dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Używana pompa ciepła

    Witam
    Mam prośbę do osób, które profesjonalnie zajmują się montażem pomp ciepła, na znanym serwisie aukcyjnym są do sprzedania pompy ciepła p-w używane, nie mam kasy na nową pompę ciepła, zastanawiam się nad kupnem używanej pompy ciepła, chciałbym się spytać co o tym sądzicie, chyba najbardziej należy obawiać się awarii sprężarki lub elektroniki, nie wiem co z zaworem rozprężnym. Boję się że kupię pompę za 12 tys a w pierwszym sezonie padnie sprężarka i będzie duży wydatek. Mam gaz z butli, dzierżawa i koszt ogrzania domu zabija palę w kominku i mam go dość, szukam alternatywy, rozważałem pellet ale koszt będzie też niemały i nadal dochodzi obsługa i najgorsze składowanie opału. Doradźcie coś. Za wszystkie opinie pomogą w podjęciu decyzji, bo gaz odpada.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Jak jesteś nie techniczny - to może warto pójść na raty ( jeśli żadnej dotacji nie zastosujesz) i jednak kupić nówkę PC
    Pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  3. #3

    Domyślnie

    sprawy techniczne nie są mi obce pracowałem chwilkę w firmie chłodniczej z zawodu jestem automatykiem i nie boję się takich rzeczy projektuję bardziej skomplikowane apotem uruchamiam, więc to nie jest przedmiotem do rozważeń

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemas90 Zobacz post
    sprawy techniczne nie są mi obce pracowałem chwilkę w firmie chłodniczej z zawodu jestem automatykiem i nie boję się takich rzeczy projektuję bardziej skomplikowane apotem uruchamiam, więc to nie jest przedmiotem do rozważeń
    To inna sprawa- ja bym wytypował konkretne modele PC wg standardowych kryteriów indywidualnego doboru ( wydajność grzewcza/COP/jakość )
    Potem tylko pytał bym o dostępność i ceny tych komponentów.
    Elektronikę zazwyczaj spokojnie się naprawia- chyba tylko sprężarka będzie do wymiany
    Ciekawy jestem ceny w totalu takiej instalacji
    Pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Używana PC PW typy split .Ważne czy została prawidłowo zdemontowana . Chodzi o zachowanie czystości układu chłodniczego.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    12 tyś za używaną pompę? Toż niewiele drożej można kupić nową.I trzeba ją ponownie zamontować a przy montażu zawsze pewne elementy się wymienia.A tak na marginesie ktoś się orientuje ile kosztuje teraz Panasonic 7 kw serii H z montażem?
    Czekam na obniżki cen i liczę że za 2 lata powinno zejść poniżej 15 tyś.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Jak ktoś chce używkę to mam roczną Midea M-Thermal 8kW:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	8kW.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	98,6 KB
ID:	386810
    roczna, zdemontowana ponieważ inwestor rozbudowywał dom i potrzebował większą.
    cena brutto z wysyłką 8500zł

    Specyfikacja:
    http://grafika.sklepcnc.pl/Karta_produktu_M-Thermal.pdf

    tutaj jeszcze widea z taką pompą:
    https://www.youtube.com/watch?v=I4LmFwZLVC4
    Ostatnio edytowane przez CNC_POMPY_CIEPLA ; 17-04-2017 o 10:41
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  8. #8

    Domyślnie

    Tak naprawdę znalazłem kilka zubadanów na naszym słynnym serwisie aukcyjnym co prawda monobloki, ale to mi nie przeszkadza stąd moje pytanie, boję się trochę bo są one chyba bardziej skomplikowane niż LG czy Panasonic, dlatego zadałem to pytanie.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemas90 Zobacz post
    Tak naprawdę znalazłem kilka zubadanów na naszym słynnym serwisie aukcyjnym co prawda monobloki, ale to mi nie przeszkadza stąd moje pytanie, boję się trochę bo są one chyba bardziej skomplikowane niż LG czy Panasonic, dlatego zadałem to pytanie.
    Tu akurat sprawa prosta . możesz uruchomić i jak zadziała to brać

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony