dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Unhappy Bezdomni-bałaganiarze na sąsiedniej działce

    Witam,
    Mam nadzieję, że to odpowiedni dział na tego typu problem. Na pustej działce przylegającej do mojej (na której stoi tylko malutki budynek gospodarczy) zadomowili się bezdomni i z działki urządzili sobie śmietnisko. Bałagan jest niesamowity, a góra śmieci opiera się o ścianę mojego domu. Właścicielka działki mieszka w innym mieście, tą działką zupełnie się nie interesuje i nie ma z nią kontaktu. Straż miejska rozkłada ręce i mówi, że dopóki się bezdomni nie awanturują to nie podejmą działań.

    Czy jest jakiś sposób na pozbycie się tych bezdomnych, którzy:
    - bezprawnie zajęli pustostan,
    - oczywiście piją dzień w dzień alkohol,
    - na działce urządzili wysypisko śmieci (zaczynam wypatrywać szczurów),
    - których śmieci wyrzucane są na ścianę mojego domu
    ?

    Czy jedyną szansą na ich wyrzucenie jest interwencja właściciela działki?
    Czy jeśli okazałoby się, że budyneczek w którym się zadomowili został wzniesiony bez pozwoleń na budowę to Urząd Miasta może wydać nakaz jego usunięcia przez właściciela?

    Oprócz kwestii estetycznych przede wszystkim boję się o moje dziecko (nie wiadomo czego po takich ludziach można się spodziewać, a na dodatek obawiam się zalegnięcia szczurów czy innego robactwa).
    Niestety jestem w walce z nimi zdany na siebie, gdyż jest to ostatnia działka na ulicy (nikt więcej z nimi nie sąsiaduje).

    Dołączam zdjęcie części śmieci na działce...Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG9881.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	45,0 KB
ID:	386706
    Proszę o poradę. Niestety Google i inne fora nie dały mi odpowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie

    Może trzeba szukać w kwestii oddziaływania sąsiedniej działki na Twoją, na zagrożenie pożarowe. Jeśli budynek został postawiony bez pozwolenia to też można to wykorzystać. Pierwsze co to pismo do właściciela gruntu i budynku, polubowne załatwienie sprawy. Jeśli nie znasz adresu to można do adwokata, a on wystosuje pismo opisujące sprawę i ewentualne konsekwencje za brak działania.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony