzmy brama 3 m + 40 % na przeciwwagę = 4,2 m
    Można zastosować krótszą przeciwwagę i nieco poszerzyć wjazd (np. do 3,5 m).
    A po co to g...o przesuwne? Brama jest tylko jedna - skrzydłowa. Elfir, nie przeginaj.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Mr A
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Posty
    341

    Domyślnie

    wg39070 może dlatego

    Cytat Napisał zxs Zobacz post
    Proszę o informację czy w moim przypadku będzie się dało zainstalować bramę przesuwną z napędem, taką bez szyny na rolkę jeżdżącą po podjeździe.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    norbert27

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Dąbrówka
    Kod pocztowy
    05-252
    Posty
    83

    Domyślnie

    Da się. Brama maksymalnie w świetle 3,8 metra... Pamiętaj, że akurat przy tym typie bram musisz planować tyle samo miejsca z drugiej strony. Druga sprawa to taka, że fundament z zatopionym kątownikiem lub ceownikiem, po którym będzie poruszała się bram, musi byś niemalże po całej długości ... Najlepiej dla Ciebie będzie odwiedzić jakąś firmę co zajmuje się ogrodzeniami i przedstawić to co potrzebujesz... Jak kumaty to Ci doradzi...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	89_1260212124.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	9,4 KB
ID:	386703

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zxs

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dzięki za informację. Trochę mi pomogliście bo myślałem że będę musiał czteroskrzydłową a to podobno strasznie drogi interes. Poszukam teraz fachowców do pomierzenia i wyceny zobaczymy co wyjdzie. Sprawa jest niby prosta bo fundamentów i ogrodzenia jeszcze nie ma.

    Wg39070 nie mogę zainstalować skrzydłowej chodźbym bardzo chciał. Wg danych jakie podałem powyżej skrzydłowa nie zgra mi się z parkowaniem auta na podjeździe a mam dwa więc jeden zawsze będzie pod chmurką i będzie blokował możliwo otwarcia lub zamknięcia bramy.

    Musiałbym otwierać garaż i na chwilę chować tam przód samochodu. Po zamknięciu bramy skrzydłowej cofać pod nią i zamykać garaż . Uciążliwe na dłuższą metę.
    Ostatnio edytowane przez zxs ; 17-04-2017 o 07:14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony