dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    borusek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    WhiteSlope
    Kod pocztowy
    16-454
    Posty
    131

    Domyślnie przemakają fundamenty, co robić ?

    Przepraszam jeśli nie tu zamieściłem.
    Po dwóch ostatnich bogatych w opady latach, wiosnach zauważyłem w najniższych partiach domu, że podmakają mi dwie ściany. na odcinku 1-2 metra każda. Zauważyłem bo to ściany położone najniżej w budynku, w obniżeniu korytarzyka do garażu. Niestety ściany podmakają jesienią i na wiosnę. Teren na którym domek stoi dość podmokły rzec by można.
    Dom kupowałem gotowy, nie miałem wpływu na jakość robót izolacyjnych i weryfikacji. Zaufałem wykonawcy-sprzedawcy, ze zrobione jak trzeba.
    Jak teraz ratować dom, ratować nerwy . Dom zamieszkuje trochę więcej niż 4 lata, ale jeszcze nie 5 lat. Czy podlega to pod jakąś rękojmie ? bo gwarancja 2 letnia się przecież skończyła. Czy może jest to wada ukryta i można dochodzić roszczeń.
    Od czego zacząć ? Od ekspertyzy ? Jakiej kto ją zrobi ? Jak się naprawia takie fuszerki i czy w ogóle się to da naprawić ?

    z góry dziękuję za porady

  2. #2

    Domyślnie

    Naprawić pewnie się da ale najpierw trzeba poprawnie zdiagnozować przyczynę żeby nie wywalać kasy na marne. Daj zdjęcia tych newralgicznych punktów z wewnątrz i z zewnątrz i opisz więcej może coś nam nasunie na myśl. Przyczyną może być uszkodzenie lub brak właściwej izolacji pionowej i poziomej, uszkodzony drenaż itp. Co do gwarancji rękojmi to się nie znam
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    borusek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    WhiteSlope
    Kod pocztowy
    16-454
    Posty
    131

    Domyślnie

    Zrobię zdjęcia na dniach tego przemakania, ale potrzebuję też porady od strony formalnej. Od czego zacząć.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    esteta 2

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    95

    Domyślnie

    Na twoim miejscu zacząłbym od rozmowy z wykonawcą.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    borusek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    WhiteSlope
    Kod pocztowy
    16-454
    Posty
    131

    Domyślnie

    Z wykonawcą szczerze mówiąc już nie mam sil rozmawiać, co najwyżej pismo pisać, bo mnie człowiek swoim niechlujstwem i cwaniactwem umęczył okrutnie. W kropce jestem, bo i pisać na tą chwilę nie wiem jak. Dom ma 5 lat. Był kupiony, a nie przez mnie budowany.
    Ostatnio edytowane przez borusek ; 03-10-2017 o 16:55

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony