dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Jak rozrobić cement pod fundament na podstawe słupa drewnianego? oraz jakie wymiary

    Witam, piszę do Was, bo potrzebuje fachowej ręki.
    Mam w planach postawienie wiatki
    Drewniane słupy będą spoczywać na Podstawa słupa typ U, jak wiadomo trzeba tą podstawę zabetonować.
    Tutaj nasuwa się pytanie. Jaka wielkośc ma być tego fundamentu na taką podstawę? Będzie trzymała słupa 12x12
    Drugie pytanie jak poprawnie rozrobić samemu cement? Bez betoniarki. Jak to ma wygaldać? cement+żwir+ woda?
    Nie raz się rozrabiało jakiś tam cement jako zaprawa z piachem na oko ale wiadomo, tak szczerze to nawet nie byla znana jakoś tego wyrobu itp.
    Podpowiecie jak i z czym i ile rozrobić cement na to? oraz jaki funament na to zrobić? x*x

  2. #2

    Domyślnie

    Masz powiedzmy taczki piachu, lub piachu z kamieniami, wysypujesz na jakis prosty wczesniej zamieciony beton, ale nie na kostke czy cos bo potem CI jednak plama zostanie. No i wysypujesz i masz kupke, lopata ze srodka na boki odgarniasz piach, cos jak na stolnicy z mąką robisz miejsce na jajka, tak tu wsypujesz w srodek cement i ten piach co odgarnales nasypujesz na ten cement. Potem cala to kupke albo lopata przesypujesz na druga kupke rownoczesnie robiac taki ruch lopata zeby sie przemieszal ten cement z piachem albo bierzesz grabki i metalowe i rozgarniasz to na wiekszym obszarze, a potem bierzesz lopate i podsypujesz na kupke, jak juz wymieszasz wszystko dobrze, bedziesz widzial po kolorze to znwou robisz stozkowa kupke, w srodku znowu miejsce robisz tym razem na wode, wlewasz po trochu i zasypujesz piaskiem choc polecam Ci ten wymieszany cement z piachem - jego część - wsypac na taczki i tam dopiero dodac wody po trochu. Piach z kamieniem i cementem bedzie mocniejszy niz sam piach zerówka, mozesz tez gruzu juz do dołka wrzucic.

    Co do wymiarow niech sie wypowiedza Ci co robili. Ja bym zrobil otwory swidrem o srednicy 25cm, minimum na 1m zalezy w jakiej czesci kraju mieszkasz i w tym osadził te profile w ksztalcie U

    Sprawdz w internecie jakie sie daje proporcje ale chyba 3 lopaty, jedna lopata cementu.

  3. #3

    Domyślnie

    No gdzieś wydawało mi się ze wlasnie 1lopata cementu na 3 lopaty piachu. No myslalem wlasnie cos moze 25x25? Miałem gdzies na 60cm ale im glebiej tym lepiej? Lubelszyzna

  4. #4

    Domyślnie

    zobacz sobie w google - glebokosc przemarzania gruntu. lepiej głębiej, choćby do tej granicy przemarzania,. ilez tych dziur potrzebujesz? nie robisz ogrodzenia tylko altane, 4 dziury na metr swidrem to problem? bez jaj, z dobrym wiatrem 30-40 minut roboty chyba ze trafisz na gline bądź kamienie to trochę więcej zejdzie, no i ewentualnie trzeba by swider kupic, lopata tez zrobisz, ale 5 razy dluzesz i sie wykonczysz

  5. #5

    Domyślnie

    A czy ja pisze że problem?!

    A więc zostaje rozrobienie.

  6. #6

    Domyślnie

    Skoro napisałeś, że to ma być "wiatka" to czemu nie wykorzystać kotwy wkręcane albo wbijane? Jeśli zadbasz o właściwe rozmieszczenie mieczy to będzie wystarczające.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony