dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 85
  1. #41
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mietku
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Posty
    30
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał filip74 Zobacz post
    Dziś przyjechały bloczki betonowe 15 palet po 60szt. na palecie ,razem 900.

    czy możesz sie pochwalić po ile płaciłeś z bloczki?
    moze byc na prv
    z góry dzięki
    Moje zmagania przy Cyprysowej - DIY http://forum.muratordom.pl/showthrea...IY#post7466036

  2. #42
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mietku
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Posty
    30
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał filip74 Zobacz post
    Te bloczki na stronie producenta kosztują bodajże 2,60 zł, ja sporo przepłaciłem bo się pospieszyłem , a mogłem mieć gdzieś w podobnej cenie na placu z rozładunkiem kupione na innym składzie budowlanym . Bloczki są w miarę równe i wytrzymałość ponoć 20MPa.
    Filip dzieki za odp.
    Widzisz u nas wszedzie gdzie pytalem kazda betoniarnia najtaniej 4zł szt.
    To mnie zmusilo poniekąd do robienia lanych scianek, wyjda w sumie ok 1tys taniej a drewno jeszcze zostanie...

    Teraz rozumie dlaczego wszedzie wszyscy jada scianki fund. z bloczkow hehehh

  3. #43
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mietku
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Posty
    30
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    a tak na marginesie powoli to idzie stawianie szalunkow.... jedyne co mnie pociesza to mysl ze jak juz je zrobie to godzinka i zalane....

  4. #44

    Domyślnie

    pytajcie w bricomanie, maja tanie znakomite bloczki Certusa.
    Jak wieksza ilość, to transport i tak idzie od producenta bezpośrednio na budowe i w wiekszości transport pokrywa bricoman


  5. #45

    Domyślnie

    Używałeś plastyfikatora do zaprawy na bloczki?
    Jak tak jakiego?

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Chudy beton nie ma takiego skurczu aby dawać siatkę. Dobrze ubij warstwami piach i nie potrzeba żadnej siatki.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał filip74 Zobacz post
    .7 warstwa będzie powyżej chudziaka, ............
    nie rób tego błędu, rób tak aby ostatnia warstwa była na równo z chudziakiem


  8. #48

    Domyślnie

    Potwierdzam - wylewkę ślepą zrób na równo z ostatnią warstwą bloczków, siatkę możesz dać ale nie musisz, parcele masz niewielkie więc wielkiego skurczu nie będzie, dozbroić można wtedy miejsca gdzie będą ściany działowe, ale warto dać dylatację brzegową między wylewką a bloczkami, koszt znikomy, nakłada pracy też, a dzięki temu będzie luz. Niektórzy nie dają pianki dylatacyjnej twierdząc że beton schnie i się kurczy, owszem kurczy się i ciągnie ze sobą wszystko co otula, czyli rury kanalizy, stopy kominowe itd. Poza tym przy wysokiej ścianie fundamentowej czyli powyżej 6 warstw warto dać wieniec. Ja dałem też słupki ale u Ciebie nie ma takich ścian po długości, każda jest przewiązana no i teraz już za późno
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  9. #49
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Tak jak Ci radzą - chudziak na równo ze ścianą fundamentową. Pierwsza warstwa ściany parteru będzie już z docelowgo materiału o lepszych właściwościach termicznych i będzie już trochę izolowała ścianę od fundamentu.

    U mnie też chudziak na popękał. Był lany na dwa razy mniej więcej po połowę domu z odstepem kilku dni (jak dobrze pamiętam) i teraz nawet za bardzo nie widać miejsca gdzie to się połączyło. Chudziaka miałem około 10cm grubości.

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Pomaluj też od zewnętrznej, daj styropian i obsyp piachem co Ci ścian nie rozepchnie przy zagęszczaniu.

  11. #51

    Domyślnie

    Jak obsypiesz bez ocieplenia to narobisz sobie roboty. Przysypując gołą ścianę ziemią tak ją ubrudzisz że później klej się tego nie ima. Kup sobie folię kubełkową obłóż ścianę i przysyp. Na wiosnę odkopiesz będziesz miał czysto a folia posłuży ponownie do zabezpieczenia styropianu. Zagęszczając środek bez obsypania z zewnątrz ryzykujesz uszkodzenie bloczka, rozepchanie ściany. Czym zamierzasz zagęścić ? Bezpieczniejszy jest skoczek, ale umordujesz się nim. Tak prawdę mówiąc jeśli nie planujesz wylewki teraz to piasek sam się uleży do wiosny , przed wylewką dogęścisz.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  12. #52

    Domyślnie

    Witam.
    Widzę kolega na podobnym etapie co ja


    Nie ryzykuj przemarznięcia ścian fundamentowych.
    Kup styropian (powodzenia w wyborze) przyklej go na klej w pistolecie i na to folia kubełkowa.
    Temat zrobić raz, a porządnie

  13. #53

    Domyślnie

    W chwili obecnej to co jest pomalowane to stało w 90% ponad 3 tygodnie
    Obejrzyj filmy np Łukasza Budowlańca on z dnia na dzień buduje i nic się nie dzieje

    Nie ma czasu na czekanie niestety zima za pasem

  14. #54

    Domyślnie

    Ja już dziś tez wpisałem na listę, aby zakupić rury kanalizacyjne fi50 + uchwyty
    Też daję dwa wejścia, jedno na przewód główny, reszta na przewody do zasilenia bramy, jakiegoś oświetlenia zewnętrznego itp

    Z drugiej stronie wyjście na przewód zasilający do warsztatu no i jeszcze rura fi75, ale to juz pod ławą do rury na wodę

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Nie dawajcie kolanek 90* tylko 2 x 45*
    Przez 90 ciężko będzie coś przepchnąć.

  16. #56

    Domyślnie

    albo 3x30*, łagodniejszy łuk


  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    A najlepiej to arota
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  18. #58

    Domyślnie

    Z arotem jest taki problem że na czas budowy ciężko go uszczelnić przed wodą, zwłaszcza w przepuście. Na rurę pcv dajesz zaślepkę i jest szczelnie nawet w ziemi, poza tym arota nie przedłużysz w razie potrzeby , ale za to jest elastyczny.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    A widzisz a po sąsiedzku płytową zagęszczarka poszerzyli sobie fundamenty.
    ale jak wszystko ok to nic tylko się cieszyć.

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    Z arotem jest taki problem że na czas budowy ciężko go uszczelnić przed wodą, zwłaszcza w przepuście. Na rurę pcv dajesz zaślepkę i jest szczelnie nawet w ziemi, poza tym arota nie przedłużysz w razie potrzeby , ale za to jest elastyczny.
    Oczywiście, że da się uszczelnić, zobacz na zdjęcie moich arotów.



    Ostatnio edytowane przez cob_ra ; 22-10-2017 o 12:58
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony