dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Styropian pod kominkiem?

    Witam. Pod podłogą mam w projekcie 25cm styropianu. Kanał dolotowy będzie w dolnej warstwie styropianu. Zastanawiam się co zrobić w miejscu gdzie wypadnie kominek. Zostawić tam gołą wylewkę, czy dać podłogę wyciągając rurę dolotową? Jak zostawię golą to będzie trzeba pewnie coś podmurować. Jak dam styropian to nie wiem czy nie będzie za ciężko pod kominkiem? Jak to się robi?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Sporo ludzi rezygnuje ze styropianu w obrysie kominka. Trochę zależy to od gruntu pod domem, trochę od usytuowania kominka. Na środku budynku, penetracja zimna jest dość wątpliwa...Można dać twardszy styropian, jeśli kominek ciężki...Przy zwykłym kominku można się nie wygłupiać, i zrobić styro jak w całym domu. Kominek z wkładem 100-130 kg i obudową z płyt krzemianowych, jest lżejszy od szafy z talerzami i sztućcami....

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki bardzo za odpowiedź. Kominek będzie bardziej ozdobny niż do ogrzania pomieszczeń. powierzchni jakieś 85m2 a kominek przewiduję z gilotynowym otwieraniem 10kW max. Zatem nie powinien być strasznie cięźki.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Ja u siebie dla pewności dałem zamiast styro XPS a zamiast kominka i ak staneła koza
    Tylko wydaje mi się że nie chodzi tutaj o sam kominek ale też o obudowę która może być cięższa bo na-przykład z szamotu, klinkieru itp
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  5. #5

    Domyślnie

    Ja pod kominkiem dałem 10 cm XPSa.
    200 m2 powierzchni użytkowej; zakończenie budowy 2016/2017; ściany 20 cm styro białego 0,038; podłoga 18 cm EPS100 0,036; Dach 25 cm piany OK, ogrzewanie piecokominek wodny z akumulacją ceramiczną + Immergas Victrix 12kw TT, wszędzie podłogówka, WM z reku

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony