dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 148
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie Jakie macie koszty ogrzewania za rok?

    W tym roku muszę się zdecydować czy będę ogrzewal dom gazem czy ekgroszkiem. Znam za i przeciw ale chciałbym wiedzieć realne koszta. Wiem, że każdy dom jest inny dlatego wpadłem na ciekawy pomysł z którego pewnie nie tylko ja skorzystam.
    Proszę was abyście napisali ile wam idzie na rok z cwu ekogrochu lub gazu a do tego podanie linka z wynikami z ciepłą, dzięki któremu będzie można porównać dokładnie metraż, ocieplenie i koszta rzeczywiste a wyłączone przez stronę. Z góry bardzo dziękuję.
    Mój wynik jest taki
    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/2e3e#

  2. #2

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    I gdzie tu masz podane wyniki z ciepłą właściwe? Wyraźnie napisałem o co proszę, podgląd parametrów i metrażu domu, kosztów wyliczonych przez stronę a rzeczywiste a nie wpisy bezsensowne, nic nie wynoszące.

    Mam nadzieję, że ktoś wklepie parametry domu na stronę i poda linka wraz z zużyciem paliwa

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    W tym roku muszę się zdecydować czy będę ogrzewal dom gazem czy ekgroszkiem. Znam za i przeciw ale chciałbym wiedzieć realne koszta. Wiem, że każdy dom jest inny dlatego wpadłem na ciekawy pomysł z którego pewnie nie tylko ja skorzystam.
    Proszę was abyście napisali ile wam idzie na rok z cwu ekogrochu lub gazu a do tego podanie linka z wynikami z ciepłą, dzięki któremu będzie można porównać dokładnie metraż, ocieplenie i koszta rzeczywiste a wyłączone przez stronę. Z góry bardzo dziękuję.
    Mój wynik jest taki
    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/2e3e#
    I co to ci da? Nie można prościej?

    1kWh z węgla to około 16gr
    1kWh z gazu to około 24gr

    I wszystko jasne.
    A ja za kWh płacę około 8gr.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja nie mam gazu, ani nie lubię paliw stałych. Grzeję prądem z COP=1 i za CO płacę ok. 1000 zł/rok.
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  6. #6

    Domyślnie

    123 m2, grzeję grzałką, roczny koszt 700-750 zł.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.619
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    W tym roku muszę się zdecydować czy będę ogrzewal dom gazem czy ekgroszkiem. Znam za i przeciw ale chciałbym wiedzieć realne koszta. Wiem, że każdy dom jest inny dlatego wpadłem na ciekawy pomysł z którego pewnie nie tylko ja skorzystam.
    Proszę was abyście napisali ile wam idzie na rok z cwu ekogrochu lub gazu a do tego podanie linka z wynikami z ciepłą, dzięki któremu będzie można porównać dokładnie metraż, ocieplenie i koszta rzeczywiste a wyłączone przez stronę. Z góry bardzo dziękuję.
    Mój wynik jest taki
    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/2e3e#
    No chyba po to sobie policzyłeś, aby (pomijając wiarygodność tych obliczeń) wyliczyć sobie koszt.
    Gaz to 24gr za kWh, groszek 14-16gr
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Zbyt ogólnikowy ten test.
    Moje wyniki są przekłamane, bowiem podając powierzchnię zabudowy program przyjmuje, że budynek jest klockiem. A ja mam piętro o połowę mniejsze od parteru, co zawyża powierzchnię całkowitą (mam ok. 150 m2 a program bierze pod uwagę 183 m2). Mam fixy - a tego nie uwzględnia, tylko okna.

    W każdym razie za rok grzania wody dla 2 osób i CO gazem płacę 1300 zł.
    Program prosił o podanie kosztów - jak podałam, to napisał w wynikach, że nie może podać kosztów (?)
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 19-04-2017 o 16:46

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    I co to ci da? Nie można prościej?

    1kWh z węgla to około 16gr
    1kWh z gazu to około 24gr

    I wszystko jasne.
    A ja za kWh płacę około 8gr.
    To mi to da, że jeżeli komuś według. Programu wychodzi zużycie 3tys a naprawdę ma 4 tys, to będę miał porównanie, że w moich obliczeniach trzeba też dodać 1 tys. Czyz nie?
    Samo podawanie kosztów właśnie nic nie mówi.
    Dlatego proszę o podanie linka że swoim wynikiem wtedy będę miał obraz wiarygodności tego typu wyliczenia i porowanie domu, izolacji it's

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    123 m2, grzeję grzałką, roczny koszt 700-750 zł.
    Takie dane nic nie mówią, jaki dom, jaką izolacja, do czego to porównać? Dlatego proszę o linki. Chyba to nie jest problem wklepac przez dwie minuty i podać, więcej nie zejdzie. Dzięki

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    123 m2, grzeję grzałką, roczny koszt 700-750 zł.
    Proszę czytać dokładnie, napisałem gazu i ekogrochu.
    Ps
    Nie mogę edytować na telefonie

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    To mi to da, że jeżeli komuś według. Programu wychodzi zużycie 3tys a naprawdę ma 4 tys, to będę miał porównanie, że w moich obliczeniach trzeba też dodać 1 tys. Czyz nie?
    Każdy co innego wklepuje, każdemu co innego wychodzi.
    Zrób OZC i będziesz miał dość mały margines błędu. No ale za to trzeba zapłacić.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Każdy co innego wklepuje, każdemu co innego wychodzi.
    Zrób OZC i będziesz miał dość mały margines błędu. No ale za to trzeba zapłacić.
    Tyle czasu co to pisałeś to byś wklepal na tą stronę i linka podał, nie wiem czym problem jeżeli proszę o to.
    Jak można co innego wklepac? Chyba właściciel domu wie jaki ma obrys domu, jaką izolacja itd. Jeżeli nawet jakis będzie błąd w ilości okien itp to raczej nie wyjdzie duża różnica bo sprawdzałem

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Emek81
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kolego ale sobie utrudniasz... Badanie ozc to koszt około 300zł i masz pewne wyliczenia z minimalnym marginesem błędu. A Ty dalej usilnie namawiasz ludzi na podaeanie wyników które i tak Ci nic nie wniosą do obloczeń. I jeszcze ten pretensjonalnu ton co 2 post ... Ehhh

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Trudno, widzę że to większy problem dla was niż pisać posty bez sensu od samego początku. Taka to pomoc forumowa. Temat do zamknięcia

  16. #16
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    To powinno się liczyć tak
    1 koszt inwestycyjny np 30 tys , kocioł węglowy, PC, kocioł gazowy , itp
    2 koszt roczny nośnika energi np prąd węgiel , gaz , itp
    3 liczymy w przedziale 10-cio letnim wszystkie koszty poniesione za energie oraz zainwestowane w urządzenia grzewcze
    4 teraz dopiero wiemy ile to wychodzi średnio rocznie , miesięcznie

    bo podawanie np 1000 za sezon nic nie daje , jeden zainwestował w PC 30 tys i rocznie za prąd płaci 1000 zł a drugi kupi śmieciucha za 1500 zł i za węgiel rocznie płaci 1200 zł , kto płaci mniej ??

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    To powinno się liczyć tak
    1 koszt inwestycyjny np 30 tys , kocioł węglowy, PC, kocioł gazowy , itp
    2 koszt roczny nośnika energi np prąd węgiel , gaz , itp
    3 liczymy w przedziale 10-cio letnim wszystkie koszty poniesione za energie oraz zainwestowane w urządzenia grzewcze
    4 teraz dopiero wiemy ile to wychodzi średnio rocznie , miesięcznie

    bo podawanie np 1000 za sezon nic nie daje , jeden zainwestował w PC 30 tys i rocznie za prąd płaci 1000 zł a drugi kupi śmieciucha za 1500 zł i za węgiel rocznie płaci 1200 zł , kto płaci mniej ??
    A jeszcze inny ma klepisko w salonie i pali gałęziówką. Wygrałem!

    Każdy dom na ogrzewanie i CWU zużywa określoną ilość energii i ją trzeba wyliczyć i do tego służy OZC! A wszelkie inne uproszczone kalkulatory tylko podają szacunki ze sporą dozą możliwego błędu.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Jak zwykle wszyscy mają racjęi jeden wielki śmietnik. Prosiłem o linki, nie chce się wam to po co wogole piszecie. Ale wypełnić parę pól to już problem.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    Jak zwykle wszyscy mają racjęi jeden wielki śmietnik. Prosiłem o linki, nie chce się wam to po co wogole piszecie. Ale wypełnić parę pól to już problem.
    No widzisz rustin, wszyscy przeciwko tobie

    Piszemy bo jeden ignorant nie potrafi przyjąć do wiadomości, że takie wklepywanie swoich danych, dla zaspokojenia twoich wydumanych pomysłów nie ma kompletnie sensu. Myślisz że twórcy tego kalkulatora się mylą i że ty znajdziesz odpowiedź ile procent i w którą stronę?

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    Jak zwykle wszyscy mają racjęi jeden wielki śmietnik. Prosiłem o linki, nie chce się wam to po co wogole piszecie. Ale wypełnić parę pól to już problem.
    Wypełniłem formularz. Oto moje wyniki: http://cieplowlasciwie.pl/wynik/2e7n
    I co one ci powiedzą?
    Nasze domy nie są specjalnie podobne więc trudno o porównanie. Do tego wg obliczeń na stronie powinienem w sezonie zużyć 1447 m3 gazu. A ja dotychczas zużyłem 590 m3. Za kwiecień może dodatkowe max 80 m3 dojdzie. Więc te kalkulacje też nawet nie są zbliżone do rzeczywistości.

    Jeśli chcesz dobrze przeliczyć na czym lepiej wyjdziesz to zrób porządne OZE a nie sugeruj się jakimiś internetowymi symulacjami.
    To tak jakbyś próbował zdiagnozować u siebie chorobę na podstawie ankiety w internecie zamiast iść do lekarza.

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony