dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nero290

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Łopuszna
    Kod pocztowy
    34-432
    Posty
    11

    Domyślnie wodą pod elewacją

    Witam pod elewacją mam sporą wilgoć gdy przyświeci słońce wychodzą zacieki na łączeniach wyciąłem niewielki kwadrat w elewacji i ściana bardzo mokra

    jaka jest tego przyczyna ? i co z tym zrobić. dom ocieplony styropianem 5cm zaciągnięty raz klejem

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brysia8

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jaki masz dach?
    Dom parterowy; PF 20cm XPS + 7cm eps 0,031; ściany porotherm 25cm + 22 cm grafit 0,032; dach płaski- żelbet, 25cm 0,037 + spadki 1-28cm 0,037eps; okna Oknoplast- winergetic premium; podłogówka po całości, rekuperacja; PC PW Buderus Logatherm WPLS.2. - 8KW.
    Pow. całkowita 150m2, użytkowe 122m2.
    Już mieszkamy )

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nero290

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Łopuszna
    Kod pocztowy
    34-432
    Posty
    11

    Domyślnie

    skośny z blachodachówki beż foli
    obiło mi się o uszy ze to przez cienki styropian czy to możliwe
    Ostatnio edytowane przez nero290 ; 19-04-2017 o 21:55

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nero290

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Łopuszna
    Kod pocztowy
    34-432
    Posty
    11

    Domyślnie

    doradzi ktoś

  5. #5

    Domyślnie

    Czy tak się dzieje na wszystkich ścianach ? Różnica temperatur- wewnątrz ciepło- na zewnątrz zimno powoduje skraplanie pary wodnej ,a ta może kapać na ściany....brak właściwej wentylacji poddasza !!! oj nie wiem czy nie czeka Cię przekładka dachu.
    Zastanawia mnie też ten cieńki styropian,czy przypadkiem tu nie leży przyczyna...ciepła ściana i zimno na zewnątrz.
    Ostatnio edytowane przez jnow1 ; 21-04-2017 o 07:35

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Pewnie masz styro na placki. Tam "hula" wiatr. Para z domu się skrapla. Trochę za cienko. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nero290

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Łopuszna
    Kod pocztowy
    34-432
    Posty
    11

    Domyślnie

    na dwóch ścianach jedna od łazienki tu woda wychodzi na dole zaś na drugiej u góry tu za ścianą nic takiego nie ma co mogło by przeciekać
    ściany dzieli winkiel, co do poddasza jest nie użytkowe wiatr tam hula, styropian jest na plackach nie widzę tam żadnych nieszczelności oprócz tej dziury co zrobiłem

  8. #8

    Domyślnie

    zbyt cienki styropian w dodatku klejony na placki. zbyt cienki, więc punkt rosy wypada jeszcze między styro a ścianą. klejenie na placki potęguje problem, bo masz tam pewnie ruch chłodnego powietrza - nigdy to wszystko nie będzie w 100% szczelne. dodatkowo pewnie jest jakiś problem z wentylacją w domu. nie parują przypadkiem szyby od wewnątrz?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nero290

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Łopuszna
    Kod pocztowy
    34-432
    Posty
    11

    Domyślnie

    parują czym zimniej na polu tym bardziej przy minus 20 to z nich kapie jest problem z wentylacja gdzieniegdzie pojawia się grzyb

  10. #10

    Domyślnie

    A wentylację grawitacyjna i zimą okienka domknięte szczelnie bo pizga zimnem?

  11. #11

    Domyślnie

    Więc masz przyczynę, brak wentylacji i "słabe" ocieplenie. Ale brak wentylacji potraktuj jako sprawę drugorzędną, najpierw zajmij się ociepleniem. Z wentylacją sobie jakoś poradzisz, zamontujesz nawiewniki w oknach, poprawisz ciąg kominowy, teraz będzie cieplej więc i wilgoć łatwiej usunąć. Pokoje wietrzyć musisz częściej. Ale z ociepleniem to już grubsza sprawa bo wymaga remontu elewacji.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony