dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 8
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 148
  1. #101
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Emek81
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Temat który już był poruszany. tyle postów napisanych bez sensu i nie potrzebnie. No ale inaczej chyba się nie da rozmawiać z kimś kto dobierał system CO bez obliczenia OZC i teraz sika w majtki na myśl o rachunkach . 300 zl przy budowie domu czy nawet modernizacji elewacji to znikomy pieniądz i bawi mnie jak ktoś piszę że są to pieniądze wyżucone w błoto ... ehhh

  2. #102
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Jak zwykle, najwięcej maja do powiedzenia trolle które mają ozc i sikaja z radości w majtki z tego powodu

  3. #103
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    Jak zwykle, najwięcej maja do powiedzenia trolle które mają ozc i sikaja z radości w majtki z tego powodu
    Uspokój się, bo ci żyłka pierdząca pęknie.

    Nie robiłem OZC, jednak uważam, że jest ono zdecydowanie bardziej wiarygodne niż każdy inny kalkulatorek. Obliczenia OZC powinna robić osoba z doświadczeniem, ponieważ sama z każdym kolejnym obliczeniem koryguje swoje błędy.

  4. #104
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Moim zdanie II taryfa tak długo jest tania, jak długo jest stosunkowo mały w niej pobór. Jeśli coraz więcej ludzi będzie ogrzewać domy prądem w taniej taryfie, to w końcu i ona przestanie być tania. A wtedy gaz może być bardziej opłacalny. To tylko teoria, lecz całkiem realna w niedalekiej przyszłości.
    Podobnie można podejść do tematu z gazem że za kilka lat gaz na giełdach może wzrosnąći dupa.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  5. #105
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emek81 Zobacz post
    Temat który już był poruszany. tyle postów napisanych bez sensu i nie potrzebnie. No ale inaczej chyba się nie da rozmawiać z kimś kto dobierał system CO bez obliczenia OZC i teraz sika w majtki na myśl o rachunkach . 300 zl przy budowie domu czy nawet modernizacji elewacji to znikomy pieniądz i bawi mnie jak ktoś piszę że są to pieniądze wyżucone w błoto ... ehhh
    Tak to pieniądze w błoto. Masz ten papierek i jak się pokrywa z kosztami?? Jeśli nawet jest ok to jakie mama gwarancję idąc do jakiegoś Pana Józka że zrobi to dobrze?
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  6. #106
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Mam i się pokrywa.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Podobnie można podejść do tematu z gazem że za kilka lat gaz na giełdach może wzrosnąći dupa.
    W takim przypadku mogę zamontować równolegle do kotła gazowego jakiegoś małego śmieciucha. W przypadku grzania prądem i braku gazu ziemnego, to dopiero dupa. Tak, wiem można postawić banię z propanem ale: bania w dzierżawie oznacza drogi gaz a przy własnej sporą inwestycję. I znowu dupa. A kominek będący moją fanaberią zjara wszystko co drewniane i to jest fajne.

  8. #108
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Mam i się pokrywa.
    To gratuluję domu i inżyniera Józka znającego się na rzeczy
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  9. #109
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    ......
    Chodzi o to że gaz nie jest ani tani w inwestycji ani w eksploatacji. Wszystkie inne metody ogrzewania maja jakieś zalety finansowe a gaz ich niema. Do kominków nic nie mama sam czami w kozie przepale ale jaranie codziennie w kominku to trochę jak palenie w śmieciuchu porostu codziennie robota. Sam ostatnio teoretycznie rozważam grzanie prądem za X lat ale podejrzewam że moja chciwość by mnie zżarła i tak jak Ty przepalał bym z 2 tony brykietu.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  10. #110
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Chodzi o to że gaz nie jest ani tani w inwestycji ani w eksploatacji. Wszystkie inne metody ogrzewania maja jakieś zalety finansowe a gaz ich niema. Do kominków nic nie mama sam czami w kozie przepale ale jaranie codziennie w kominku to trochę jak palenie w śmieciuchu porostu codziennie robota. Sam ostatnio teoretycznie rozważam grzanie prądem za X lat ale podejrzewam że moja chciwość by mnie zżarła i tak jak Ty przepalał bym z 2 tony brykietu.
    Ile zapłaciłes za kocioł? Dobry kociol to koszt ok 8-9 tys zł. Przyłącze gazu 5 tys i dobry kocioł 5 tys. Więc dlaczego gaz jest drogi w inwestycji?

  11. #111
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    Ile zapłaciłes za kocioł? Dobry kociol to koszt ok 8-9 tys zł. Przyłącze gazu 5 tys i dobry kocioł 5 tys. Więc dlaczego gaz jest drogi w inwestycji?
    Dokładnej kwoty teraz Ci nie podam kocioł kosztował minimalnie poniżej 7k Ogniwo Eko plus 10kw. Koszt inwestycji gaz węgiel jest podobny a koszt kwh to już spora różnica. Ja w gaz bym nie szedł poszedł bym już w prąd kwh niewiele wyższa od gazu a koszt instalacji niewielki. Jak już założysz gaz to podziel się doświadczeniem. Pozdrawiam
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  12. #112
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/2exi

    To moje, dla mnie ten kalkulator bez sensu: wskazał mi koszty roczne 3400zł za gaz (w sumie nie wiem, czy za samo ogrzewanie, czy też za cwu), a ja miałam koszty 1850zł (ogrzewanie + cwu, w lecie na cwu szło mi powiedzmy że średnio 50zł, nie mam oddzielnych liczników), namroźniejszy dzień wyszedł na cieple ok. 16m3. W sumie nie chodziłam co dzień sprawdzać zużycia, bez sensu to, ale za najzimniejszy w tym roku styczeń wyszło mi ok. 5,5m3 gazu.

    Dla mnie nie ma sensu się tym bawić. A w paliwo stałe w życiu bym nie poszła, jeśli jest jakakolwiek inna możliwość. Jak budowałam, to nie wiedziałam, że są takie cuda jak ozc, dziś wiem, że jeśli kiedyś będę jeszcze budować, to ozc zrobię i najprawdopodobniej pójdę w prąd, ew. w pompę.

    Dobrze Ci piszą, wydaj 300 do 500 zł i miej to wyliczone porządnie i wtedy się zastanawiaj.

    BTW, moje przyłącze gazu wyniosło ze 2500zł max (gaz mam w działce, projekt miałam razem z adaptacją domu robiony). Kocioł Immergas 3500zł.
    Ostatnio edytowane przez Bracianka ; 27-04-2017 o 20:21
    MTM Styl - Zięba, leciutko powiększony. Podłogówka po całości, grzana gazem, ocieplenie 20cm zwykłego styropianu, na dachu 30cm wełny, okna trzyszybowe, WM z rekuperatorem, planowany gwc. Praca wre i końca nie widać...

  13. #113
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    jednym słowem mieszkanie na bloku to jednak frajda

  14. #114
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Dokładnej kwoty teraz Ci nie podam kocioł kosztował minimalnie poniżej 7k Ogniwo Eko plus 10kw. Koszt inwestycji gaz węgiel jest podobny a koszt kwh to już spora różnica. Ja w gaz bym nie szedł poszedł bym już w prąd kwh niewiele wyższa od gazu a koszt instalacji niewielki. Jak już założysz gaz to podziel się doświadczeniem. Pozdrawiam
    Najpierw piszesz ze gaz nie jest tani w inwestycji ani w kosztach eksploatacji. Teraz piszesz ze koszt inwestycji jest podobny tylko koszt kWh jest wyższy. Czy sporo? Eko ponoć 0.17gr a gaz 0.23 gr.

    Nie jestem ani za gazem ani za eko ale czytając Twoje wpisy przypomina się powiedzenie że każda pliszka swój ogonek chwali

  15. #115
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    Najpierw piszesz ze gaz nie jest tani w inwestycji ani w kosztach eksploatacji. Teraz piszesz ze koszt inwestycji jest podobny tylko koszt kWh jest wyższy. Czy sporo? Eko ponoć 0.17gr a gaz 0.23 gr.

    Nie jestem ani za gazem ani za eko ale czytając Twoje wpisy przypomina się powiedzenie że każda pliszka swój ogonek chwali
    Tak koszt inwestycji eko i gazu jest podobny i jest wysoki jednak węgiel eksploatacyjnie wychodzi taniej i daje większą niezależność.
    Teraz bym się nie bawił i grzał prądem a to co zmarnowałem na węgiel wsadziłbym w ocieplenie. Przyłącze prądu masz i musisz mieć a przyłącze gazu do czego?? Jak prądem grzejesz podobnie do gazu.(Śmiałem się z Arturka a teraz podzielam jego zdanie eh) Nie chce mi się już o tym pisać wejdź na temat o spalaniu gazu poszukaj podobnych domów i ile tam spalają i tyle ewentualnie zrób sobie to OZC i będziesz wiedział.

    Budy mamay podobne Od października do dzisiaj ok 1500zł CO i CWU (2100kg) Temperatury utrzymywałem różne. Pół sezonu parter 23,8 pietro 22,5 teraz parter 23 piętro 22. Może jeszcze wsypie jeden worek i wyłączam kocioł do następnego sezonu od maja mają być już przyzwoite temperatury.
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 28-04-2017 o 05:28
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  16. #116
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bracianka Zobacz post
    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/2exi

    To moje, dla mnie ten kalkulator bez sensu: wskazał mi koszty roczne 3400zł za gaz (w sumie nie wiem, czy za samo ogrzewanie, czy też za cwu), a ja miałam koszty 1850zł (ogrzewanie + cwu, w lecie na cwu szło mi powiedzmy że średnio 50zł, nie mam oddzielnych liczników), namroźniejszy dzień wyszedł na cieple ok. 16m3. W sumie nie chodziłam co dzień sprawdzać zużycia, bez sensu to, ale za najzimniejszy w tym roku styczeń wyszło mi ok. 5,5m3 gazu.

    Dla mnie nie ma sensu się tym bawić. A w paliwo stałe w życiu bym nie poszła, jeśli jest jakakolwiek inna możliwość. Jak budowałam, to nie wiedziałam, że są takie cuda jak ozc, dziś wiem, że jeśli kiedyś będę jeszcze budować, to ozc zrobię i najprawdopodobniej pójdę w prąd, ew. w pompę.

    Dobrze Ci piszą, wydaj 300 do 500 zł i miej to wyliczone porządnie i wtedy się zastanawiaj.

    BTW, moje przyłącze gazu wyniosło ze 2500zł max (gaz mam w działce, projekt miałam razem z adaptacją domu robiony). Kocioł Immergas 3500zł.
    Widzę domy mamy podobne Jaki miałaś rachunek za styczeń skoro średnią podajesz 5,5m3?? Mi za styczeń wyszło 338zł. Jakie temperatury w domu ile kominka?. Te 1850 zł to od kiedy do kiedy?? Doliczyłaś przeglądy itp o ile robisz W przypadku węgla to ok 120 kominiarz.
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 28-04-2017 o 12:45
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  17. #117
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    Widzisz, jak błędnie jest się opierać na tej stronie? W ogóle nie mamy podobnych domów. Na stronie powierzchnia do ogrzania wylicza się chyba ze ścianami i ociepleniem. Ja mam w rzeczywistości 125m2 grzanych podłóg. Nie mam garażu. Nie mam żadnego kominka, mam tylko gaz. Koszty podane za ostatni rok, rachunku za kwiecień jeszcze nie było, więc siłą rzeczy koszty od początku kwietnia 2016r. do końca marca 2017r. Nie wliczyłam przeglądu kotła - kosztował nas 100zł. Życzysz sobie wyników ze strony, a ich nie czytasz - temp. cały czas 21 stopni. Kocioł cały czas chodzi jeszcze w trybie zimowym. W styczniu zużyłam 169m3 gazu, co dało rachunek ok 345zł. Najwyższy rachunek w historii naszego domu to było przy wygrzewaniu - poszło w grudniu 2014 466zł.

  18. #118
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Sama widzisz przy podobnym ociepleniu mniejszym domu niższej temperaturze płacisz tyle samo co ja więc mi to wystarczy. Nie wiem jak rozpatrywać wentylację względem twojej. Ja ma swoje zdanie na temat gazu i tyle. Niewiedzę sensu zakładania gazu jak w domu jest prąd
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  19. #119
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    Ależ ja teraz też nie widzę. Jakbyn wcześniej więcej czytała, to może gazu też bym nie miała. Z drugiej strony ja nie widzę sensu babrania się z węglem, czy jakimkolwiek paliwem stałym jak mam gaz

  20. #120
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bracianka Zobacz post
    Ależ ja teraz też nie widzę. Jakbyn wcześniej więcej czytała, to może gazu też bym nie miała. Z drugiej strony ja nie widzę sensu babrania się z węglem, czy jakimkolwiek paliwem stałym jak mam gaz
    A ja widzę sens I tym akcentem chciałbym już zakończyć dyskusję
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

Strona 6 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony