dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Aranzacja domu jednorodzinnego

    Witam.Uprzejmie prosze o pomoc przy aranzacji domu.Potrzebuje jakiekolwiek wskazowki.Dom parterowy, drewniany z 1960 roku.Chcemy wymieniac okna na nowe i przy tym mozemy zmienic wyglad wszystkich pomieszczen.Okna mozna wstawic w innym miejscu,scianki zburzyc,przesunac.Ale absolutnie nic nie potrafimy wymyslec aby bylo funkcjonalnie. Zdecydowanie jest zbyt duzo drzwi.W salonie jest kominek ktory musi zostac w tym miejscu. Gdyby ktos mogl pomoc,bede wdzieczna.Sprobuje dodac zdjecie.Pozdrawiam. https://images81.fotosik.pl/514/87f01490b1266b63med.jpg

  2. #2

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    trochę bez skali

    Ja bym wejście do sypialni przy wejściu do domu przeniosła na ścianę od strony kuchni i powiększyła WC robiąc z niego pełnoprawną łazienkę.

    Mozna też pomysleć o zamianie miejscami sypialni i kuchni, by kuchnia miała bezpośrednie połączenie z tarasem.

  4. #4

    Domyślnie

    Niestety nie mam rysunku ze skala.Jedynie moge dopisac wymiary pomieszczen. Lub zrobic zdjecia. Odnosnie lazienki, juz jest jedna miedzy kuchnia a malym pokojem . Salon i jadalnia mnie najbardziej martwi, czy okna zostawic w tym samym miejscu czy robic je niskie do podlogi by bylo widno. Moze polaczyc przedpokoj z salonem i jadalnia razem,pozbyc sie scian ? Sam kominek na srodku zostawic?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    właśnie tę mini toaletę między kuchnią a małym pokojem polecam powiększyć.

    Nie bardzo wiem co cię martwi z tym salonem? Otworzyć na jadalnię - ok. Ale niekoniecznie na hol.

    nie mam pojęcia jakie sa wymiary i w związku z powyższym, czy tak sie da zrobić:
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 19-04-2017 o 16:29

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    http://www.fotosik.pl/zdjecie/d703b96e45bad13f Bardzo dziekuje ze zechcieliscie mi pomoc. Zmierzylam sciany jesli to pomoze. Bardzo podoba nam sie pomysl z polaczeniem jadalni z salonem a kominek po srodku. Jednak druga lazienka bedzie nam zbedna. Mozemy zrezygnowac z tej toalety i zrobic garderobe w tym miejscu.Bo zupelnie nie mamy miejsca na ubrania. Mam pytanie: czy na scianie salon-jadalnia moglby powstac ciag okien ?

  8. #8

    Domyślnie

    Bez zdjęć nikt tego nie podpowie, a faktycznie odpowiedzieć może konstruktor, albo ktoś kto u Was ma uprawnienia lub umiejętności, żeby takie okna wstawić i nie zrobić przy tym katastrofy budowlanej.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hekse Zobacz post
    http://www.fotosik.pl/zdjecie/d703b96e45bad13f Bardzo dziekuje ze zechcieliscie mi pomoc. Zmierzylam sciany jesli to pomoze. Bardzo podoba nam sie pomysl z polaczeniem jadalni z salonem a kominek po srodku. Jednak druga lazienka bedzie nam zbedna. Mozemy zrezygnowac z tej toalety i zrobic garderobe w tym miejscu.Bo zupelnie nie mamy miejsca na ubrania. Mam pytanie: czy na scianie salon-jadalnia moglby powstac ciag okien ?
    Z tego co widze, przy sypialni jest garderoba. Goście mają korzystać z waszej toalety przy sypialni?

  10. #10

    Domyślnie

    Nie mamy jeszcze garderoby. Jesli zlikwidujemy mala toalete i tam zrobimy garderobe to bedzie wc w lazience glownej ktora jest za kuchnia.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a co to za pomieszczenie nad łazienką przy sypialni na twoim rysunku?

  12. #12

    Domyślnie

    Jest duzy przedpokoj w ksztalcie litery L i tam jest male Wc. Ale za lazienka jest maly pokoik z oknem mojego syna-podpisany"rom" .

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Wiesz co, bez porządnej inwentaryzacji nikt ci nie jest w stanie doradzić.
    W każdym razie w dwóch propozycjach masz zrobienie z tego maleńkiego pokoiku wygodnej garderoby.
    Zmierzenie szerokości korytarzyka i okien w salonie to za mało, by dać wyobrażenie o rzeczywistych rozmiarach wnętrz.
    Trzeba pomierzyć każdą ścianę, okna, drzwi. Wiem, że pisałaś, że można przestawiać, ale może na początek wykorzystać to, co masz.

    Ja mieszkam w dwójkę i mam dwie toalety, co bardzo się przydało, jak jedno z nas miało grypę żołądkową.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony