dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Magdaaa24

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Wojkowice
    Kod pocztowy
    42-580
    Posty
    2

    Domyślnie Aranżacja mieszkania 48m2

    Witam, proszę o pomoc w aranżacji mieszkania, które ma 48 m2 i obecnie składa się z kuchni, łazienki, przedpokoju, przechodniego dużego pokoju i mniejszego pokoju z balkonem.

    Konieczne jest wyburzenie ściany pomiędzy kuchnią i pokojem oraz ścian łazienki. Są one popękane i krzywe. Pojawia się zatem problem, w którym miejscu postawić nowe ściny, aby mieszkanie było jak najlepiej urządzone i funkcjonalne. Zależy nam na wykorzystaniu każdej przestrzeni.

    Preferujemy oddzielnie kuchnie i pokój, nie interesuje nas aneks kuchenny połączony z salonem. Obecnie nie posiadamy dzieci, jednak w przyszłości planujemy dwójkę. Dlatego tak ważna jest dla nas funkcjonalność mieszkania.

    Proszę o wszelkie pomysły w jakim miejscu postawić ściany, aby mieszkanie miało jak najlepszy układ
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mieszkanie projektt.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	98,2 KB
ID:	386777  

  2. #2

    Domyślnie

    Przesyłam moją propozycję, jednak rysowałam bez zachowania proporcji.
    Pokój dzienny jest jednocześnie sypialnią rodziców, która moim zdaniem powinna nie mieć bezpośredniej łączności z pokojem dzieci.Przez to ten salon zmniejszy się, ale kosztem innego komfortu-rodzice są osobno, dzieci też. Pokój dzienny z rozkładanym łóżkiem na noc, a na przeciw w zabudowie telewizor oraz miejsce na przechowywania, z tym , że ta meblościanka do samego sufitu. Szafa w salonie z drzwiami przesuwnymi.Miejsca na stół w salonie nie znalazłam.Gdyby się okazało, że dzieci mają różną płeć to między ich łóżkami można by było postawić ściankę dla potrzeby zachowania komfortu każdego z nich.
    Wejście do pokoi dzieci osobne, szerokość korytarzyka 120 cm, z tym że drzwi przesuwne jako wejście do pokoju.Zaprojektowałam pokój dla dzieci w wieku szkolnym, stąd miejsce do nauki-biurko.Nad łóżkami może być szafka -regał, od dołu z oświetleniem.
    Kuchnia bez drzwi, po lewej zabudowa aż do sufitu.A w zabudowie lodówka, mikrofala, oraz szafka na sprzęt typu mop. W kuchni stół rozkładany na bok.Znalazłam miejsce na wieszaki w przedpokoju albo szafkę na buty, albo wąską szafę. A w przedpokoju warto pomyśleć o pawlaczach (kolor zielony), a kolor różowy to lustro.Pawlacze od dołu z oświetleniem np.ledowym.W łazience zamiana kabiny na półokrągłą.
    W Twoim planie nie ma w łazience pralki, czyżby nie było tam przyłącza?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	moja propozycja.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	98,0 KB
ID:	386778  
    Ostatnio edytowane przez Sylw. ; 17-04-2017 o 08:45

  3. #3

    Domyślnie

    Kolejne propozycje - kontynuacja zamierzeń, że każde pomieszczenie ma być osobnym pomieszczeniem.Pionów nie ruszałam, a założyłam, ze kaloryfery są pod oknem.
    W ostatniej umieściłam ławę - stół (najlepiej rozkładany) w salonie ,czego wyraźnie brakowało w poprzednich propozycjach. Należy pamiętać, że w każdej z tych propozycji salon duży nie będzie, ulegnie zmniejszeniu. Okrągły mebel w salonie to mały fotel lub puf.A cyfra 1 to drzwi przesuwne, zielony kolor pawlacz, a różowy na ścianie w przedpokoju lustro.W łazience pod umywalką szafka wisząca.
    W łazience wanna a nad nią szukarka podsufitowa- nie ma balkonu to się przyda, a pranie trzeba gdzieś suszyć. Chyba , że w użyciu będzie pralko-suszarka, to wannę można wymienić na kabinę.Czarne kreski w przedpokoju to wieszak na ubrania. W tym miejscu może być też szafka na buty do samego sufitu- na samej górze latem buty zimowe a zimą letnie.Wszystkie szafy do samego sufitu z drzwiami przesuwnymi.
    Ściana między salonem a korytarzykiem może nawet być z kartonogipsu, ale należy pamiętać, że szafa musi mieć swoje plecy i nic nie będzie można wieszać , mocować na tej ścianie.Albo działowa z cegieł. Zabierze więcej miejsca ale też wyciszy.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	moja propozycja wersja II.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	91,7 KB
ID:	386794   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	moja propozycja wersja III.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	92,7 KB
ID:	386795  
    Ostatnio edytowane przez Sylw. ; 17-04-2017 o 12:15

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    Kuchnia osobno - czy może być bez okna? Ciemna?
    Gdzie możesz podpiąć się do wody, kanalizacji i wentylacji? Gotowanie na gazie, czy na prądzie?

    Może w miejscu kuchni zrobić niewielką sypialnię z wejściem z pokoju dziennego, wejście do łazienki przenieść na ścianę od korytarza, a w powstałej przestrzeni (obecnie korytarz do kuchni) zrobić kuchnię. Oczywiście trzeba byłoby "wejść" trochę w pokój dzienny, tak aby dało się zrobić szafki w dwóch ciągach.

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Magdaaa24

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Wojkowice
    Kod pocztowy
    42-580
    Posty
    2

    Domyślnie

    Zakładamy, że kuchnia będzie w miejscu, gdzie była wcześniej. Jest tam najłatwiejszy dostęp do wody i kanalizacji. Gotowanie będzie na gazie.
    Dziękujemy za wszelkie pomysły, każda rada jest dla nas cenna.
    Pozdrawiamy

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Może być tak, że kiedy zdecydujecie się na dzieci, będzie was stać na kupno mieszkania z odpowiednią ilością pokoi, bez kombinowania.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Może być tak, że kiedy zdecydujecie się na dzieci, będzie was stać na kupno mieszkania z odpowiednią ilością pokoi, bez kombinowania.
    Z tego tez powodu nie proponowałam zmiany pionów, bo to raz nie zawsze możliwe, a poza tym kosztowne. Ponadto jak przyjdzie potrzeba sprzedaży tego mieszkania to lepiej się sprzedają mieszkania, gdy pokoje są osobne, a nie przechodnie.
    Ostatnio edytowane przez Sylw. ; 19-04-2017 o 04:02

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Dlatego ja bym nic nie zmieniała w tym mieszkaniu. Układ jest w porządku dla pary lub pary z niemowlakiem, które śpi w łóżeczku obok rodziców.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamik Zobacz post
    Może w miejscu kuchni zrobić niewielką sypialnię z wejściem z pokoju dziennego, wejście do łazienki przenieść na ścianę od korytarza, a w powstałej przestrzeni (obecnie korytarz do kuchni) zrobić kuchnię. Oczywiście trzeba byłoby "wejść" trochę w pokój dzienny, tak aby dało się zrobić szafki w dwóch ciągach.

    Dokładnie taki sam układ bym zaproponowała i kuchnie otwartą na salon

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sawadi Zobacz post
    Dokładnie taki sam układ bym zaproponowała i kuchnie otwartą na salon
    Właściciele nie chcą aneksu. Ja rozumiem, że Sawadi ma intencje takie, żeby przekonać inwestorów do swojej wizji mieszkania.To może warto pokusić się w tym celu o jakąś prostą wizualizację? Obraz zawsze lepiej przemawia niż słowo.
    Ja się kieruję nieco innymi kryteriami w urządzaniu mieszkania. Unikam rozwiązań tych, które znajdują się na liście pt. "Takie mieszkanie trudno sprzedać". Ale każdy kieruje się swoimi priorytetami.
    .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony