dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Ogrzewanie kominkiem dom z bala

    Witam. Mam stary dom z bala. Dwa ponieszczenia po ok. 50 m2. Parter i poddasze. W sumie ok 100 m2. Poniewaz chce dom odwiedzac w weekendy zima chce zamontowac tani system ogrzewania. Myslalem o wkladzie kominkowym ba parterze i rozprowadzeniem grawitacyjnym ciepla izolowanymi rurami na podasze. Co o tum myslicie. Przyznaje ze zalezy mi na niskich kosztach systemu. Czy polecacie jakies konkretne wklady, na co uwazac podczas montazu, jakie sa szacunkowe koszty tego systemu. A moze inny system grzewczy? To stary dom z bala w gorach. Dziekuje za wszelkie sugestie, ktore beda jak namniej skomplikowane

  2. #2

    Domyślnie

    Napisz coś o układzie pomieszczeń na górze, czy są zamykane, czy otwarte i jaką masz komunikację góry z dołem. Ja mam dom (całoroczny) z otwartą klatką schodową i DGP na górę, efekt jest taki, że DGP jest cały czas zamknięte, bo w sypialni się za gorąco robi, a ta ilość ciepła, która dostaje się z dołu klatką schodową jest w sam raz. Jeżeli zrezygnował byś z DGP, to wystarczył by jakiś wolnostojący piecyk, albo rozbudowana koza i mocno byś przyoszczędził na wydatkach. Na weekendowe grzanie nie potrzebujesz jakiejś strasznej akumulacji, a dom z bala powinien dobrze trzymać ciepło

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Podpisując się pod tym co napisał Krakers dodam, że paradoksalnie zwykła koza żeliwna czy blaszana będzie najlepszym urządzeniem grzewczym w Twoim wypadku. Oprócz najniższej ceny, najszybciej odda ciepło, nie stworzy w domu z bala problemów pożarowych takich, jakie bywają przy kominku czy DGP. W starym domu trzeba przejrzeć komin czy nadaje się do eksploatacji. No i dokładnie przeczytać instrukcję montażu kozy, ze szczególnym zwróceniem uwagi na podane w niej odległości od elementów palnych budynku.

  4. #4

    Domyślnie ogrzewanie dom z bala

    Dwa pomieszczenia jedno na parterze jedno na piętrze oprócz tego wejście do domu. Tam są też schody na piętro I mała łazienka. Do pomieszczeń na dole I na górze są drzwi. W łazience planuję grzejnik elektryczny ponieważ jest to pomieszczenie zamykane.
    Mógłbym przesłać rzuty na priv.

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za pomysł. Zastanawiam się tylko czy ta koza nagrzeję gore. Komin będzie nowy. Chyba że rurę z kozy wpuścić dopiero na poddaszu w komin. Mogłaby nagrzewać gore. Tylko jak zaizolować rurę biegnącą przez strop.Mam kozę w domu (oprócz insatlacji gazowej) ale jak grzeję tylko kozą to zawsze jest pare stopni róznicy między dołem a górą. U mnie w domu z bala dół to bale ok 18 cm, gore chcę docieplić przy dachu I dać wszędzie deski.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Koza żeliwna wielkości żeliwnego wkład, grzeje tak jak wkład. Nic mniej, nic bardziej....Poza tym domek jest mały. Brak DGP możliwy jest w nowoczesnych domach, które mają otwartą klatkę schodową (na salon, jadalnię i kuchnię - tworzące jedno pomieszczenie)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony