dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Płytki ceramiczne na OSB pękają i odpadają - jak poprawnie je położyć?

    Mam płytki ceramiczne na na podłodze z płyty OSB (podest w aneksie kuchennym).
    Płyta to bodajże Duralis (to chyba nie jest do końca OSB?)

    Niestety po pewnym czasie płytki popękały i poodpadały jak na obrazkach


    Fachowiec który mi to robił kładł to na jakiś gotowy klej w wiaderku, niestety nie było mnie przy tym więc nie wiem czy płyta była szlifowana i gruntowana.

    Chciałbym zmienić te płytki na widocznej części aneksu (1,4m x 1,4m) i dlatego pytam o rady - napewno płytę przeszlifuję i odkurzę, ale jaki położyć grunt i czym kleić?

  2. #2

    Domyślnie

    Na pewno odpylić, dobry grunt, np. betonkontakt czy jak to sie po polsku nazywa, zasiatowac siatką choćby do elewacji i kłaść, ja bym tak zrobił gdybym na takim czyms planowal plytki

  3. #3

    Domyślnie

    Przede wszystkim kleić klejem klasy S2 . Aby nie pękały na łączeniach płyt , płytowanie podwójne wzdłuż , w poprzek . Spoina minimum 4 mm .

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Jeśli pękają to raczej podłoże jest niestsbilne (ugina się) i nawet najlepszy klej nie pomoże. Pewny tej tezy nie jestem ale na pierwszy rzut oka wygląda.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    Jeśli pękają to raczej podłoże jest niestsbilne (ugina się) i nawet najlepszy klej nie pomoże. Pewny tej tezy nie jestem ale na pierwszy rzut oka wygląda.
    Całkiem możliwe, ja myślałem że to dlatego że klej był naniesiony punktowo (małe placki) i tam gdzie jest pusta przestrzeń to płytka pękła od ciężaru osób chodzących po podłodze..

  6. #6

    Domyślnie

    klej powinien być na całości płytki, punktowo to można na ścianach a nie na podłodze. 70% dla popękania , dlatego, ze klej był punktowo.


  7. #7

    Domyślnie

    Że nie kleimy na placki to powinno być oczywiste . Epoka klejenia na beton się skończyła . Jak ktoś o tym nie wie , nie powinien zabierać się za to .

  8. #8

    Domyślnie

    olaboga, nie dość że osb to jeszcze na placki ... miszcz...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony