dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 51
  1. #1

    Domyślnie Kominek - który wybrać?

    Witam.

    Stoję przed wyborem wkładu kominkowego. Waham się pomiędzy ARYSTO a10 450x670 a HAJDUK Smart 1V 450x570.

    Kominek będzie użytkowany ~2h dziennie, tylko okazjonalnie dłużej. Z tego, co udało mi się ustalić to Hajduk ma dwa deflektory oraz umożliwia sterowanie powietrzem pierwotnym i wtórnym, natomiast nt. Arysto wiem tyle, że ma sterowanie powietrza pierwotnego i sterowanie zamykania szybra.

    Bardzo proszę o podpowiedź, który wkład jest Waszym zdaniem lepszy i który wybrać.

  2. #2

    Domyślnie

    Wydaje mi się że oba kominki sa porównywalne.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jadovita

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    34-378
    Posty
    1

    Domyślnie

    My mamy z płaszczem wodnym

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał jadovita Zobacz post
    My mamy z płaszczem wodnym
    Z ciekawości zapytam jak się sprawuje ?

  5. #5

    Domyślnie

    Ja na swoim "wodniaku" przejechałem całą zimę.

  6. #6

    Domyślnie

    Tu masz kilka opinii - pojawia się nieszczelność wokół klamki czasem

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ghlight=arysto

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał jadovita Zobacz post
    My mamy z płaszczem wodnym
    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Ja na swoim "wodniaku" przejechałem całą zimę.
    A który konkretnie wkład macie na myśli? Który Waszym zdaniem będzie lepszy?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marta Zet Zobacz post
    A który konkretnie wkład macie na myśli? Który Waszym zdaniem będzie lepszy?
    Ja użutkuję Unico lecz z pomiędzy tych, które podałaś wybrał bym Hajduka.

  9. #9

    Domyślnie

    A dlaczego jeśli mogę wiedzieć ?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Ja użutkuję Unico lecz z pomiędzy tych, które podałaś wybrał bym Hajduka.
    Ok, rozumiem. A dlaczego akurat Hajduk wg Ciebie?

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kafforin

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    55-163
    Posty
    5

    Domyślnie

    Hmmm... co prawda ja kominek już wybrałem, ale brat mnie porył, że dobór drzwiczek kominkowych jest też bardzo ważny. Szukam sobie konkretnego modelu na l/ i nie mam bladego pojęcia jakie kryteria są ważne i jak dokonać dobrego wyboru, czy ktoś mógłby pomóc?
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 27-04-2017 o 07:56 Powód: Link reklamowy

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marta Zet Zobacz post
    Ok, rozumiem. A dlaczego akurat Hajduk wg Ciebie?
    Zawsze kojarzył mi się z solidnością wykonania swoich wkładów. Na forum też miał bardzo dobre opinie użytkowników. Nie należy do tanich ale cena w tym przypadku idzie w parze z jakością.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  13. #13
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Do Krakowa , także reszty Polski ze szczególnym uwzględnieniem miast które szybko pójdą "śladami Krakowa" , wybierz wkład kominkowy który już dziś spełnia normy czystości spali "po 2022" .
    Z naszej ofert są to wszystkie model Romotop Dynamic i HEAT
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Slajd28.JPG
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	387679   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Slajd17.JPG
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	387680  
    Darek B

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agamemnon91

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    184

    Domyślnie

    Zajrzyj jeszcze do oferty timkominki.pl może tam uda Ci się coś znaleźć co będzie spełniać normy. Nie ma sensu kupować kominka którego technologia nie będzie zgodna z prawem

  15. #15

    Domyślnie

    A jakie kominek musi spełniać wytyczne aby był zgodny z prawem?

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał szach11 Zobacz post
    A jakie kominek musi spełniać wytyczne aby był zgodny z prawem?
    Żadne. Kominek to kominek i koniec! Wszelkie wytyczne to marketingowy bełkot.

  17. #17

    Domyślnie

    Chyba się właśnie mylisz kolego doczytałem właśnie że nowe normy mówią o tym że wkład musi mieć sprawność na poziomie co najmniej 80%. Pytanie tylko czy chodzi tylko o sprawność czy jeszcze są jakieś kruczki o których nie doczytałem?

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał szach11 Zobacz post
    Chyba się właśnie mylisz kolego doczytałem właśnie że nowe normy mówią o tym że wkład musi mieć sprawność na poziomie co najmniej 80%. Pytanie tylko czy chodzi tylko o sprawność czy jeszcze są jakieś kruczki o których nie doczytałem?
    Większej bzdury nie czytałem. Buduj więc dom i kominek wg wytycznych i ...w zimie w sandałach będziesz chodził.

  19. #19

    Domyślnie

    To zaznajom się z tą bzdurą za nim cokolwiek napiszesz:
    http://edziennik.malopolska.uw.gov.p...17/787/akt.pdf (koniec drugiej strony)

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał szach11 Zobacz post
    To zaznajom się z tą bzdurą za nim cokolwiek napiszesz:
    http://edziennik.malopolska.uw.gov.p...17/787/akt.pdf (koniec drugiej strony)
    Przeczytałem ale ten przepis tyczy się Małopolski i na tym koniec. Sprawność wkładów kominkowych to bardziej teoria i wiara w to co producent napisał, niż rzeczywisty tego stan, czyli w papierach jest 81% i gitara, ten stan jest nie do zweryfikowania w toku jakiej kolwiek kontroli. Czyli kolejny martwy w praktyce przepis.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony